SuperMemo UX - OSTRZEGAM!!!

Oprogramowanie do nauki języka. Podziel się wiedzą o programach wspomagających naukę języka angielskiego

SuperMemo UX - OSTRZEGAM!!!

Postautor: MicNew » 08 kwie 2009, 22:28

Od ponad 1 roku uż…ywam do nauki SuperMemo UX i chciałem ostrzec innych przed tym programem!!!

Podczas uż…ytkowania programu natrafiłem na zatrważ…ającą liczbę błędów i niedociągnięć, zarówno w samym programie jak i w towarzyszących mu bazach.
Wszystkie te błędy zgłaszałem cierpliwie najpierw do producenta, część z nich została poprawiona, ale bardzo duż…o zostało. I tak:

-kurs FCE zawiera pod koniec 2 przykładowe egzaminy, które na skutek błędu w module egzaminacyjnym nie nadają się do uż…ycia. Po kilkukrotnym zgłoszeniu błędu dowiedziałem się, ż…e to już… tak ma być (sic!). Moż…na więc liczyć, ż…e ok 10% kursu FCE jest bezuż…yteczne
-wszystkie błędy w kursach poprawione zostały tylko w wersji online, a pani z biura obsługi od kilku miesięcy odpowiada, ż…e kursy w programie poprawią przy okazji następnego tłoczenia płytek!!!
- program zgłasza błąd i zamyka się na Windows Vista w momencie wybrania nagrywania swojej odpowiedzi
- przy próbie dodania jednostki, jeż…eli inny program trzyma plik dźwiękowy program po prostu się zamyka
- program CAE - Can You Say nie działa pod Vistą - zamyka się np. przy próbie wybrania opcji, nagrania dźwięku itp. Pod XP jest ok.

Generalnie dodam, ż…e jestem duż…ym fanem SuperMemo (korzystałem z wcześniejszych wersji) i uznaję metodę SM za bardzo skuteczną w nauce nowych słówek.
MicNew
 


Re: SuperMemo UX - OSTRZEGAM!!!

Postautor: bejotka » 09 kwie 2009, 12:54

Rzeczywiście, ta wersja SM jest nienajlepsza. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, ż…e MSM było rozwijane 20 lat, podczas gdy SM UX istnieje na rynku trochę ponad rok.
Największym błędem tej wersji jest brak moż…liwości edytowania bazy podczas nauki. Jest jeszcze parę innych rodzajów błędów, ale nie miejsce tu na ich omawianie.

Autorzy SM UX postanowili upodobnić SuperMemo do EuroPlusów i w duż…ym stopniu im się to udało. Jestem przekonany, ż…e za 3-5 lat SMUX będzie najlepszym na rynku programem wspomagającym naukę języków. Pod warunkiem, ż…e betatesterami będą doświadczeni uż…ytkownicy wcześniejszych wersji, a nie młodzi ludzie, przeważ…nie gimnazjaliści, którzy podejmują się tego zadania tylko za moż…liwość otrzymania finalnej wersji programu (bazy) za friko.
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

SuperMemo UX - OSTRZEGAM!!!

Postautor: MicNew » 10 kwie 2009, 16:30

Póki nie miną te 2-3 lata stanowczo ostrzegam przed tym programem!!!
MicNew
 

Re: SuperMemo UX - OSTRZEGAM!!!

Postautor: Smarty91 » 11 kwie 2009, 9:00

No nie przesadzajcie, z tymi ostrzeż…eniami.

Przede wszystkim, czy te wyż…ej wspomniane problemy dotyczą XP, czy tylko Visty? Wiele programów sprawia problemy pod Vistą, a w XP działają bez zarzutu...
Smarty91
 

SuperMemo UX - OSTRZEGAM!!!

Postautor: MicNew » 12 kwie 2009, 1:23

Nie przesadzam - tylko jeden z opisanych przeze mnie problemów dotyczy tylko Visty. Reszta dotyczy XP jak i każ…dego innego systemu operacyjnego - to po prostu błędy w kursach lub w samym programie
MicNew
 

Re: SuperMemo UX - OSTRZEGAM!!!

Postautor: Smart91 » 12 kwie 2009, 4:53

No dobra... A jesteś na przykład pewny, ż…e uż…ywałeś najnowszych wersji tych aplikacji? SM UX umoż…liwia przeprowadzenie aktualizacji przez Internet i od momentu pojawienia się większości tych kursów na rynku było już… dostępnych do ściągnięcia co najmniej kilka łatek.
Smart91
 

Re: SuperMemo UX - OSTRZEGAM!!!

Postautor: bejotka » 12 kwie 2009, 10:18

MicNew pisze:... to po prostu błędy w kursach lub w samym programie


Nie ma programów bezbłędnych od pierwszego uruchomienia. Na jego końcowy kształt mają wpływ merytoryczne uwagi uż…ytkowników pod warunkiem, ż…e są rzetelnie opisane.

Takie ostrzeż…enia jak twoje, kierowane do uż…ytkowników forum są tylko pieniactwem.
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

SuperMemo UX - Ostrzegam

Postautor: MicNew » 13 kwie 2009, 21:30

Nie, nie jest to ż…adne pieniactwo. Spokojnie i rzeczowo wymieniam wady programu, którego uż…ywam już… bardzo długo.

Korzystałem z najnowszej wersji programu, codziennie sprawdzam czy jest moż…liwość aktualizacji.

O wszystkich napotkanych błędach/problemach grzecznie i wyczerpująco informowałem producenta - to właśnie jego postawa skłoniła mnie do podzielenia się swoją opinią z innymi. Jeszcze raz ostrzegam przed SuperMemo UX - sam program jak i kursy roją się od błędów, których producent nie chce poprawiać
MicNew
 

SM UX - błędy

Postautor: The Other » 21 kwie 2009, 22:05

Mnie również… nie działa sporo rzeczy w UX. Uczę się ok 1h dziennie, mam 3 bazy. Jak kończę 2 bazę i wchodzę do 3 to program często zawiesza się, "gubi" ekran główny. Zgłaszałem sprawę do producenta - zero reakcji :(

Wpisujcie zauważ…one usterki SM UX, moż…e jak będzie nas duż…o to zrobi to wraż…enie na producencie!!
The Other
 

Z ostatniej chwili...

Postautor: MicNew » 22 kwie 2009, 0:56

Dzisiaj pojawiła się w aktualizacjach automatycznych nowa wersja i ma poprawiony błąd z egzaminami, o którym pisałem!!!

Ciekawe, ż…e wcześniej przez 2 miesiące próbowałem zainteresować róż…ne osoby w SuperMemo problemem i wszędzie odsyłano mnie z kwitkiem, np. wciskając kit, ż…e to ma tak działać. W międzyczasie zlikwidowano adres email, pod który moż…na było zgłaszać błędy :(

Ale co tam, widać, ż…e w tym szaleństwie jest metoda. Proponuję w takim razie zgłaszać błędy tutaj. Żeby łatwiej było się połapać proponuję numerować błędy kolejnymi numerami - łatwiej będzie poznać, co jest już… poprawione, a co wciąż… czeka na poprawkę. Proponuję też… zgłaszać 1 błąd w jednym wpisie.
MicNew
 

Re: SuperMemo UX - OSTRZEGAM!!!

Postautor: LuckyMe » 22 kwie 2009, 22:42

Raz na jakiś czas SuperMemo wypuszcza łatki poprawiające błędy w programie. Te wady w egzaminach, o których piszesz to raczej propozycja zmiany w działaniu programu niż… błąd. A takie rzeczy firmy rzadziej biorą pod uwagę :)
LuckyMe
 

Re: SM UX - błędy

Postautor: bejotka » 23 kwie 2009, 11:55

The Other pisze:Mnie również… nie działa sporo rzeczy w UX. Uczę się ok 1h dziennie, mam 3 bazy. Jak kończę 2 bazę i wchodzę do 3 to program często zawiesza się, "gubi" ekran główny. Zgłaszałem sprawę do producenta - zero reakcji :( !


To musi być jakiś błąd w twojej 3 bazie. Napisałeś bardzo ogólnie "mam 3 bazy", powinieneś napisać przynajmniej czy są to bazy komercyjne, czy własne. Ja mam podobna sytuację, korzystam z 3 baz - 2 komercyjnych i trzeciej własnej, nigdy takie zawieszenie u mnie nie wystąpiło.

Jeśli chcesz odpowiedzi od prodycenta, musisz mu bardzo dokładnie opisać, podając również… załączniki i ewentualnie własną bazę. Bez tego nie da się określić, co spowodowało ten błąd.
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: SM UX - błędy

Postautor: The Other » 27 kwie 2009, 3:03

bejotka pisze:To musi być jakiś błąd w twojej 3 bazie.


Uż…ywam tylko baz standardowych.
Ale zastanawia mnie Twój tok rozumowania. A jak bym miał błąd w bazie swojej, bo było by to ok?
The Other
 

Re: SM UX - błędy

Postautor: bejotka » 27 kwie 2009, 18:35

The Other pisze:... Ale zastanawia mnie Twój tok rozumowania. A jak bym miał błąd w bazie swojej, bo było by to ok?


Błąd jest błędem. Mnie się taka sytuacja nie przytrafiła, zatem wierzę autorowi programu. Gdyby trzecią bazą, w twoim wypadku, była baza własna, moż…na by było sądzić, ze to jej wina. Nie oznacza, to oczywiście, ż…e twoja. Mam największe zastrzeż…enia do wbudowanego edytora w SMUX-ie.
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: SuperMemo UX - OSTRZEGAM!!!

Postautor: Kicikocia » 27 kwie 2009, 19:35

Rany, przestańcie się kłócić o jakieś pierdoły...

W Prof Henry jest podobny błąd. W pewnym sęsie... Jeśli wpiszemy do bazy komentarz np. "take advantage of = wykorzystywać" (ze znakiem równości) to ten znak równości sprawi, ż…e przy ponownej próbie uruchomienia programu pokarze się komunikat o błędzie i program się zawiesi. Potem nie moż…na uruchomić Profesora i trzeba ręcznie edytować pliki bazy danych, ż…eby pozbyć się tego znaku równości i zastąpić go np. "-" (myślnikiem). Wrrrrr....

W wielu programach są taki błędy, ale one nie podważ…ają uż…yteczności programu, no bo ile osób chce znaleźć nawias? Po co niby? Albo ile osób wpisuje akurat znak równości w komentarzu...?

Pzdr
Kicikocia
 

Re: SuperMemo UX - OSTRZEGAM!!!

Postautor: lukaszSz » 08 lip 2020, 11:58

Ja bardzo lubię naukę jezyka w domu z aplikacji i wielu innych programów. Nie testowałem akurat SuperMemo, ale chciałbym zacząć i mieć porównanie czy różni się od innych dostępnych aplikacji. Z tego co wiem w większości aplikacje są bardzo do siebie podobne.
Tutaj widziałem też fajny wątek odnośnie nauki z SuperMemo: https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angie ... tkownikow/

U mnie dużo się w nauce poprawiło jak zacząłem się udzielać na grupach anglojęzycznych :)
lukaszSz
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2020, 11:32


Re: SuperMemo UX - OSTRZEGAM!!!

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 7:50

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości