Studia podyplomowe

anglistyka, lingwistyka, NKJO, prace magisterskie, prace licencjackie, uczelnie

Studia podyplomowe

Postautor: ira23 » 17 gru 2009, 17:56

Angliści -
jestem ciekawa czy po filologii decydujecie się na studia podyplomowe?
Jeśli tak to na jakie ?
p.s. na pewno nie wszyscy robią tłumaczenia.

A pytam, bo sama się zastanawiam i poszukuję jakiegoś kierunku ;)
pozdrowionka dla wszystkich ;)
ira23
newbie
 
Posty: 35
Rejestracja: 05 mar 2008, 14:32


Re: Studia podyplomowe

Postautor: Fuzz » 19 sty 2019, 23:09

Ja robiłam studia podyplomowe dla nauczycieli. :) Dokładnie w Kielcach w Collegium Pro Civitas. Jeżeli szukasz jakiegoś kierunku, który nie zajmie Ci więcej czasu niż rok, to właśnie ja na tym kolegium ukończyłam nauczanie angielskiego w rok. Dokładnie 3 semestry trwały takie studia.
Fuzz
junior fellow
 
Posty: 197
Rejestracja: 19 lip 2015, 14:52

Re: Studia podyplomowe

Postautor: aniajarnicka » 06 wrz 2019, 16:35

Wiele ciekawych kierunków studiów podyplomowych dla nauczycieli znalazłam w Centrum kształcenia Podyplomowego w Łodzi. M. in. studiowac można takie kierunki jak: Administracja samorządowa, Administrowanie e-dokumentacją w ochronie zdrowia, Agile – zwinne zarządzanie w organizacjach. Akademia Trenerów Biznesu, Andragogika, Animacja czasu wolnego z elementami arteterapii, Arteterapia, Arteterapia w edukacji i terapii, Asystent rodziny...
aniajarnicka
newbie
 
Posty: 24
Rejestracja: 05 lip 2013, 19:56

Re: Studia podyplomowe

Postautor: Loipeld » 01 paź 2019, 7:07

Ja własnie zastanawiam się gdzie isć na magisterke. Przeczytałem ostatnio takie informacje https://www.sp.edu.pl/studia-magistersk ... -w-polsce/ i wydaje mi się, ze o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zapisać sie na uczlenię w UK. Powiedzcie mi co wy o tym sądzicie? Waszym zdaniem to dobry pomysł?
Loipeld
junior fellow
 
Posty: 168
Rejestracja: 19 mar 2019, 16:22

Re: Studia podyplomowe

Postautor: cyclone » 18 paź 2019, 4:49

Angliści -
jestem ciekawa czy po filologii decydujecie się na studia podyplomowe?
Jeśli tak to na jakie ?
p.s. na pewno nie wszyscy robią tłumaczenia.

A pytam, bo sama się zastanawiam i poszukuję jakiegoś kierunku ;)
pozdrowionka dla wszystkich ;)
Witaj. Ja zrobiłem dodatkowo studia podyplomowe z pedagogiki, które takiego przygotowania nie posiadają. Zdecydowałem się na warszawską uczelnię WWSH https://wsp.edu.pl/ Chciałem mieć uprawnienia do pracy w szkole. Miło wspominam zajęcia oraz wykładowców. W porównaniu do magisterki, to szybkie studia. Trwają jedynie trzy semestry. Moim zdaniem warto zrobić.
cyclone
junior fellow
 
Posty: 135
Rejestracja: 24 sty 2019, 13:33

Re: Studia podyplomowe

Postautor: KevinNash » 12 lis 2019, 10:05

Studia podyplomowe zawsze mogą się przydać. Muszą być one jednakże dobrze dobrane. Inaczej to może być strata pieniędzy.
___________________________________
Licencjackie prace - cena
Awatar użytkownika
KevinNash
junior fellow
 
Posty: 228
Rejestracja: 06 lut 2019, 11:44

Re: Studia podyplomowe

Postautor: Aligru » 18 lis 2019, 13:54

Ja zamiast studiów podyplomowych wolałem wybrać się na kursy doszkalające np. z grafiki 3d oraz innych języków. Więcej czasu dla siebie i wiedza przekazana 100 razy lepiej
Aligru
newbie
 
Posty: 27
Rejestracja: 11 lut 2019, 14:56

Re: Studia podyplomowe

Postautor: nakia.schuppe » 19 lis 2019, 12:53

Ja również skorzystałabym z kursów i szkoleń w drugiej kolejności.
Awatar użytkownika
nakia.schuppe
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:49

Re: Studia podyplomowe

Postautor: unikori » 25 lis 2019, 9:47

Studia podyplomowe na WSEI są dobrym wyborem. Mają wiele zróżnicowanych kierunków, gdzie każdy może wybrać coś dla siebie.
https://wsei.edu.pl
unikori
newbie
 
Posty: 28
Rejestracja: 09 maja 2019, 12:09

Re: Studia podyplomowe

Postautor: janka90 » 12 gru 2019, 9:16

Dokładnie, ciężko tak jednoznacznie wybrać jakiś kierunek na studia... bo zazwyczaj to jest tak, że jeśli w czymś się realizujemy, to potem z pracą różnie, a jeśli jest praca to jakoś tak studia nie bardzo. Różnie bywa. Ja skończyłam https://www.cb.szczecin.pl/ i na szczęście szybko udało mi sie znaleźć pracę w zawodzie, a do tego robię to co lubię.
janka90
junior fellow
 
Posty: 132
Rejestracja: 02 gru 2019, 18:42


Re: Studia podyplomowe

Postautor: mop » 04 maja 2021, 13:01

Rzuć okiem na studia podyplomowe pedagogiczne lublin: https://www.kursor.edu.pl/studia-podypl ... agogiczne/ . Może to właśnie ten kierunek będzie Ci odpowiadał? Poczytaj koniecznie więcej na ten temat.
mop
junior fellow
 
Posty: 322
Rejestracja: 07 lis 2016, 12:49

Re: Studia podyplomowe

Postautor: Oldzina » 19 cze 2021, 15:02

Ciekawe te pedagogiczne kierunki zwłaszcza dla osób po studiach filologicznych bez wykształcenia pedagogicznego. Aby uczyć dzieci (i dorosłych też) trzeba mieć narzędzi edukacyjne, wypracowany warsztat, nie wystarczy samemu znać język. Ja ostatnio bardzo skorzystałam na informacjach z portalu NOTATEK.PL skąd można pobierać notatki studentów. Pobrała super fiszki https://notatek.pl/fiszki-1300-popularn ... skich-fraz
Oldzina
newbie
 
Posty: 35
Rejestracja: 19 mar 2019, 23:38

Re: Studia podyplomowe

Postautor: status » 21 lip 2021, 14:13

idę na studia podyplomowe do Krakowa Zastanawiam się czy prywatne akademiki w Polsce to dobre miejsce dla mnie jeżeli w tygodniu planuję pracować. Czy macie jakieś doświadczenie?
status
junior fellow
 
Posty: 137
Rejestracja: 16 cze 2021, 9:29

Re: Studia podyplomowe

Postautor: erin12 » 19 sie 2021, 1:01

Jeśli mowa o studiach podyplomowych to wybrałabym dobrą uczelnię niepubliczną. W końcu studia trzeba pogodzić z pracą, często rodziną i innymi obowiązkami "dorosłego człowieka". Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie ma wiele kierunków jakie można studiować, dokładają wszelkich starań aby ułatwić studentom zdobywanie wiedzy i organizują zajęcia w ciekawy sposób tak aby sama nauka była przyjemnością.
erin12
greenhorn
 
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2020, 17:59


Re: Studia podyplomowe

Postautor: vlord » 14 cze 2022, 0:04

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości