CPE do czego uprawnia?

Wszystko o egzaminie CPE - Certificate of Proficiency in English

Re: CPE do czego uprawnia?

Postautor: ultra » 24 wrz 2003, 15:16

Hello everyone:-)
I'm gonna ask you a question. Provided I passed CPE examination, in which types of schools (primary, middle, secondary ...) I would be able to teach? I do have metodological preparation and all the paper work has been done.
I would be very grateful for any information
see you!
ultra
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00


Re: CPE do czego uprawnia?

Postautor: ultra » 26 wrz 2003, 12:40

hello:-)
Thank you very much for your answers.
Well, I didn't expect that my question would cause this fuss. Please, do not agrue, 'cause there is no point in it.
Once again: thanks!!!
see you then
and one more thing: do you think I should try to pass CPE if I have CAE? Is there any difference between them? I am not talking about the level, but the rights and entitles.
ultra
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: CPE do czego uprawnia?

Postautor: xeo » 26 wrz 2003, 18:02

Żeby uczyć to trzeba umieć, potem to co się umie trzeba umieć przekazać, potrafisz ? bo CPE potwierdza to, ż…e Ty umiesz, ale czy potrafisz kogoś nauczyć to już… inna bajka... :) sam certyfikat w niczym Ci nie pomoż…e, chyba ż…e masz certyfikat + tytuł magistra w dowolnej dziedzinie, certyfikat + kurs pedagogiczny lub certyfikat + licencjat, oczywiście certyfikat potwierdza Twoją wiedzę i jest jasne jak Słońce, ż…e moż…esz uczyć, bo się na tym znasz, ale powiedz to tym "z góry". Ale od zasad zawsze są odstępstwa i pewnie się z takimi spotkasz pukając do szkolnych bram i trzymając w ręku CPE :) Zobaczysz jakie będą mieć uśmiechy na buźkach kiedy na gwał potrzebny anglista hehe, wtedy wszyscy jakimś cudem zapominają o zasadach :) a tak poza tym to czy było już… o znajomościach ? hehehe
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: CPE do czego uprawnia?

Postautor: xeo » 13 lut 2005, 14:31

Od 2006 roku tylko studia ukierunkowane pod przedmiot którego chce się nauczać, ż…adne certyfikaty i podyplomówki nie pomogą (moż…e tylko z początku, gdy wszystko będzie się docierało). Oczywiście takie są rozporządzenia, a jak będzie to zobaczymy.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: CPE do czego uprawnia?

Postautor: bejotka » 24 mar 2005, 9:18

CPE jest potwierdzeniem opanowania języka w stopniu profesjonalnym. Poświadcza, ż…e jego posiadacz moż…e wykorzystywać język wykonując swój NIEJĘ ZYKOWY zawód. To znaczy, ż…e moż…e czytać pocztę w języku angielskim, odpowiadać na nią, brać udzial w seminariach zawodowych i pisać oraz wygłaszać referaty na te seminaria. Nie oznacza to jednak, ż…e moż…e uczyć angielskiego w szkołach publicznych, a nawet prywatnych. Do tego trzeba, niestety, mieć inne przygotowanie.

Zdanego nawet na A CPE nie należ…y porównywać z dyplomem magistra filologi, często tez nie moż…na porównywać z dyplomem licencjata, chociaż… nie jestem pewien czy takie dyplomy istnieją. Gdy ja studiowałem licencjat był pojęciem abstrakcyjnym.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości