Błąd nr 1

Oprogramowanie do nauki języka. Podziel się wiedzą o programach wspomagających naukę języka angielskiego

Błąd nr 1

Postautor: MicNew » 22 kwie 2009, 1:01

Otwieram dowolny kurs, wchodzę w tryb edycji (F9)
Wybieram wyszukiwanie i podaję "["

Pojawia się okienko: "An error occured: System.ArgumentException: analizowanie [" - Nieskończony zestaw []."

Po naciśnięciu "Ok" program się zamyka
MicNew
 


Re: Błąd nr 1

Postautor: bejotka » 23 kwie 2009, 11:43

Rzeczywiście jest to błąd programowy, wynika on z faktu, ż…e znaki "[" i "]" mają określone zastosowanie w strukturze bazy. Jednak są ona na tyle rzadko stosowane w danych, ż…e jest bardzo małe prawdopodobieństwo, by błąd ten wystąpił u uż…ytkowników. Ty jesteś zbyt dociekliwy.

Wyszukiwanie znaku ] działa bez błędu.
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Błąd nr 1

Postautor: MicNew » 23 kwie 2009, 22:15

bejotka pisze: Jednak są ona na tyle rzadko stosowane w danych, ż…e jest bardzo małe prawdopodobieństwo, by błąd ten wystąpił u uż…ytkowników. Ty jesteś zbyt dociekliwy.


Z rosnącym obrzydzeniem obserwuję jak Bejotka broni interesów SuperMemo na każ…dym forum agielskim. Błąd w programie? Winny uż…ytkownik, po co coś wciskał...
MicNew
 

Re: Błąd nr 1

Postautor: bejotka » 23 kwie 2009, 22:40

MicNew pisze:[Z rosnącym obrzydzeniem obserwuję jak Bejotka broni interesów SuperMemo na każ…dym forum agielskim. Błąd w programie? Winny uż…ytkownik, po co coś wciskał...


Przyznałem przecież…, ż…e to jest błąd w programie, wytłumaczyłem też… dlaczego Tobie wyszedł, a nikomu innemu nie. Nie napisałem też…, ż…e to twoja wina.

Najłatwiej jest krytykować bezmyślnie. Spróbuj się zstanowić nad sobą, dla mnie jesteś zwykłym pieniaczem. Ja nie staram się bronić SuperMemo Worldu, jako pierwszy krytykowałem SuperMemo UX, ale widzę też… jego zalety. Ty upajasz się znajdowanymi "błędami". Z twoich postów nic nie wynika, moje uzupełnienie moż…e wpłynąć na poprawę tego nieszczęsnego błędu z "[" w opcji znajdowania.
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Kolejny niepoprawny interpretowany znak w wyszukiwaniu

Postautor: MicNew » 26 kwie 2009, 17:27

Podobnie jak uż…ycie [ zachowuje się uż…ycie (.

Jeż…eli ktoś chce obejść problemy z wyszukiwaniem obydwu tych znaków należ…y poprzedzać je znakiem \, czyli
- aby znaleźć [ piszemy \[
- aby znaleźć ( piszemy \(

Bejotce już… za komentarze dziękuję.
MicNew
 

Re: Kolejny niepoprawny interpretowany znak w wyszukiwaniu

Postautor: bejotka » 26 kwie 2009, 21:36

MicNew pisze:Podobnie jak uż…ycie [ zachowuje się uż…ycie (.

Jeż…eli ktoś chce obejść problemy z wyszukiwaniem obydwu tych znaków należ…y poprzedzać je znakiem \, czyli
- aby znaleźć [ piszemy \[
- aby znaleźć ( piszemy \(

Bejotce już… za komentarze dziękuję.


Nie z obrzydzeniem, ale z rozbawieniem czytam twoje wpisy. Zasygnalizowany przez Ciebie "błąd" wynika z faktu, ż…e języki programowania traktują wszelkiego rodzaju nawiasy jako pary i jeśli znajdują znak otwierający, to szukają nawiasu zamykającego.
Programista SuperMemo Worldu zauważ…ył to i wprowadził uzupełnienie typu \[, \( i \{. Niestety nie zostało to opisane w ani w instrukcji ani w pomocy.

Ładnie z twojej strony, ż…e mi za komentarze podziękowałeś, szkoda tylko, ż…e oprócz mnie nikt inny Ci nie odpowiedział.javascript:emoticon(':hura:')
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Kolejny niepoprawny interpretowany znak w wyszukiwaniu

Postautor: MicNew » 27 kwie 2009, 1:04

Coś Ci dzwoni, ale...

Błąd, który opisałem wynika z tego, ż…e SuperMemo UX wykorzystuje wewnętrznie SQLLite - darmowy silnik bazodanowy.

Programista nie przewidział tzw. escape sequence wprowadzając moż…liwość poprzedzania symboli specjalnych znakiem '\', to jest cecha SQLLite, biblioteki, którą wykorzystał.

Programista popełnił natomiast typowy błąd Sql Injection - właśnie nie przewidział obsługi znaku '\'. Moż…esz sobie przeczytać o tym choćby tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/SQL_injection

Na oba błędy natrafiłem w trakcie normalnej pracy, nie szukałem ich specjalnie. Nie mam też… ochoty na dalszą wymianę zdań z Tobą - denerwuje mnie kryptoreklama SM w Twoim wydaniu.
MicNew
 

Poprawka

Postautor: MicNew » 27 kwie 2009, 1:31

Poprawka - błąd spowodowany jest nie SQL Injection, a Regexp Injection. Programista mało czujnie traktuje wszystko co wprowadził uż…ytkownik jako wyraż…enie regularne. O tego typu błędach moż…na poczytać tutaj: http://hauser-wenz.de/playground/papers ... ection.pdf
MicNew
 


Re: Błąd nr 1

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 7:54

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości