Wasze sposoby na naukę słownictwa

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia

Wasze sposoby na naukę słownictwa

Postautor: ScottPutski » 12 kwie 2021, 9:31

Wasze sposoby na naukę słownictwa. Jaki on jest? Może fiszki, a może co innego?
___________________________________
Pisanie licencjackich prac, a ogłoszenia
Awatar użytkownika
ScottPutski
junior fellow
 
Posty: 186
Rejestracja: 08 lut 2019, 11:21


Re: Wasze sposoby na naukę słownictwa

Postautor: KevinNash » 14 kwie 2021, 10:41

Ja najbardziej lubię nagrywać wszystko na mp3. To jest rzecz wspaniałą!!
________________
Praca magisterska z prawa w Toruniu
Awatar użytkownika
KevinNash
junior fellow
 
Posty: 228
Rejestracja: 06 lut 2019, 11:44

Re: Wasze sposoby na naukę słownictwa

Postautor: sebo106 » 27 kwie 2021, 16:10

Ja się uczę Francuskiego z fiszek i wkuwam. Co do nauki słówek uważam, że Callan nie wystarczy. Zasób słów wymaga powtarzania. Do angielskiego jest sporo programów w sieci, a ja polecam Vocabus https://www.vocabus.pl/ z zupełnie innym podejściem do nauki słówek.
sebo106
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2021, 20:48

Re: Wasze sposoby na naukę słownictwa

Postautor: Oldzina » 08 maja 2021, 23:19

Najważniejsze to budować w głowie skojarzenia i jak najczęściej używać określonych słówek. Staram sie miec przy sobie tematycznie ułożone fiszki https://notatek.pl/fiszki-1300-popularn ... skich-fraz i wtrącać angielskie słówka w codziennym funkcjonowaniu. Musze tylko czasem przepraszać, tłumaczą użycie obcych słów uczeniem się języka.
Oldzina
newbie
 
Posty: 35
Rejestracja: 19 mar 2019, 23:38

Re: Wasze sposoby na naukę słownictwa

Postautor: KevinNash » 08 cze 2021, 15:25

Najlepiej łączyć obraz ze słowem. Ogólnie jest dużo technik nauczania takich słów!
___________________________
Temat pracy magisterskiej z Prawa
Awatar użytkownika
KevinNash
junior fellow
 
Posty: 228
Rejestracja: 06 lut 2019, 11:44

Re: Wasze sposoby na naukę słownictwa

Postautor: nataliagli » 14 gru 2021, 7:56

Też miałam podobny problem kiedy zaczynałam w mojej obecnej pracy, a jest to branża luźno powiązana z moim wykształceniem. Jeśli chodzi o tłumaczenie słów branżowych to polecam poszukać na wikipedii artykułu po polsku o danej rzeczy i sprawdzić czy jest wersja językowa po angielsku Możesz też poszukać w słowniku internetowym PONS, z tego co widziałam mają też niekiedy słownictwo techniczne. Możesz sobie gdzieś zapisywać te słówka czy zwroty, i potem zrobić sobie fiszki (papierowe albo np. w darmowej aplikacji Anki - jest na komputery i na smartfony).

Od siebie polecam zerknąć sobie do PWN; https://ksiegarnia.pwn.pl/literatura-obcojezyczna W księgarni mają spory wybór literatury obcojęczyznej a warto jest czytać jak najwięcej.
Awatar użytkownika
nataliagli
greenhorn
 
Posty: 52
Rejestracja: 04 kwie 2016, 5:34

Re: Wasze sposoby na naukę słownictwa

Postautor: Krzyszunio » 23 gru 2021, 11:12

Ja niestety nie dysponuję czasem na tyle, aby uczyć się języków obcych i jestem zdania, ze warto jest w wielu sytuacjach korzystać z usług tłumacza. Mi również bardzo podoba się usługa oferowana przez https://turbotlumaczenia.pl/korekty/ gdyż tak naprawdę sama korekta tekstów jest przecież dość ważna.
Krzyszunio
junior fellow
 
Posty: 458
Rejestracja: 21 lut 2021, 11:58

Re: Wasze sposoby na naukę słownictwa

Postautor: vlord » 12 cze 2022, 18:57

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości