Czy warto jest podejmować pracę na umowę o dzieło

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

Czy warto jest podejmować pracę na umowę o dzieło

Postautor: piter2 » 20 lis 2015, 6:46

Witam. Jakiś czas temu dostałem ofertę pracy ale... Jest to praca na umowę o dzieło. Czy warto jest coś takiego podejmować? Czy sobie jednak odpuścić?
piter2
newbie
 
Posty: 37
Rejestracja: 16 paź 2014, 5:30


Re: Czy warto jest podejmować pracę na umowę o dzieło

Postautor: jkary » 22 lis 2015, 17:00

Pracodawca nie może Cię zatrudnić na umowę o dzieło na wiele miesięcy. Szczególnie jeśli masz określone godziny pracy . Jest to raczej niemożliwe.
Zerknij sobie na ten artykuł:
http://www.postawnaswoim.pl/kariera/umo ... obowiazki/ - obecnie masz w nim opisane jakie są prawa oraz obowiązki na umowie o dzieło. Jest to tak zwana śmieciowa umowa. . Nie masz tam żadnych benefitów oraz nie są odprowadzane składki.
jkary
newbie
 
Posty: 33
Rejestracja: 30 paź 2014, 5:50

Re: Czy warto jest podejmować pracę na umowę o dzieło

Postautor: jkary » 22 lis 2015, 17:00

Pracodawca nie może Cię zatrudnić na umowę o dzieło na wiele miesięcy. Szczególnie jeśli masz określone godziny pracy . Jest to raczej niemożliwe.
Zerknij sobie na ten artykuł:
http://www.postawnaswoim.pl/kariera/umo ... obowiazki/ - obecnie masz w nim opisane jakie są prawa oraz obowiązki na umowie o dzieło. Jest to tak zwana śmieciowa umowa. . Nie masz tam żadnych benefitów oraz nie są odprowadzane składki.
jkary
newbie
 
Posty: 33
Rejestracja: 30 paź 2014, 5:50

Re: Czy warto jest podejmować pracę na umowę o dzieło

Postautor: KoziolJaropel » 05 gru 2015, 13:20

Przy umowie o dzieło nie ma żadnych świadczeń, no ale jak nie masz wyjścia to chyba lepiej mieć jakieś źródło dochodu niż żadnego.
Sam na początku pracowałem 2,5 roku w firmie i dopiero po tym czasie dostałem umowe o prace
KoziolJaropel
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2015, 6:58

Re: Czy warto jest podejmować pracę na umowę o dzieło

Postautor: samoludek26 » 07 gru 2015, 12:19

Tak jeżeli za jakiś czas przekształci się w umowę o pracę.
samoludek26
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 07 gru 2015, 11:44




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości