jak stworzyc wlasna baze w SM?

Oprogramowanie do nauki języka. Podziel się wiedzą o programach wspomagających naukę języka angielskiego

Re: jak stworzyc wlasna baze w SM?

Postautor: ida.k » 12 sty 2007, 10:48

Witam,

Mam SuperMemo Angielski No Problem, a ze chodze jeszcze na kurs angielskiego, to chcialam sobie stworzyc osobna baze slowek tylko z tego kursu. Szlo mi niezle, choc wciaz nie wiem jak stworzyc szablon i za kazdym razem musze ustawiac tlo i czcionke - pewno troche niepotrzebnej pracy w to wkladam;)

Szlo w miare dobrze az do dzis. Dzis przekroczylam 100 slowek, pojawila sie jakas informacja o rootach czy co - wybralam opcje automatyczna i tak kilka razy az odkliknelam, zeby wiecej program o to mnie nie pytal tylko automatycznie dzialal. Pozniej zorientowalam sie, ze te 100 pierwszych elementow zostalo potraktowanych jak kategorie (cos nadrzednego), a nowe slowka dodawane sa jako poddkategorie.

Jak z tego wybrnac i to przeorganizowac tak by nie stracic dotychczasowej pracy??:( I jak ustawic szablon, by nie musiec wybierac koloru i czcionki? Na wiecej elementow w szablonie raczej sie nie oddwaze, chyba zeby okazalo sie, ze nie taki straszny diabel;) fajnie by bylo gdyby byl tam jeszcze dzwiek, tj. wymowa slowek, ale boje sie, ze to strasznie skomplikowane.

Bylabym baardzo, baaardzo zobowiazana za pomoc, bo moja znajomosc angielskiego nie pozwala na az takie kombinowanie z programem;)

Pozdrawiam
ida.k
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2004, 23:00


Re: jak stworzyc wlasna baze w SM?

Postautor: bejotka » 17 gru 2007, 5:58

1. Twoje obawy o utratę wprowadzonych do tej pory przez Ciebie danych są niepotrzebne. Warto jednak co jakis czas, np. co miesiąc, zabezpieczać bazę w osobnym folderze (wystarczy skopiować do niego plik baza.kno i podfolder baza.

2. najłatwiej stworzyć szablon w następujący sposób:

a. Skopiować dowolny element bazy, wg którego maja być tworzone następne;
b. Usunąć z niego wszystkie wpisane informacje:
c. Usunąć z niego link do dźwięku (w tym celu ustaw kursor na "klawiaturce" i naciśnij prawy klawisz myszy, wybierz opcje Links->Delete registry link.
d. Nazwij ten element np. Szablon1
e. Na pustym miejscu elementu kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz Template->Save as default.
Od tej pory wszystkie nowowprowadzane elementy będą powstawały wg tego szablonu.
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00


Re: jak stworzyc wlasna baze w SM?

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 5:28

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości