bejotka pytanie do ciebie

Oprogramowanie do nauki języka. Podziel się wiedzą o programach wspomagających naukę języka angielskiego

Re: bejotka pytanie do ciebie

Postautor: savant » 02 lip 2003, 11:11

bejotka mam do ciebie pytanie bo znasz sie na SM lepiej niz ja

czy lepiej jest wpakowac slowka w 5 jezykach do jednej bazy czy raczej podzielic bazy w ten sposob, aby dla kazdego jezyka byla oddzielna?
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00


Re: bejotka pytanie do ciebie

Postautor: bejotka » 02 lip 2003, 11:47

To zależ…y jeśli chcesz mieć jedną bazę z 5 podbazami każ…da zawierajaca frazy innego języka, to jestem raczej przeciwny, gdyż… przy nauce frazy z róż…nych języków wejda do tej samej kolejki powtórek.

Natomiast ciekawa moze być baza pieciojęzyczna zorganizowana, ze na każ…de pytanie w języku polskim jest odpowiedzź w kilku językach np.:

Q: Czy mówisz po angilesu?
A: Do you speak English?
A: Sprechen Sie Deutsch?
A: Gawaritie li po anglijskim?
A: itp.

Q: Nie!
A; No, I don't
A: Nein, Nicht Kumam (to mój nowotwór językowy)
A: SztO????


Kiedyś planowałem taką zrobić, ale nie miałem dopowiednich nagrań.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: bejotka pytanie do ciebie

Postautor: savant » 02 lip 2003, 12:57

Wiesz to chyba by mnie zabilo, nie znioslbym chyba powtarzania prostych rzeczy w angielskim, procz tego w ten sposob trudno byloby oceniac i jesli nie pamieatalbym 1 to musialbym od nowa patrzec na to wszsystko
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: bejotka pytanie do ciebie

Postautor: bejotka » 02 lip 2003, 13:10

Ależ…, nie bądź takim pesymistą, jedną z zalet SuperMemo jest to, ż…e moż…esz sam sobie tworzyć program nauki i bazy do tej nauki.

Nikt lepiej od Ciebie tego nie zrobi, a program SM pozwoli Ci zawartość Twoich baz zapamiętać i nie pozwoli zapomnieć.

Mój przykład jest bardzo prosty, ale zawartość twojej bazy zależ…y tylko od Ciebie> Głowa do góry, nie łam się.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: bejotka pytanie do ciebie

Postautor: savant » 03 lip 2003, 11:37

qui vivra verra
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: bejotka pytanie do ciebie

Postautor: savant » 07 lip 2003, 19:47

Jak dodaje sie nowe elementy w SM 2002 w 2000 wystarczalo ctrl+A a tutaj nie da rady. Czy jest jakas opcja, ktora mozna przelaczyc?
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: bejotka pytanie do ciebie

Postautor: bejotka » 07 lip 2003, 22:51

"Jak dodaje się nowe elementy w SM 2002 w 2000 wystarczalo ctrl+A a tutaj nie da rady. Czy jest jakas opcja, ktora mozna przelaczyc?"

Tu też… wystarcza Ctrl+A, tylko parametr Level musisz mieć ustawiony na "Professional".

SuperMemo 2000 i 2002 instalują się z tą opcją ponieważ… sa adresowane dla zaawansowanych uż…ytkowników. MSM jest przeznaczone dla wszystkich, również… początkujących, dlatego instaluje się w poziomie "Beginner".
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: bejotka pytanie do ciebie

Postautor: savant » 08 lip 2003, 7:55

Moj poziom jest ustawiony na zaawansowany a poza tym to w SM 2002 powinien dzialac nowy skrot dodawania elelmentow i nie jest to dobrze juz znany Ctrl+A lesz Alt+A, mimo tego unowoczesnienia zadna z kombinacji u mnie nie dziala bez wzgledu na poziom na ktorym jest program.
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: bejotka pytanie do ciebie

Postautor: bejotka » 08 lip 2003, 9:00

Witaj Savant,

z którą wersją SM2002 pracujesz?
Ja mam wersję 11.03 z Okt. 15, 2002
i u mnie skrót Alt+A działa.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: bejotka pytanie do ciebie

Postautor: savant » 08 lip 2003, 19:30

dokladnie tak
nie chdzi mi o to ze dodawanie w ogole ale ten skrot nie dziala zawsze moge klikac na guzik nowy lelemnt czy cos ale nie lubie klikac
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: bejotka pytanie do ciebie

Postautor: bejotka » 10 lip 2003, 9:41

Czy znalazłeś juz rozwiązanie tego problemu? Wysłałem do Ciebie emaila, ale nie odpowiedziałeś.

BJK
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: bejotka pytanie do ciebie

Postautor: bejotka » 30 wrz 2003, 4:43

EuroPlus+ Rozmówki, to Reflexy wydane jako całość, więc jeśli masz Reflexy, to nie warto kupować Rozmówek.

Jeśli chodzi o ranking programów, to mój jest nastepujacy:

SuperMemo (niezależ…nie od bazy;
Profesor Henry (całość);
Langmaster Millenium;
Europlus + Reward;
...
długo długo nic;
...
Tell Me More

Tell Me More zacznę polecać, gdy jego cena spadnie do 50 zł .

Angielski w 3 miesiące to nie program, tylko podręcznik doktora Krzyż…anowskiego, jako takie jest godny polecenia dla samouków (niestety ż…adna szkoła nie prowadzi wg niego zajęć). Do ostatniego wydania tego podręcznika wydawca dołączył płytkę z programem Supermemo i bazą opartą na tym podręczniku.

Angielski w 3 miesiące jest zaktualizowaną wersją znanego, juz chyba od 20 lat, kursu "First Steps in English". Na płytce DVD/CD dołączonej do PC World Komputera nr 10/2003 znajduje się ten sam program SuperMemo z bazą "First Steps ...".

Bazy Angielski w 3 miesiące sa ładniejsze graficznie i mają trochę lepszy dźwięk. Baza "First Steps ..." jest lepsza z edukacyjnego punktu widzenia i duż…o większa (liczy ok. 2500 słów i zwrotów).

Jeszcze jedna informacja "Wydawnictwo PONS LektorKlett wydaje swoje podręczniki z kasetami audio i płytamie CD-audio na których jest ta sama ścież…ka dźwiękowa, pozwala to na korzystanie z nich na każ…dego rodzaju sprzęcie grającym. wież…a stereo, discman, walkman, a nawet przy odrobinie własnej pracy telefon komórkowy. Ostatnio (dokładnie od września) do kompletu doszedł dysk CD-rom z programem SuperMemo, narazie tylko angielski, ale wierzę, ż…e wkrótce pojawią się niemiecki, francuski, hiszpański i włoski.

BJK
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: bejotka pytanie do ciebie

Postautor: bejotka » 30 wrz 2003, 9:36

W bazach:

- SPEEDUP!;
- Power Words;
- Basic English;
- Angielski w 3 miesiące;
- First Steps in English, sa nagrane wszystkie słowa i zwroty.

Nie ma tam ćwiczeń gramatycznych.

Ćwiczenia gramatyczne z nagraniami znajdziesz w bazie "English Grammar",znajdujacej się na płycie pakietu "SuperMemo Basic English" oraz w magazynie Easy English Plus, który moż…esz zaprenumerować na stronie www.amercom.com.pl.

Magazyn ten jest dwutygodnikiem, któremu towarzyszą płytki CD z bazami supermemo.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: bejotka pytanie do ciebie

Postautor: bejotka » 30 wrz 2003, 12:35

W zasadzie nie interesuje mnie ten temat, ale moż…esz zajrzeć jeszcze na www.filo.pl
i angielski.lukar.net.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: bejotka pytanie do ciebie

Postautor: bejotka » 30 wrz 2003, 12:42

Tell Me More jest po prostu programem złym, nie popisali się jego programisci, poza tym nauczyciele, którzy go opracowywali byli mało inteligentni. Program miał bardzo dobre recenzje tylko dlatego, ż…e jakojeden z pierwszych na naszym rynku miał tzw algorytm rozpoznawania mowy. Niestety był bardzo ż…le zaimplementowany.

Talk To ei jest prograem tej samej francuskiej firmy. Jak moż…na nazwać nauczyciela, który każ…e Polakom uczyc się zza pomocą programu pisanego przez Francuza? Sam sobie odpowiedz.

Na temat pomocy z matematyki nie odpowiem, nie znam obecnego programu z tego przedmiotu.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: bejotka pytanie do ciebie

Postautor: kala_haha » 16 paź 2005, 21:12

They scream they cry and they faint at concerts. They shout and cheer at football matches. They put photos and posters an their walls. They send letters, birthday cards and gifts. It's all quite normal behaviour. If you're a fan, it can be hard work!
kala_haha
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2005, 23:00


Re: bejotka pytanie do ciebie

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 8:17

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości