Moje miasto

Ty odrabiasz, my sprawdzamy.

Moje miasto

Postautor: noemi5436 » 15 gru 2009, 1:43

Moje miasto, w którym mieszkam to Gliwice. Położ…one na Wyż…ynie Katowickiej w województwie śląskim nad rzeką Klodnicą. Gliwice słynne są z dynamicznego rozwoju gospodarczego. Mniej znzna jest ich historia. Moż…na tu zobaczyć wiele ciekawych rzeczy takich jak: Zamek Piastowski, Mury Obronne, ruiny teatru, Radiostacje Gliwicką, Palmiarnie miejską oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Jednak to właśnie w Gliwicach, ze względu na silne uprzemysłowienie i bliskość nowej granicy, mieściły się siedziby wielu instytucji i organizacji, m.in. spółek, koncernów, zarządów okręgowych górnictwa i hutnictwa, związków zawodowych robotników i pracodawców.
Miasto charakteryzuje się bogactwem kulturowym pozostawiającym ślady we wszystkich niemal dziedzinach ż…ycia mieszkańców. Dziś miasto jest nowoczesne i stawia na nową myśl techniczną. W Gliwicach znajduje się Politechnika Śląska, studiuje tam kilkanaście tysięcy studentów. Jest tu wiele pięknych miejsc, dlatego jestem dumna z mojego miasta i z tego ż…e moge w nim mieszkać.
noemi5436
 


Re: Moje miasto

Postautor: eveline01 » 26 gru 2009, 8:39

noemi5436 pisze:Moje miasto, w którym mieszkam to Gliwice. Położ…one na Wyż…ynie Katowickiej w województwie śląskim nad rzeką Klodnicą. Gliwice słynne są z dynamicznego rozwoju gospodarczego. Mniej znzna jest ich historia. Moż…na tu zobaczyć wiele ciekawych rzeczy takich jak: Zamek Piastowski, Mury Obronne, ruiny teatru, Radiostacje Gliwicką, Palmiarnie miejską oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Jednak to właśnie w Gliwicach, ze względu na silne uprzemysłowienie i bliskość nowej granicy, mieściły się siedziby wielu instytucji i organizacji, m.in. spółek, koncernów, zarządów okręgowych górnictwa i hutnictwa, związków zawodowych robotników i pracodawców.
Miasto charakteryzuje się bogactwem kulturowym pozostawiającym ślady we wszystkich niemal dziedzinach ż…ycia mieszkańców. Dziś miasto jest nowoczesne i stawia na nową myśl techniczną. W Gliwicach znajduje się Politechnika Śląska, studiuje tam kilkanaście tysięcy studentów. Jest tu wiele pięknych miejsc, dlatego jestem dumna z mojego miasta i z tego ż…e moge w nim mieszkać.


Fajny opis, a gdzie jest angielski ?? Moż…e spróbuj sam / sama troszkę, a potem spytaj o poradę :)
I think therefore I B
eveline01
newbie
 
Posty: 34
Rejestracja: 20 lut 2007, 0:00




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości