Czy nauka angielskiego w domu jest możliwa?

Opisują oni ciekawostki oraz wyniki badań naukowych dotyczące nauki języka angielskiego.

Czy nauka angielskiego w domu jest możliwa?

Postautor: aleksandra.eska » 16 mar 2016, 13:31

Witam :)
Chciałabym się z wami podzielić moimi doświadczeniami na temat samodzielnej nauki angielskiego w domu. Dla coraz to większej ilości osób to niestety jedyne wyjście. Kursy językowe są drogie, a poza tym trudno pogodzić je z pracą i obowiązkami domowymi.
Mnie udało się nauczyć angielskiego (oraz hiszpańskiego) w domu. Nauka okazała się nie tylko skuteczna, ale też - niemalże darmowa.
Z perspektywy widzę, że udało mi się to osiągnąć dzięki sześciu głównym zasadom. Chciałabym się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami, żebyście nie popełnili moich błędów :).
http://blog.fiszkoteka.pl/nauka-angiels ... bilam,668/

Chciałabym też prosić was o komentarze - może sami znacie jakieś triki, które pomogą innym w nauce?
aleksandra.eska
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2016, 16:09


Re: Czy nauka angielskiego w domu jest możliwa?

Postautor: goni12 » 30 cze 2016, 9:44

Hmmm, a mi się wydaje, że kursy są coraz tańsze. Zresztą, prawie w każdym mieście, a nawet mniejszej miejscowości można spotkać studentów, którzy udzielających korepetycji za niewielkie sumy. Ale tak właściwie to najwięcej pracy i tak trzeba wykonać w domu (bo godzina na zajęciach to za mało) więc odpowiadając na Twoje pytanie, jasne, że można się w jakimś stopniu nauczyć języka w domu.
Potrzebujesz odrobinę prywatności? W takim razie może żaluzje drewniane Kraków?
goni12
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2016, 9:31

Re: Czy nauka angielskiego w domu jest możliwa?

Postautor: jowkakotka » 28 lip 2016, 20:11

w domu język trzeba doskonalić to pewne, bo nawet najlepsze lekcje nic człowiekowi nie dadzą jak w domu nie będzie języka szlifował i powtarzał, powtarzał i jeszcze raz powtarzał ale też wydaje mi się że dobrze sobie wyrabiać kursem jakąś bazę tym bardziej, że ceny faktycznie coraz atrakcyjniejsze, często rozkładają na raty, ja sam chodzę do lincolna i daje mi to odpowiednie tło, z pogodzeniem z pracą nie ma problemu bo godzin do wybory było sporo a lokalizacja w centrum miasta z kolei mnie jest bardzo po drodze z moim miejscem pracy więc jeszcze nie miałam problemy z wygospodarowaniem czasu, ale w domu dużo czasu też na naukę poświęcam
jowkakotka
newbie
 
Posty: 14
Rejestracja: 21 lip 2016, 9:51

Re: Czy nauka angielskiego w domu jest możliwa?

Postautor: kreolkin » 29 lip 2016, 9:45

Jest możliwa, jeszcze jak
kreolkin
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2016, 7:58

Re: Czy nauka angielskiego w domu jest możliwa?

Postautor: Pszczykacz » 29 lip 2016, 11:34

Wydaje mi się, że tak. Gramatyke znajdziesz w sieci, samą wymowę możesz znaleźć na youtube albo oglądając filmy animowane po angielsku(a potem filmy).
Pszczykacz
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2016, 11:31

Re: Czy nauka angielskiego w domu jest możliwa?

Postautor: Kroplas57 » 20 wrz 2016, 14:36

Oczywiście że można nauczyć się języków w domu, jest tyle różnych kursów w internecie a do tego można oglądać filmy z napisami lub grać w gry bez spolszczenia
Kroplas57
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2016, 14:30

Re: Czy nauka angielskiego w domu jest możliwa?

Postautor: adamo4b4 » 15 lis 2016, 14:23

Jest możliwa, ale potrzebna jest dyscyplina, samozaparcie i dobry sposób na poprawę swoich błędów - fajnie, że jest coraz więcej różnego rodzaju aplikacji, nawet darmowych, które pomagają w takiej nauce.
Awatar użytkownika
adamo4b4
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:56



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości