program do nauki angielskiego dla 3-latka

Oprogramowanie do nauki języka. Podziel się wiedzą o programach wspomagających naukę języka angielskiego

Re: program do nauki angielskiego dla 3-latka

Postautor: Visitor » 04 gru 2006, 1:12

Witam
Poszukuje programu do nauki angielskiego dla 3-letniego chlopczyka. Synek potrafi juz "co nie co" powiedziec po angielsku, poprostu mysle, ze lepiej byloby mu zapamietac slowka, gdyby mowily to np. bajkowe stworki a nie mamusia czy tatus a i nauka bylaby wtedy lepsza zabawa.
Dzieki i pozdrawiam.
Visitor
 


Re: program do nauki angielskiego dla 3-latka

Postautor: bejotka » 04 gru 2006, 4:42

Jestem przeciwny korzystaniu a pomocy programów komputerowych w nauczaniu tak małych dzieci. Wprawdzie w tym wieku dziecko jest bardzo chłonne, mozna powiedzieć nawet, ż…e jest "zaprogramowane" do uczenia się języka. Ale bardziej wskazane jest, by uczyło się od mamy, cioci czy starszej siostry.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: program do nauki angielskiego dla 3-latka

Postautor: bejotka » 05 gru 2006, 5:27

Nie zmuszaj go do takiej nauki. Nie wierzę w to, ż…e jakis "Bolek i Lolek" czy inny "Franek i Janek" nadają się do nauki 3-latków. Ten opis, to tylko sztuczka marketingowa. Poszukaj w sieci kaset z piosenkami angielskimi dla dzieci, naucz się je śpiewać i ucz dziecko śpiewania po angielsku. Pamiętaj, ucząc takie małe dziecko, nie wolno robić nic na siłę. Lepiej ucz go pływania. Na język przyjdzie właściwa pora.
Pomyśl o przedszkolu z językiem angielskim, tam będzie wykwalifikowana nauczycielka, specjalistka od nauczania takich dzieci.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: program do nauki angielskiego dla 3-latka

Postautor: xeo » 05 gru 2006, 17:10

Moż…na też… skorzystać z metody Helen Doron
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: program do nauki angielskiego dla 3-latka

Postautor: jorgus » 05 gru 2006, 19:46

Mojemu małemu kupiłem grę 'Bolek i Lolek - Angielski dla najmłodszych' jak miał nieco ponad 3 lata i generalnie nie miał większych problemów z większością zabaw, choć niektóre zabawy mu się po prostu nie podobały. Tak czy inaczej, raczej zapomnij, ż…e dziecko będzie wkuwać słówka jakimkolwiek programem jak dorosły na Supermemo :) Pograł trochę, znudziła się, poszła w kąt, jak wszystkie inne i sterta zabawek. Dlatego sam kiedyś pytałem, czy ktoś nie zna jakichś programów, bo mojemu dziecku (nie wiem jak innym w tym wieku) takie gierki się szybko nudzą. Niestety wtedy było zero odzewu.

Prędzej niż… polskie gry do nauki angielskiego znajdziesz angielskie/amerykańskie gry 'ogólnorozwojowe' dla dzieci, jak np. seria JumpStart - http://www.jumpstart.com/. Na takich gierkach język angielski dziecko nieco pozna 'przy okazji'. Jak coś znajdziesz fajnego, to napisz :)
jorgus
newbie
 
Posty: 40
Rejestracja: 07 lut 2004, 0:00

Re: program do nauki angielskiego dla 3-latka

Postautor: xeo » 05 gru 2006, 20:01

A nie lepiej po prostu najzwyklej w świecie mówić do dziecka najczęściej jak się da, niech ono ż…yje swoim normalnym dziecięcym ż…yciem, bawi się, rysuje, ogląda bajki, robi to co lubi. Moż…e warto poczytać na temat wychowywania dzieci dwujęzycznych i zaczerpnąc trochę metod z tych książ…ek.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: program do nauki angielskiego dla 3-latka

Postautor: jorgus » 05 gru 2006, 20:08

Helen Doron już… od dawna nie sprzedaje zestawów, ż…eby np. samemu dziecko uczyć. A jeśli chodzi o zapisywanie do szkoły, to radzę najpierw dokładnie popytać i 'nausznie' posłuchać, jaki poziom językowy reprezentuje sobą przyszły nauczyciel dziecka. Na stronie helendoron.com moż…na poczytać jakie to super kwalifikacje musi mieć potencjalny nauczyciel, a tymczasem na własnej i dziecka skórze doświadczyłem nauczycielki, która mieszała nawet present simple i continuous, przekręcała słowa, nie potrafiła stosować rodzajników (!?!), nie mówiąc o wymowie pozostawiającej wiele do ż…yczenia. Słuchanie jej było po prostu ż…enujące, plułem sobie w brodę, ż…e podpisałem umowę. Lepsze się też… zdarzają, w kolejnym roku trafiliśmy na lepszą, co prawda bez 'papierów', ale dobrze znała język i miała podejście. Ale co z tego, jak się po wakacjach grupa rozpadła i godziny już… nie odpowiadały...

Choć patrząc na udokumentowane kwalifikacje, wyboru nauczycielki z CPE lub odpowiednikiem nie było, a dyplomy 'szkółek językowych' jakoś do mnie nie przemawiają (każ…dy kto był na studiach wie, ż…e nawet kompletne matoły potrafią skończyć uczelnię - jednak niezależ…ny certyfikat uznanej instytucji jest bardziej miarodajny). Takż…e radzę spytać o kwalifikacje i/lub sprawdzić osobiście poziom nauczyciela (niestety to często wychodzi stopniowo, człowiek się łudzi, ż…e jakiś babol to był 'one-off', dopiero po tygodniach zauważ…a, ż…e jednak to elementarne braki).
jorgus
newbie
 
Posty: 40
Rejestracja: 07 lut 2004, 0:00

Re: program do nauki angielskiego dla 3-latka

Postautor: jorgus » 05 gru 2006, 20:09

Jakieś tytuły? Chyba nie będzie to uznane za formę reklamy na forum ;-)
jorgus
newbie
 
Posty: 40
Rejestracja: 07 lut 2004, 0:00

Re: program do nauki angielskiego dla 3-latka

Postautor: xeo » 05 gru 2006, 20:28

Wpisz w google "bilingual child" "bilingual children" "dziecko dwujęzyczne" "dzieci dwujęzyczne" "wielojęzycznośc" "bilingualism" - pojawi się mnóstwo artykułów, linków, tytułów itp.
artykułów moż…na też… szukać na findarticles.com.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: program do nauki angielskiego dla 3-latka

Postautor: jorgus » 05 gru 2006, 20:57

Myślałem, ż…e jakieś konkretne tytuły moż…esz polecić, ale teraz rozumiem, ż…e była to czysto spekulacyjna sugestia (stąd pewnie to 'moż…e' na początku zdania). Swoją drogą jak szukać książ…ek to chyba szybciej i pewniej będzie na amazonie albo w empiku, merlinie itp. :)
jorgus
newbie
 
Posty: 40
Rejestracja: 07 lut 2004, 0:00

Re: program do nauki angielskiego dla 3-latka

Postautor: xeo » 05 gru 2006, 21:12

Mogę podać jakieś tytuły dotyczące tego zagadnienia czyli na czym to polega, co się dzieje w mózgu, jakie są kompetencje takich dzieci itp.(zresztą tak jak napisałeś moż…na je znaleźć na tamtych stronach), konkretnych poradników dla rodziców jak wychowywać takie dziecko (np. jakich błędów nie popełniać itp.) nie jestem w stanie na chwilę obecną podać z głowy.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: program do nauki angielskiego dla 3-latka

Postautor: jorgus » 05 gru 2006, 22:05

Książ…ek jest duż…o, nie sposób kupić każ…dej (i potem jeszcze je wszystkie czytać), więc nieoceniona jest rekomendacja kompetentnej osoby, która przeczytała daną pozycję (a najlepiej kilka i ma porównanie) i w związku z tym moż…e powiedzieć coś więcej niż… w opisie na stronie sprzedawcy (który zwykle służ…y jednemu celowi - zachęcić do kupna).
jorgus
newbie
 
Posty: 40
Rejestracja: 07 lut 2004, 0:00

Re: program do nauki angielskiego dla 3-latka

Postautor: bejotka » 06 gru 2006, 19:32

Nie ucz dziecka jezyka jak starego. Jeśli mieszkacie w Anglii i dziecko chodzi do przedszkola to nie zawracaj mu głowki tłumaczeniem poszczególnych słów. Mów do niego po angielsku, a po jakims czasie to samo zdanie (ZDANIE!!!) po polsku, tylko musi ono być w danym momencie potrzebne i na miejscu. Dzieci w tym wieku mają nastawienie na uczenie się języka, ale tylko metodą naturalną.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: program do nauki angielskiego dla 3-latka

Postautor: jorgus » 08 gru 2006, 14:35

Trzeba było od razu tak pisać. 3-letnie dziecko chodząc na 2 godziny dziennie do przedszkola nie pozna znaczenia słów? A polskiego jak się uczyło, ze słownikiem? :) Duż…o większe dzieci (np. 8-letnie) tam idą do szkoły i zaraz łapią język. Lepiej ucz go polskiego i martw się, ż…eby ten język znało. I zawsze
z nimi rozmawiaj duż…o w tym języku, bo znam osoby, które mimo, ż…e przez pierwsze 5 lat (zanim poszły tam do szkoły) mówiły prawie wyłącznie po polsku, to dzisiaj w wieku czterdziestu paru lat mówią już… po polsku z większym trudem i mają nienaturalny akcent (co mnie dziwi, bo rzekomo akcent nabywa się przez pierwsze kilka lat ż…ycia).

Porozmawiaj z Polakami, którzy byli/są w podobnej sytuacji, na pewno rozwieją twoje obawy.
jorgus
newbie
 
Posty: 40
Rejestracja: 07 lut 2004, 0:00


Re: program do nauki angielskiego dla 3-latka

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 5:23

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości