Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Opisują oni ciekawostki oraz wyniki badań naukowych dotyczące nauki języka angielskiego.

Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: admin » 05 kwie 2012, 14:45

Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Studenci mogą cieszyć się jeszcze całym miesiącem wakacji. Wrzesień jest z kolei czasem powrotu do szkoły dla młodszych uczniów. Mają oni przed sobą perspektywę egzaminu końcowego na każ…dym etapie nauki, a najważ…niejszym z nich jest matura. Z tego powodu, większość uczniów zapisuje się na kursy językowe, jednak które z nich są najskuteczniejsze?

W każ…dym większym mieście nietrudno jest znaleźć szkołę językową, więc przeważ…nie wachlarz dostępnych kursów wygląda imponująco. Mimo to, lekcje często okazują się dość schematyczne, a metody dydaktyczne stosowane przez lektora podporządkowane rutynie. Warto więc przyjrzeć się innowacyjnemu podejściu do edukacji, aby nauka stała się przyjemniejsza i jednocześnie bardziej efektywna.


( Czytaj więcej )

Zapraszamy do dyskusji w niniejszym wątku. Jeśli macie jakiekolwiek spostrzeż…enia dotyczące artykułu lub własne doświadczenia w tym temacie.
admin
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 17
Rejestracja: 14 lis 2007, 1:02


Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: stark12 » 07 kwie 2012, 18:24

System dualny to rzeczywiście dobra metoda.
stark12
 

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: Jarek Matecki » 12 kwie 2012, 0:21

stark12 pisze:System dualny to rzeczywiście dobra metoda.


Z tego co wiem stosują te metodę w English For You, polski lektor wprowadza temat, który następnie jest rozwijany podczas konwersacji z NAtivem, dobra metoda na poprawienie się w mówieniu
Jarek Matecki
 

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: Maereed » 24 kwie 2012, 18:48

Artykuł wart przeczytania
Maereed
 

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: molka22 » 07 maja 2012, 12:55

zgadzam się
molka22
 

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: Kamula » 10 lip 2012, 8:34

A ja się nie zgadzam :) Ja się uczyłem na translatorze tlumaczenie.eu :) po prostu wpisywałem słowo i tłumaczyłem a ż…e translator jest dobry to sie dobrze nauczyłem :)
Kamula
 

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: biakkla » 31 lip 2012, 18:41

Jarek Matecki pisze:
stark12 pisze:System dualny to rzeczywiście dobra metoda.


Z tego co wiem stosują te metodę w English For You, polski lektor wprowadza temat, który następnie jest rozwijany podczas konwersacji z NAtivem, dobra metoda na poprawienie się w mówieniu


W innych szkołach też…, czy nie
biakkla
 

a jak uczyć się samemu

Postautor: jaga-baba » 19 sie 2012, 12:12

Ok. ok. System dualny sprawdza się jako metoda nauczania w szkołach językowych. A jakie metody polecacie do uczenia się samemu języka obcego? Fiszki, a moż…e skojarzenia? Ja uczę się z pomocą kolorów. Przeczytałam ostatnio na Fanpage'u Stabilo, ż…e nauka przy uż…yciu zakreślaczy i kolorowych cienkopisów uskutecznia proces zapamiętywania o kilkadziesiąt procent. Zgadzacie się z tym? Co jeszcze polecacie?
jaga-baba
 

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: budgettt » 27 sie 2012, 8:25

Ja uważ…am właśnie , ze nauka w szkole językowej bardziej sprzyja. Najlepiej właśnie jak zajęcia prowadzone są w systemie dualnym , polski lektor gramatyk, native konwersacje. To zdecydowanie sprzyja nauce i przełamywaniu barier w mówieniu
budgettt
 

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: english... » 22 maja 2013, 16:37

Ja myślę, ż…e jest to normalny trend. Przy rozwoju nowoczesnych i skutecznych metod nauczania i serwisów do nauki przez Internet szkoły językowe są wręcz zmuszane do odchodzenia od tradycyjnych form nauczania, aby być konkurencyjnymi na runku.
___________________
Angielski przez Internet - wszystko na temat nauki angielskiego Online.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Afirmacje do nauki języka obcego

Postautor: Blanka23 » 11 paź 2013, 9:22

A co sądzicie o takim sposobie na naukę języka obcego: afirmacje do nauki języka obcego

Znalazłem to 2 dni temu, poczytałem i faktycznie sporo osób pozytywnie się na ten temat wypowiada - co wy sadzicie?
Blanka23
 

Re: Afirmacje do nauki języka obcego

Postautor: Hanso » 14 paź 2013, 12:35

Blanka23 pisze:A co sądzicie o takim sposobie na naukę języka obcego: afirmacje do nauki języka obcego

Znalazłem to 2 dni temu, poczytałem i faktycznie sporo osób pozytywnie się na ten temat wypowiada - co wy sadzicie?


Czytałem kiedyś o takich afirmacjach - podobno skuteczne jednak sam nie sprawdzałem.
Hanso
greenhorn
 
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2013, 9:51

afirmacje do nauki języka angielskiego

Postautor: Hanso » 17 paź 2013, 8:04

A ja się skusiłam jak zobaczyłam wasz temat i zakupiłam ta afirmacje od Hepika i powiem wam ż…e po tych kilku dniach daje to niezłą motywację - dokładnie tak jak jest napisane na ich stronie.

Słucham dalej i polecam innym sprawdzić tę metodę :)
Hanso
greenhorn
 
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2013, 9:51

Afirmacje do nauki języka angielskiego

Postautor: Justii44 » 17 paź 2013, 8:08

A ja się skusiłam jak zobaczyłam wasz temat i zakupiłam ta afirmacje od Hepika i powiem wam ż…e po tych kilku dniach daje to niezłą motywację - dokładnie tak jak jest napisane na ich stronie.

Słucham dalej i polecam innym sprawdzić tę metodę :)
Justii44
 

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: j.czarnik » 08 gru 2013, 10:51

Myślę, ż…e najlepszą metodą nauki jest mapa myśli, regularne powtarzanie i po prostu chęci. Nic samo nie przychodzi.:)
j.czarnik
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 08 gru 2013, 10:28

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: english... » 10 gru 2013, 12:41

Opanowanie języka angielskiego jest umiejętnością, a tą zdobywa się poprzez regularną pracę i ćwiczenia. Dlatego najważ…niejszym jest znaleźć odpowiednią dla siebie metodę nauki oraz motywację do systematycznej pracy, a efekty przyjdą szybciej niż… się spodziewamy.
___________________
Szybka nauka angielskiego - kursy i lekcje mp3.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: Kum81 » 18 lut 2014, 15:08

Bardzo ciekawy artykuł, jeszcze aż… tak nie zagłębiłem się w ten temat.
Kum81
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2014, 14:58

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: angpro » 11 lis 2015, 22:40

Moją metodą na naukę jest aplikacja na telefon: http://www.langmission.pl
Naprawdę warto sprawdzić jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z angielskim ;d
angpro
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:34

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: MartaMat » 21 gru 2015, 13:41

Niedawno powstała nowa aplikacja do nauki języka angielskiego, można z niej korzystać wszędzie i kiedy się chce, na koniec mobilnego kursu można zdobyć certyfikat. Polecam wypróbować fiszki , które są niesamowicie doprane do każdego poziomu językowego
MartaMat
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2015, 13:38

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: kokolina » 30 gru 2015, 23:48

ja wierzę w korepetycje, ale z jakąś fajną osoba która nadaje na tych samych falach, z którą mogę sobie poukładac program nauki wg moich potrzeb, dużo ludzi się oglasza w sieci. ja szukałam na needaschool.com i trafiłam bardzo ok
kokolina
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2015, 18:18

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: hospyy » 16 lut 2016, 14:00

Dokładnie, nowa metoda na pewno nie jest idealna dla każdego. Najlepiej samemu siebie poznać, zobaczyć jak najlepiej, a przede wszystkim najbardziej efektywnie się uczymy. Wtedy taka metoda może sprawdzić się w każdej dziedzinie, oczywiście język jest specyficzną dziedziną do nauki, ale pewne wspólne elementy się znajdą.
hospyy
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2016, 13:34

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: aleksandra.eska » 16 mar 2016, 13:36

Ja uważam, że każda metoda ma w sobie coś dobrego, ale żadna nie jest idealna. Podczas mojej własnej nauki zawsze łączyłam różne metody nauki, z dwóch względów. Po pierwsze, jest to bardziej interesujące i pozwala utrzymać motywację do nauki. Po drugie, każda metoda rozwija inne umiejętności. To fakt, że łatwo wtedy o bałagan, ale dobra organizacja, na przykład w formie dziennika nauki, może pomóc połączyć różne metody.
Wspomniałam o tym w moim poście o nauce angielskiego w domu - być może będzie dla Was pomocny :) http://blog.fiszkoteka.pl/nauka-angiels ... bilam,668/
aleksandra.eska
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2016, 16:09

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: karroll35 » 11 sie 2016, 14:30

Ja sądzę jakąkolwiek metodę nauki języka wybierzemy to ona będzie dobra, bo zawsze będziemy się wtedy uczyć. Teraz jest wiele metod i każdy możne wybierać co tylko zechce. Liczą sie chęci i systematyczność w nauce efekty same przyjdą.
karroll35
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2016, 13:56

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: erneststephens21 » 11 lip 2019, 4:52

You'd always improve your information on your articles. gun mayhem 3 unblocked
erneststephens21
newbie
 
Posty: 36
Rejestracja: 26 cze 2019, 2:37


Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: Ciastko81 » 31 sie 2021, 17:38

Muszę spróbować zboczymy jak wyjdzie.
Ciastko81
greenhorn
 
Posty: 51
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:07

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: Kazikdobry » 10 sty 2022, 10:47

A ja się nie zgadzam :) Ja się uczyłem na translatorze tlumaczenie.eu :) po prostu wpisywałem słowo i tłumaczyłem a ż…e translator jest dobry to sie dobrze nauczyłem :)
Translator w moim przypadku nie był wystarczający choć bardzo pomocny.
Jednak praca w grupie z dobrym wykładowcą u mnie przyniosła najlepsze rezultaty.
Zachęcam do nauki języków oraz do poszerzania swojej wiedzy.
Polecam ciekawy artykuł do przeczytania https://www.lektor.edu.pl/ktore-kierunk ... esowaniem/
Kazikdobry
fellow
 
Posty: 549
Rejestracja: 21 mar 2019, 10:19

Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: Oldzina » 13 mar 2022, 19:17

Przygotowuję się do matury z języka angielskiego, chodzę na prywatne lekcje i pracuje w domu. Aby się oderwać od nauki oglądam filmy z angielskimi dialogami. Do tego udało mi się zdobyć z księgarni Znak Vademecum matura Język angielski Doroty Ciężkowskiel-Gajda i Danieli MacIsaac. Dobra cena i kupiłam też dla koleżanki, bo przy zakupie co najmniej 49 zł i wpisaniu się do newslettera dostałam darmową dostawę. dobre warunki https://www.znak.com.pl/dostawaod0
Oldzina
newbie
 
Posty: 35
Rejestracja: 19 mar 2019, 23:38


Re: Poznaj nowe metody nauki angielskiego

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 12:31

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości