POTRZEBUJĘ  RADY

Oprogramowanie do nauki języka. Podziel się wiedzą o programach wspomagających naukę języka angielskiego

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: cam » 20 lip 2003, 19:00

Moi drodzy!
Zdąż…yłam zauważ…yć, ż…e jest tu już… wiele informacji na temat super -ekstra multimedialnych kursów języka angielskiego, ale to mi tak niewiele mówi....chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat supermemo...z tego co zrozumiałam jest kilka wersji tego programu i chciałabym dowiedzieć się czym one się róż…nią i który jest taki akurat dla mnie. Mój angielski jest średni, umiem się dogadać, troche kuleję ze słówkami, bo dotychczas nie umiałam sie ich uczyć, mature ustną zdałam na 5. Nie czytam książ…ek bo pewnie i tak bym ich nie zrozumiała...ale bardzo bym chciała. Tak więc mam podstawy gramatyczne, zależ…y mi na słówkach. Co mam zrobić? Licze na pomoc...

PS>A czy moż…e przy okazji ktoś zna jakąs książ…kę do nauki słownictwa z zakresu psychologii?

Cam
cam
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00


Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: savant » 21 lip 2003, 10:13

Wspanialy samokrytycyzm.
Otoz zastanawiam sie do jakiej szkoly chodzisz, skoro dostajesz 5 z matury ustnej, a nie umiesz slowek. To siwadczy o niskim poziomie edukacji, przynajmniej jezykowej, w Polsce. To przykre, jednak musimy sie z tym pogodzic. Z przykroscia stwierdzam ze popelniasz blad mowiac ze nie umiesz sie uczyc slowek. Kazdy umie sie uczy, ale nie kazdy robi to umiejetnie, zatem powinnas byla powiedziec, ze uczysz sie slowek w sposob malo efektywny.

Co do supermemo to za duzo pisania, jak na poscik.
Zachecam cie kolezanko do odwiedzenia storny supermemo.pl lub, o ile twoj angielski jest w miare OK, na supermemo.com
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: cam » 21 lip 2003, 11:15

Okej, to co napoisałam zosta lo chyba ż…le zrozumiane. Do tej szkoły już… nie chodze, bo zdałam maturę i nie musze już… dalej się w niej kształcić. Jesli chodzi o słówka, miałam na myśli fakt, ż…e po prostu chciałabym znac ich wiecej..nie jest tak, ż…e w ogóle nie znam słówek, po prostu zdarza się, ż…e czytając artykuł albo jakiś tekst w książ…ce do angielskiego nie znam kilkunastu słówek i sprawia mi to trudność. Masz rację, każ…dy umie sie uczyć słówek, a chodzi tylko o efekty. Ja się za siebie wzięłam i teraz uczę się około 30 słówek dziennie, ale teraz mam materiały, na kt orych mogę się uczyć, natomiast za chwile będe miała problem. Poza tym przeczytałam wiele pochlebnych opinii na temat supermemo, więc pomyślałam, ż…e sama też… mogłabym sprónować....tak wię c w mojej szkole nie dostałam 5 z matury (ustnej) bo szkolnictwo jest ble, w pełni na tą piątkę zasłuż…yłam. Ale czy to świadczy o tym, ż…e mój angielski jest na jakimś super ysokim poziomie? Nie oszukujmy się, ż…e matura ustna z angielskiego nie jest trudna. Na stronie supermemo nie ma informacji (a przynajmniej ja się nie doszukałam) dla kogo jest przeznaczony który kurs, w ogóle jakoś kiepsko to jest tam opisane, albo ja kiepsko to rozumiem. Nie chcę, ż…eby ktoś opisywał mi jak działa program, licze tylko, ż…e ktoś podpowie mi kótra wersja jest dla mnie. Pozdrawiam
cam
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: littlemisstrouble » 21 lip 2003, 14:03

witam!chciałbym zasięgnąć rady na temat kursow organizowanych przez International House?chodzi mi po prostu o prywatne opinie, odczucia, poziom i efektywność?bylam rok w Cambridge,ale wrocilam do pięknej ojczyzny i odczuwam potrzebę nadzoru nad moją edukacją? dlatego zastanawiam się nad szkółką.prosze o porady wszystkich majacych na ten temat jakieś wiadomości!!!dzięki
littlemisstrouble
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2006, 23:00

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: savant » 21 lip 2003, 20:55

Wiem ze w szkolach jest troche ble, ale nie we wszystkich u mnie w 4 klasie przerobilismy ksiazke do CAE, a zaczynalismy nauke,wiekszosc z nas, od zera.

Co do SM to kup sobie kurs dla zaawansowanych chyba nazywa sie Advanced English czy cos w tym stylu.
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: savant » 22 lip 2003, 8:33

Jestem gosciem a nie gosciowa wiesz savant nie konczy sie na a, a przeciez mieszkamy w Polsce, wiec rodzaj mowi sam za siebie.

Poza tym szybko znaczylo efektywnie, jako ze zdalem CAE na A po przejsciu mojej 4 klasy.
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: savant » 22 lip 2003, 16:54

Wiesz nieduzo mowi mi, ze dziecko uczylo sie przez 4 lata. Spotkalem sie z osobami, ktore po 10 latach nie umialy sie nawet porozumiec; jak widac wszystko zalezy nie od czasu, lecz jakosci nauki, zatem i w twoim przypadku zalezy jak dziecko sie uczy. Przyjmujac ze uczy sie tylko w szkole panstwowej polecalbym świat jezyka angielskiego, jesli jeszcze gdzies chodzilo an kursy, to warto zainwestowac w ksiazke np. harry potter po angielsku itp. Trzeba isc z dzieckiem do sklepu i niech przejrzy harrego, zeby zobaczylo czy cos rozumie, jesli nie to trzeba poszukac czegos latwiejszego.
Oprocz tego do nabycia sa ksiazki dopasowane do odpowiedniego poziomu roznych wydawnictw. Trzeba sie po prostu rozejrzec.

Powodzenia
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: bejotka » 25 lip 2003, 14:23

Witaj Cam,
witajcie współdyskutanci.

SuperMemo jest chyba od 18 lat najlepszą metoda inajlepszym programem wspomagającym naukę języków. Składa się z dwóch elementów: programu, który jest elementem stałym i9 tzw. baz wiedzy, które się zmieniają.

Obecnie są w sprzedaż…y:

Supermemo Basic English - kurs, który zawiera zbiór podstawowy ok. 3000 słówek, English Grammar - ok. 3000 ćwiczeń gramatycznych i 260 czasowników nieregularnych, zbiór słówek mozna zainstalować w 7 wersjach językowych, polsko-angielskiej, angielsko-angielskiej, niemiecko-angielskiej i kilku innych.

SuperMemo Power Words - ok. 4000 słowek w wersji angielsko-angielskiej, z ukrytą moż…liwością samodzielnego dopisywania polskich znaczeń. Zakresem swoim zbiór ten obejmuje słownictwo wszystkich certyfikatów.

SuperMemo Advanced English SPEED Up. - Zbiór ok 20000 słówek do nauki w ciągu 2 lat. jest to zbiór słówek angielsko-angielski z moż…liwym odczytywaniem polskich znaczeń.

Oprócz tego na stronie wydawnictwa Amercom mozna zamówić subskrypcję magazynu Easy English Plus, pokazującego szersze moż…liwości tego programu.
W księgarnich komputerowych i na stronie www. supermemo.pl mozna tez dostać SuperMemo FCE z bazą słownictwa angielskiego i symulacjami egzaminu FCE.

Należ…y jednak pamiętać, ż…e ten program nie uczy się za nas, on tylko pomaga nam uczyć się i zapamiętać nauczony materiał.


I jeszcze jednba sprawa. Nikt nigdy nie nauczy się języka, jeśli nie będzie próbował czytać ksiązek w tym języku, nawet jeśli znaczenia wielu słów musi się domyslać a wielu nie rozumie wcale.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: savant » 25 lip 2003, 15:11

Bejotka i tuta nie moge sie z toba zgodzic, co do tego, ze jesli ktos nie bedzie czytal ksiazek w danym jezyku obcym, to nigdy sie go nie nauczy. Mysle ze sie mylisz. Jestem pewien ze owszem literatura przystepmnie napisana, dostosowana do poziomu, moze pomoc w opanowaniu jezyka; jednak w sytuacji gdy uczacy sie jezyka, a nie znajacy jeszcze w pelni gramatyki, zaczyna czytac ksiazki klasyczne, przyniesie mu to wiecej szkody niz pozytku. To ze czytanie ksiazek pomagaja sie uczyc nie stanowi jednak argumantu za tym ze sa one nieodzownym elementem nauki, gdyz moga byc z powodzeniem zastapione przez radio, telewizje, prase i zwykla rozmowe. Ponadto czesto wada ksiazek jest to ze ich styl jest iametralnie rozny od stylu wypowiedzi przecietnych uzytkownikow danego jezyka, zatem osoba, ktora zacznie kopiowac wzorce jezykowe zaczerpniete z literatury natrafi z pewnoscia na trudnosci w nawiazaniu komunikacji lub po prostu zostanie w mniej lub bardziej kulturalny sposob zdyskredytowana.
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: bejotka » 25 lip 2003, 16:41

To się nie zgadzamy, Savant. Na znajomość języka składa się wiele sprawności, w tym czytanie. Oczywiscie czytanie powieści klasycznych czy historycznych raczej nie powinnoi wchodzić w rachubę. Chociaż… Schliemann i Champolion zaczynali naukę jezyków od czytania i uczenia się na pamięć Pisma Świętego. Ja mam na myśli ksiązki współczesne, raczej nowele niż… powieści. Oczywiście filmy i telewizja też… wiele dają, ale słowo słyszane jest bardziej ulotne. Czytając zawsze moż…esz wrócić, sprawdzić w słowniku i czasami poprosić o wytłumaczenie czegoś kolegę, nauczyciela czy wujka. W filmie nie zawsze to jest mozliwe. Jeśli wierzyć Cam, to po maturze zdanej na 5 brakuue jej przede wszytskim oczytania. Słownictwa moż…na się uczyć kując SPEEDUP1 lub czytając i wypisując sobie słówka z książ…ek i prasy. Waż…ne by czytać codziennie, jedną stronę lub jeden artykulik.

Oczywiście mozna przy okazji obejrzeć film czy też… wiadomosci, ale przede wszystkim należ…y czytać.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: Grzegorz_21 » 26 lip 2003, 6:08

Aczkolwiek nie wiem Ania gdzie mozna wydrukowac rozmowki polsko-angielski, to ci powiem ze mozna je kupic za kilkanascie zlotych w kazdej ksiegarni a moze i w zwyklym kiosku ruchu, ale angielskiego to sie z nich nie nauczysz za duzo :) A tak w ogule to mam pomysl dla Savant'a skad brac slowka do bazy danych super memo. Ostatnio dostalem od kogos plytke instalacyjna AOL, na ktorej byl za darmo program, a wlasciwie gra "Scrabble"(oczywiscie w angielskiej wersji jezykowej) i w zasadzie to nie jest latwe ale uzywalem funkcji HINT i gra mi podpowiadala dobry ruch (czyli wyraz) a ze go nie znalem to zaraz do slownika, bo najczesciej te wyrazy sa skomplikowane i niepopularne w mowie potocznej. Mysle ze stare powiedzenie przez zabawe do nauki tutaj sie sprawdzilo, sprobujcie naprawde warto. Powodzenia!
Grzegorz_21
junior fellow
 
Posty: 141
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: savant » 26 lip 2003, 6:52

Grzesiek mi chodzi o to zeby zautomatyzowac proces importowania slow do bazy SM. Twoj pomysl choc ciekawy, przysporzylby mi sporo klopotow, gdyz musialbym znowu zmudnie wpisywac nieznane mi slowka do bazy. Program sciagne i zobacze jak to dziala:))
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: cam » 26 lip 2003, 18:34

Witam wszytskich ponownie!
Wczoraj kupiłam supermemo i zainstalowałam i dzisiaj juz korzystałam i w związku z tym mam tez kilka pytań:

1) Dlaczego mam dwie płyty? Pytam dlatego, ż…e bez względu na to, którą wkładam, pokazuje mi to samo! Czy jest między nimi jakaś róż…nica, czy też… jest to płyta dodatkowo, w razie gdyby (co mi się raczej w głowie nie mieści)?

2)W ulotce ifnormują, ż…e mogę przejść do poziomu podstawowego, tzn. takiego, który w którym np. będe miała pokazywane daty kolejnej powtórki danego słówka. Chciałam zapytac czy na początku nauki jest to wskazane, czy nie, czy tez w ogóle nie ma znaczenia?

3)Ponieważ… dzisiaj mój pierwszy dzien nauki nieco jeszcze martwią mnie funkcje programu...jesli dzisiaj usiądę dwa razy do nauki, ale o róż…nych porach, to czy powinnam mieć słówka do powtórki z tej pierwszej sesji gdy sie uczyłam, czy też… ten program jest tak bystry, ż…e wie, ż…e dzisiaj to dzisiaj i nie mam co liczyć na powtórkę. Innymi słowy, czy jeśli dzisiaj uczyłam sie o 13:00, ale czuję niedosyt i siadam takż…e o 16:00 to czy ucze się tylko nowych słówek, czy program zaserwuje mi takż…e powtórkę?

To chyba na tyle. program mi sie podoba. Pomysł z czytaniem ksiązek, oglądaniem filmów itp. też…. Pozdrawiam serdecznie
cam
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: bejotka » 27 lip 2003, 4:23

Pierwsza płyta jest płyta instalacyjną, druga zawiera dane niezbędne do funkcjonowania programu w procesie nauki (np. pliki dźwiękowe i graficzne).

Przu korzystaniu z tego programu nie jest wskazane wielokrotne w ciagu dnia jego uruchomianie.

Program dla każ…dego zapamiętanego słowa lub zwrotu wyznacza najbardziej optymalny termin powtórki, w ż…adnym razie nie jest to dzień jego pierwszego wprowadzenia. Po pewnym czasie program zacznie przypominać jednoczesnie dla pewnych słów pierwszą, dla innych drugą a dla jeszcze innych 15 powtórkę. Dlatego należ…y bardzo ostroż…nie wprowadzać nowe słówka. Radzę ograniczyć się do 20-30 dziennie. Zwłaszcza, ż…e przy pierwszym wprowadzaniu większość z nich jest nieznana i powinna być oceniana nie wyż…ej niż… na 3. Jeśli znasz 80% z nich i oceniasz na 4 i 5, to oznacza, ż…e powinnaś zmienić bazę kupując np Power Words lub SpeedUp!
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: cam » 27 lip 2003, 12:06

Okej, dzięki za informacje. Mam jednak takie pytanoie...dzisiaj dopiero drugi dzień, kiedy uczyłam sie nowych słówek. Ale po naciśnięciu opcji NAUKA nie miałam powtórek. Oczywiście w informacjach przeczytałam, ż…e pojawiają sie on eokoło 2-3 dni po ich pierwszym nauczeniu. Czy tak jest w rzeczywistości (tzn, ż…e przez pierwsze 3-4 dni nauki nie ma powtórek)? Poza tym chciałabym zapytać o to, czy ja napewno dobrze zrozumiałąm sposób nauki z tym systemem. Otóż… po nauczeniu się danej partii słówek i naciśnięciu opcji STOP pojawiają się jeszcze raz wszytskie te słówka czyli tzw. utrwalanie. Powtarzam je aż… do skutku, tzn. do momentu, kiedy przestaną sie pojawiać. I tu moje pytanie - czy jeśli dzisiaj powystawiam wszytskim słówkom notę DOBRZE to jak to wejdzie w system powtórek? Jak program to zinterpretuje? No bo przy tak częstym utrwalaniu w jednym dniu to oczywiste ż…e słówka stają się łatwe, problem pojawia sie, ż…eby to wszytsko powtórzyć rano. Ale czy komputer zinterpretuje to odpowiednio? Mam nadzieje, ż…e rozumiecie o co mi chodzi. I jeszcze jedno pytanie - czy jeśli przerwę utrwalanie w danym dniu, to słówka te przejdą do powtórek? Dziękuję za informacje i przykro mi, ż…e wykazuję się taką niewiedzą, ale chciałabym mieć jasnośc co do wszytskich opcji programu. Pozdrawiam
cam
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: bejotka » 27 lip 2003, 12:45

Zaufaj programowi. Rzeczywiscie pierwsze powtórki pojawiają się dopiero po kilku dniach. Czasmi po 3 czasami po 5. Zależ…y to od tego jak się sama oceniasz.

Nie przesadzaj z iloscią codziennie wprowadzanych słówek i zwrotów zacznij od 20-30, to powinno wystarczyć. Nowowprowadzane słówka powinnas oceniać na 1-3, rzadko 4. W cyklu utrwalania oceny powinny byc od 3 do 4. Gdy ostatnie ze słówek ocenisz na 4, program poinformuje Cię o skończeniu nauki na dany dzień. Następnego dnia mozesz zaczynać nauke rano, moż…sz wieczorem. Wskazane jest jednak by uczyć sie o tej samej porze. Ja, np. powtórki odbywam rano o godz. 6.00-6.30. Nowych słowek uczę się z kolei wieczorem 0 22.30-23.30.

W międzyczasie pracuję nad własnymi bazami.

Jeszcze raz radzę: uwierz programowi i nie przesadzaj. Oceniając się pamiętaj, ze nikt oprócz Ciebie tej oceny nie bedzie znał. Śmiało i bez wstydu moż…esz wstawiać oceny niskie, ale pamietaj też…, ż…e często zasługujesz na "piątki".

W zaleznosci od tych ocen program będzie wyznaczał optymalne terminy powtórek.

pzdr

BJK
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: cam » 27 lip 2003, 19:39

To czym piszesz jest dla mnie jasne. Dla mnie też… bez sensu jest wprowadzanie do nauki więcej niż… 30 słówek dziennie. Natomiast chyba nadal nie znam odpowiedzi na swoje pytanie. Program uczy mnie nowych słowek, a kiedy ja już… tego nie chcę, wciskam stop. Wówczas program przystępuje do utrwalania, tzn. powtarza mi te same słówka, których przed chwilką się uczyłam. A ja oczywiście staweiam sobie za to oceny. oczywiste jest, ż…e na początku utrwalania te oceny to 3, 2, 1, ale w miarę jak program zamęcza mnie po raz kolejny tym samym słówkiem (co akurat mi sie podoba), znam to słówko, więc stawiam sobie 5. Wtedy program noie powtarza mi już… tego słowka. no i ja mam wątpliwośc, czy jeszcze kiedykolwiek mi je powtórzy, czy nie. Bo ja bym chciała, ż…eby powtórzył. Mogę oczywiuście postawić cztery, ale wtedy musiałabym przerwać utrwalanie, bo przecież… porogram będzie mnie tym słowkiem zamęczął dopóki nie postawię 5. Oczywiście ja cały czaas pisze o jednym i tym samym dniu nauki.
Nie wiem, czy opisuję to dośc jasno. No w każ…dym razie mam taką wątpliwośc. Mam jednak nadzieję, ż…e to sie wyjaśni w miarę uż…ywania programu. Pozdrawiam
cam
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: cam » 27 lip 2003, 19:43

a teraz doczytałam o tej czwórce...dopiero to pojęłam. No to chyba mam już… jasnośc. W takim razie dziękuję. Ja o tworzeniu własnych baz to raczej jeszcze nie myślę, ale pewnie kiedyś się odezwę. Bejotka, od dawna korzystasz z programu? Ja chciałabym jeszcze pouczyć się w tym systemie francuskiego i niemieckiego, ale nie mam podstaw do tych języków, więc chyba musiałabym pracowac na Profesorze, bo o tych programach tez wiele dobrego slyszałam. No, ale to innym razem, narazie anglik. Pozdrawiam i dzięki raz jeszcze
cam
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: bejotka » 28 lip 2003, 5:19

Hi,

Jeśli chcesz uczyć się niemieckiego i francuskiego przy pomocy SuperMemo zamów pakiety "Deine Chancen in Deutsch" i "Parlez avec nous". Ale wskazane jest też… ż…ebys zapisała sie na jakieś profesjonalne kursy tych języków.

Tak naprawdę, to języków trzeba uczyć się samodzielnie, ale nie mozna tego robic bez zdobycia podstaw na kursie lub lektoracie prowadzonym przez (bardzo) dobrego lektora.

BJK
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: bejotka » 18 sie 2003, 20:44

Witaj Cam.

Mam nadzieję, ż…e już… poznałaś i polubiłaś SuperMemo. Do dzisiaj nie zauważ…yłem jednego twojego pytania. Otóż… program SuperMemo wyznacza do utrwalenia w tym samym dniu tylko słówka i zwroty ocenione przez Ciebie na ocenę mniejszą niż… 4. Słówka ocenione na 4 i pięć nie są juz drugi raz podawane w danym dniu, Natomiast na podstawie pierwszej oceny wyznaczane jest termin kolejnego zapytania o dane słowo.

Pamietaj, ż…e program sam z siebie nigdy nie przestanie podawać ż…adnego słowa do kolejnych powtórek, choc ich terminy są coraz dalsze. Moze się zdarzyć, ż…e za jakiś czas kolejna powtórka zostanie wyznaczaona na "za dwadzieścia lat, a nawet więcej". Jeśli chcesz przerwać powtarzamie jakiegoś słowa, np "yes" albo "no", musisz ustawić dla niego parametr dismiss (Cntrl+D).
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00


Re: POTRZEBUJĘ  RADY

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 8:56

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości