Jak opanować tego angola?

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia

Re: Jak opanować tego angola?

Postautor: tataj » 22 paź 2005, 12:28

Witam,chciałbym nauczyć się j.angielskieko ale mam trudności ze zrozumieniem prawidłowej wymowy.A jestem już… po 40 i nauczony jestem innego toku nauki.I te lekcje które przerabiają moje dzieci niewiele mi dają wręcz zniechęcają do nauki.Próbowałem kilka razy i nic.Ale chciałbym jednak się nauczyć,no i jak to mam rozegrać.
tataj
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2005, 23:00


Re: Jak opanować tego angola?

Postautor: Visitor » 22 paź 2005, 13:15

I jeszcze moż…esz oglądać filmy w angielskiej wersji językowej z polskimi napisami.
Visitor
 

Re: Jak opanować tego angola?

Postautor: bejotka » 22 paź 2005, 17:36

Wydaje mi się, ż…e powinieneś zacząć jednak od dobrego kursu stacjonarnego. Jeśli nie mozesz sobie na to pozwolić, nie chodzi mi o warunki finansowe, a o mozliwość wygospodarowania wolnego czasu w godzinach zajęć spróbuj pracy z programami komputerowymi i kursami kasetowymi.

Są bardzo dobre kursy Dr-a Krzyż…anowskiego "First Steps in English" i "The Next Steps to English", na ich podstawie zostały opracowane bazy SuperMemo pod tymi samymi tytułami. Proponuję Ci kupić pierwszą część kursu kasetowego (są również… na CD p.t. "First Steps in English w 100 dni" ale czytałem ich bardzo złą recenzję dlatego podkreslam słowo kasetowe). Po miesiącu lub dwóch, jesli nie zrazisz się kup wersję SuperMemo). Przy systematycznej pracy powinieneś w ciągu 2-3 lat opanować język.

Uwaga: języka trzeba uczyć sie na głos. Każ…de zdanie musisz powtarzać dopóki nie uznasz, ż…e wymawiasz je prawie poprawnie. Gdy zaczniesz pracę z programem SuperMemo będziesz mógł swoje wypowiedzi nagrywać i porównywać z głosem lektora. To bardzo pomaga.

Bardzo podobnym kursem do "First Steps in English" jest Angielski w 3 miesiące, niestety jest duż…o mniejszy. Wprawdzie bazę SM moż…esz kupić w komplecie, ale też… jest ona znacznie uboż…sza.

Powodzenia!
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Jak opanować tego angola?

Postautor: Visitor » 23 paź 2005, 17:27

Visitor
 

Re: Jak opanować tego angola?

Postautor: tataj » 25 paź 2005, 14:28

Na razie wielkie dzięki,próbowałem z liczebnikami oraz osobami ale się pogubiłem,a jak mi coś nie wychodzi to rezygnuję i trudno mi się ponownie zmobilizować.Na Allegro kursow jes tyle ż…e nie wiadomo jaki jest ten dobry.
tataj
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2005, 23:00


Re: Jak opanować tego angola?

Postautor: KevinNash » 14 kwie 2021, 9:49

Najlepiej mieć jakiegoś fajnego korepetytora. on na pewno powinien skutecnie pomóc.
__________________________
Toruń i okolice
Awatar użytkownika
KevinNash
junior fellow
 
Posty: 228
Rejestracja: 06 lut 2019, 11:44

Re: Jak opanować tego angola?

Postautor: vlord » 12 cze 2022, 16:51

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości