FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: english... » 23 wrz 2011, 21:17

Chyba każ…dy wie jak wygląda nauka słówek przy pomocy Fiszek, dziś jednak chciałbym opowiedzieć o duż…o wygodniejszej odmianie tej metody.

Wydawnictwo Cztery głowy wprowadziło na rynek Fiszki w formie Mp3, które według mnie są świetną alternatywą dla tradycyjnych e-kartoników.
Już… nie musimy przekładać dyskretnie karteczek w autobusie, czy rezygnować z tej formy nauki podczas np: prowadzenia samochodu, ponieważ… Fiszki Audio moż…emy wgrać do odtwarzacz mp3 lub komórki i uczyć się słówek angielskich w każ…dym moż…liwym momencie.

Dodatkowo wydawca zadbał o usystematyzowanie słówek w poszczególnych kategoriach oraz zastosował bardzo ciekawą funkcję Spell (która wyświetla bież…ące słówko którego się uczymy na wyświetlaczu telefonu lub odtwarzacza) przez co nauka staje się bardziej efektywna, i pozwala zapoznać się z prawidłowym zapisem uczonego słówka.

Więcej na temat tej metody znajdziesz na stronie: FISZKI AUDIO - Nauka słówek

Czekam na Wasze spostrzeż…enia i opinie na temat tej formy nauki.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15


Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek

Postautor: bejotka » 25 wrz 2011, 12:10

english... pisze:Wydawnictwo Cztery głowy wprowadziło na rynek Fiszki w formie Mp3, które według mnie są świetną alternatywą dla tradycyjnych e-kartoników.
Już… nie musimy przekładać dyskretnie karteczek w autobusie, czy rezygnować z tej formy nauki podczas np: prowadzenia samochodu, ponieważ… Fiszki Audio moż…emy wgrać do odtwarzacz mp3 lub komórki i uczyć się słówek angielskich w każ…dym moż…liwym momencie.

Dodatkowo wydawca zadbał o usystematyzowanie słówek w poszczególnych kategoriach oraz zastosował bardzo ciekawą funkcję Spell (która wyświetla bież…ące słówko którego się uczymy na wyświetlaczu telefonu lub odtwarzacza) przez co nauka staje się bardziej efektywna, i pozwala zapoznać się z prawidłowym zapisem uczonego słówka.

Więcej na temat tej metody znajdziesz na stronie: FISZKI AUDIO - Nauka słówek

Czekam na Wasze spostrzeż…enia i opinie na temat tej formy nauki.


Mnie też… bardzo podobają się fiszki tego wydawnictwa od kiedy zauważ…yłem fiiszki.mp3. Do tej pory pokpiwałem z tego wydawnictwa za opatentowanie słowa fiszki. Preferowałem też… fiszki robione przez każ…dego studenta. Obecnie uważ…am, ż…e komplet kartroniki + mp3 zasługuje na najwyż…sze uznanie.

Jest jednak spora róż…nica między tradycyjną metodą nauki z kartoników, a z plików mp3. Kartoniki mogą być dowolnie wybierane, słówka znane moż…na odłoż…yć do odpowiedniej przegródki, lub do innego pudełka, do którego moż…emy wrócić za "100 lat".

W plikach mp3 słówka są czytane sekwencyjnie i nie moż…na "usunąć" słówek znanych. Dlatego ja tworzę sobie bazę SuperMemo i uczę się głównie z niej. Jeśli uda mi się zapisać w niej wszystkie fiszki będzie to najlepszy materiał edukacyjny, lepszy niż… Extreme English i nie gorszy do Profesora Henryego.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2011, 11:41 przez bejotka, łącznie zmieniany 1 raz.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: english... » 29 wrz 2011, 4:35

Jest jednak spora róż…nica między tradycyjną metodą nauki z kartoników, a z plików mp3. Kartoniki mogą być dowolnie wybierane, słówka znane moż…na odłoż…yć do odpowiedniej przegródki, lub do innego pudełka, do którego moż…emy wrócić za "100 lat".

W plikach mp3 słówka są czytane sekwencyjnie i nie moż…na "usunąć" słówek znanych.


I tutaj Cię zaskoczę, gdyż… jest taka moż…liwość, ponieważ… każ…de kolejne słówko, którego się uczymy nagrane jest w osobnym pliku mp3, więc moż…esz dowolnie tworzyć tzw. "playlisty" w odtwarzaczu (tak jak robi się to np. z ulubionymi utworami muzycznymi) wybierając słówka których chcesz się uczyć bądź po czasie usuwając (z listy) te, które już… zostały utrwalone.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: bejotka » 30 wrz 2011, 11:48

Wiem, ż…e moż…na tworzyć play listy. Ale, gdy masz 1500 słówek, z których musisz zrobić playlistę, to przestaje być zabawne. Większość studentów załamie się po kilku dniach.

Oczywiście nie chcę nikogo zniechęcać do tej metody, ani do korzystania z kartoników i mp3.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: demeter7 » 02 paź 2011, 1:47

Zgadzam się z bejotka. Nie ma nic lepszego niż… Supermemo. Jest to totalnie ci꿅ka praca, ale widać efekty. Trwam z supermemo od 2002 roku i widzę, ż…e nie zapominam.
demeter7
 

sprzedam prace lic i mgr z anglistyki

Postautor: dela87 » 02 paź 2011, 21:02

Mam do sprzedania pracę licencjacką z anglistyki - temat "the influence of emigration in the European Union on linguistic identity" oraz magisterską: "Business negotiations in Chinese and American cultures: differences in negotiation strategies". Szczegóły podam na mail: angielskiprace@poczta.fm Ceny do negocjacji:) pozdrawiam.
dela87
 

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek

Postautor: Robert_W » 12 paź 2011, 16:15

english... pisze:Chyba każ…dy wie jak wygląda nauka słówek przy pomocy Fiszek, dziś jednak chciałbym opowiedzieć o duż…o wygodniejszej odmianie tej metody.

Wydawnictwo Cztery głowy wprowadziło na rynek Fiszki w formie Mp3, które według mnie są świetną alternatywą dla tradycyjnych e-kartoników.
Już… nie musimy przekładać dyskretnie karteczek w autobusie, czy rezygnować z tej formy nauki podczas np: prowadzenia samochodu, ponieważ… Fiszki Audio moż…emy wgrać do odtwarzacz mp3 lub komórki i uczyć się słówek angielskich w każ…dym moż…liwym momencie.

Dodatkowo wydawca zadbał o usystematyzowanie słówek w poszczególnych kategoriach oraz zastosował bardzo ciekawą funkcję Spell (która wyświetla bież…ące słówko którego się uczymy na wyświetlaczu telefonu lub odtwarzacza) przez co nauka staje się bardziej efektywna, i pozwala zapoznać się z prawidłowym zapisem uczonego słówka.

Więcej na temat tej metody znajdziesz na stronie: FISZKI AUDIO - Nauka słówek

Czekam na Wasze spostrzeż…enia i opinie na temat tej formy nauki.


Sama ostatnio skorzystałam z fiszek mp3 i muszę przyznać, ż…e jest to naprawdę ciekawa alternatywa do tradycyjnych karteczek, z których zresztą wcześniej namiętnie korzystałam. Po prostu ta metoda z mp3 jest praktyczniejsza i bardziej dyskretna...
Robert_W
 

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: Gość » 17 paź 2011, 16:28

Świetny pomysł z tymi fiszkami audio - moż…na powtarzać słówka nie korzystając z książ…ek lub listy słówek w zeszycie.
Gość
 

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: Gość » 06 cze 2012, 22:20

A czy moż…na dostać fiszki mp3 do nauki innych języków niż… angielski (chozi mi głównie o niemiecki?)
Gość
 

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: english... » 14 cze 2012, 17:43

Anonymous pisze:A czy moż…na dostać fiszki mp3 do nauki innych języków niż… angielski (chozi mi głównie o niemiecki?)

Oczywiście. Wyd Cztery głowy wydaje również… fiszki w plikach mp3 dla innych języków
(tj: niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, a nawet norweski, portugalski i japoński).
Znajdziesz je tutaj: Fiszki Mp3
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: Gość » 15 lip 2012, 1:32

english... pisze:Oczywiście. Wyd Cztery głowy wydaje również… fiszki w plikach mp3 dla innych języków
(tj: niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, a nawet norweski, portugalski i japoński).
Znajdziesz je tutaj: Fiszki Mp3

Wow ciekawe, czy ktoś z Was uczy się japońskiego? dla mnie to kosmos.
Gość
 

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: ż…aneta93 » 21 wrz 2012, 16:35

Ja słówka angielskie ćwiczyłem za pomocą tego systemu. Fiszek nie uż…ywałem. Jest płatny ale b. dobry. Co do japońskiego to też… mnie ciekawi, czy ktoś się uczy, bo z nudów chciałem się nauczyć podstawowych słówek, zwrotów itp ;-D
ż…aneta93
 

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: Ada996 » 12 gru 2012, 22:27

Fiszki do słuchania bardzo pomogły mi w nauce słówek podczas codziennych dojazdów do pracy w tramwaju. Mam u siebie cały zestaw, wszystko przegrane do telefonu i przez to mogę słuchac codziennie.
Ada996
 

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: Gość » 03 sty 2013, 20:30

fiszki a jeszcze do tego do słuchania to super wynalazek! moż…esz uczyć się wszędzie, w autobusie, przed snem, w domu :)
Gość
 

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: gieniastus » 08 sty 2013, 19:44

to bardzo dobry sposób na nauczenie się nowych słówek i zwrotów
gieniastus
newbie
 
Posty: 20
Rejestracja: 03 sty 2013, 20:20

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: domowadama » 08 sty 2013, 20:03

świetna metoda, polecam, nauczyłam się bardzo duż…o
domowadama
newbie
 
Posty: 20
Rejestracja: 08 sty 2013, 18:41

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: Gość » 08 cze 2013, 12:04

Również… polecam świetna sprawa.
Gość
 

Do 2 lipca Fiszki Audio 50% Taniej!

Postautor: english... » 27 cze 2013, 13:34

Ponieważ… Fiszki Audio wyd Cztery Głowy cieszą się sporą popularnością i wiele osób odwiedzających to forum chętnie z nich korzysta to muszę wspomnieć o tym iż… wydawnictwo do 2.lipca wprowadziło obniż…kę cen na wszystkie Fiszki (nie tylko do nauki angielskiego) nawet do 50%. Najtańsze zestawy kosztują w promocji już… niecałe 5 zł więc jeśli ktoś chciałby z nich skorzystać to pozostało jeszcze kilka dni promocji aby legalnie pobrać je dla siebie w bardzo niskiej cenie.

Więcej info na stronie: Fiszki Audio Mp3 - nowe zestawy i promocja.
___________________
Angielski Mp3 - Kursy i Lekcje Angielskiego w plikach Mp3.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: Gość » 02 lip 2013, 14:48

Te fiszki są super. Dzięki za info. Pobrałam już… dwa zestawy dla siebie.
Gość
 

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: Alusia1997 » 13 sie 2013, 22:49

Czy do tych fiszek dostanę również… karteczki do przekładania?
Alusia1997
 

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: edc11 » 06 paź 2013, 21:20

Alusia1997 pisze:Czy do tych fiszek dostanę również… karteczki do przekładania?

Nie - karteczki to dostaniesz jak kupisz fiszki np w Empiku. Fiszki audio to pliki mp3 z nagranymi słówkami oraz przykładowymi zdaniami z ich uż…yciem do słuchania np w telefonie.
edc11
 

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: waandaa » 10 lis 2013, 12:03

Poradźcie - Który zestaw fiszek do nauki angielskiego warto kupić na samym początku?
waandaa
 

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: Gość » 10 gru 2013, 18:01

waandaa pisze:Poradźcie - Który zestaw fiszek do nauki angielskiego warto kupić na samym początku?

dla początkujących? :)
Gość
 

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: english... » 27 gru 2013, 20:05

waandaa pisze:Poradźcie - Który zestaw fiszek do nauki angielskiego warto kupić na samym początku?

Moim zdaniem: Fiszki Mp3 od wyd. Cztery Głowy do nauki słówek dla początkujących jest starter i słownictwo 1 i 2.
___________________
Angielski Mp3 - Kursy i Lekcje Angielskiego w plikach Mp3.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: LukLev » 31 sty 2014, 6:41

Wanda, jeśli jesteś osoba początkującą, to najlepiej jeśli rozpoczniesz naukę do słówek najczęściej stosowanych. Nauka tych właśnie słówek na początku swojej przygody z angielskim daje nie tylko szybkie efekty ale również… dodatkowo mobilizuje, bo efekty w rozumieniu angielskiego przychodzą bardzo szybko. Sam jako początkujący w ten sposób zaczynałem naukę, więc wiem co mówię. Pisałem o tym również… na stronie: Angielski dla początkujących - Kurs angielskiego przez Internet. Według mnie te 1000 słów to świetny fundament do dalszej nauki więc warto właśnie od tego zaczynać.
Awatar użytkownika
LukLev
greenhorn
 
Posty: 60
Rejestracja: 29 sty 2014, 4:50

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: Merle2128 » 11 lut 2014, 15:31

Bardzo ciekawa sprawa z tymi fiszkami. Dzięki nim moż…na szybciej nauczyć się języka.

____________________
Wpuszczamy tylko niskie ceny na nasze strony. http://www.daab.com.pl/o_nas_osie_saf_bpw.html Sprawdź!
Ostatnio zmieniony 23 maja 2014, 9:29 przez Merle2128, łącznie zmieniany 1 raz.
Merle2128
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 11 lut 2014, 15:15

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: studentang » 13 maja 2014, 20:37

polecam sprawdzoną metodę na http://topenglishcourse.pl/

SUPER się z tego uczy,napewno nie jest nudne!
studentang
newbie
 
Posty: 45
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:53

Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: Sung28 » 01 mar 2017, 8:50

good SuperRepo is a collection of the best attachments offered. ikodidownload In order to treat this issue, we will certainly should nice.
Sung28
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2017, 12:18



Re: FISZKI AUDIO (Mp3) - nowa praktyczna metoda nauki słówek.

Postautor: vlord » 03 cze 2022, 19:47

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości