programy do analizy wymowy

Pytania i wątpliwości nt. wymowy angielskiej, akcentów, fonetyki itp.

Re: programy do analizy wymowy

Postautor: Magdulenka19 » 12 gru 2005, 18:44

Mam ogromną prorośbę, czy zna ktoś moż…e jakiś dobry program do analizy wymowy języka angielskiego jeż…eli tak to proszę o odpowieź, magda_m1986@vp.pl z góry dziękuje:)
Magdulenka19
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2005, 0:00


Re: programy do analizy wymowy

Postautor: xeo » 12 gru 2005, 20:22

Wydaje mi się, ż…e programy "Talk to me" mają ciekawą opcję odnośnie analizy wymowy. Być moż…e po prostu nie widziałem innych więc to jest jeszcze nie to. Jak bejotka tutaj zaglądnie, dostaniesz na pewno fachową odpowiedź na temat oprogramowania.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: programy do analizy wymowy

Postautor: Visitor » 13 gru 2005, 6:20

No, Nie!!! Po takiej opinii muszę odpowiedzieć. Ja uważ…am, ż…e algorytmy typu "Via Voice" w programach wspomagających nauke jezyków nadają się głównie do strowania przebiegiem programu. Producenci uż…ywają ich głównie po to, ż…eby podnieść cenę pakietu o 100 do 300 zł.

Z programów, które znam algorytmy takie były zastosowane w YDP EuroPlus+,YGP Reflex English, YDP Rozmówki angielskie (firmy YDP), Tell me More, Talk to Me, English+, Langmaster in Action - Royal Family, "English Multimedia language system Plus" i jakiś program Microsoftu ze słowem "Encarta" w tytule.

Jedynie w programach YDP algorytm ten był zastosowany nieźle, w mojej ocenie na 3+, W programach English+ i "English Multimedia language system Plus" oceniam go na 3. Pozostałe nie mieszczą się w mojej skali ocen.

Program Tell Me More w wersji 4.0 miał ten algorytm zastosowany tak fatalnie, ż…e postanowiłem nigdy więcej nie kupować programów firmy Auralog, dopóki cena ich nie spadnie do 5 zł za płytkę, co i tak będzie za drogo. Dlatego nie potrafię powiedzieć nic więcej o programach Tell Me More v. 7.0, Talk To Me i Express English (to jest Tell Me More 4.0 pod nową nazwą).

Jeśli ktoś chce nauczyć sie poprawnej wymowy, powinien kupić SuperMemo lub Profesora Henry'ego - Słownictwo i przy każ…dym słowie i wyraż…eniu do znudzenia słuchać, powtarzać, nagrywać i porównywac swój głos z głosem lektora, aż… sam uzna, ż…e są podobne. Innego sposobu nie ma.

Nauka języka jest bardzo trudnym i ż…mudnym wyzwaniem intelektualnym.
Visitor
 

Re: programy do analizy wymowy

Postautor: bejotka » 13 gru 2005, 6:25

To ja napisałem post #3. XEO wezwał mnie do tablicy. Ja natychmiast odpowiedziałem nie przedstawiając się (bez zalogowania). Sorry!
BJK
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: programy do analizy wymowy

Postautor: Monster948 » 08 lut 2022, 13:30

Takie programy by mi się przydały. Dużo obecnie nagrwam na youtubie!!!
_________________________________
Pisanie prac magisterskich - Politologia
Awatar użytkownika
Monster948
junior fellow
 
Posty: 259
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:27

Re: programy do analizy wymowy

Postautor: ChokeSlam » 07 mar 2022, 13:22

Taki program do analizy wymowy na pewno się przyda. To jest doskonała sprawa!!!
_________________________________________________
Pisanie prac magisterskich
Awatar użytkownika
ChokeSlam
junior fellow
 
Posty: 396
Rejestracja: 06 lut 2019, 10:53


Re: programy do analizy wymowy

Postautor: ChokeSlam » 29 kwie 2022, 20:58

Takie programy na pewno by mi się przydały. Uwielbiam się generalnie uczyć języka angielskiego. To jest świetne!!!
____________________________________________________
Pisanie prac dyplomowych
Awatar użytkownika
ChokeSlam
junior fellow
 
Posty: 396
Rejestracja: 06 lut 2019, 10:53


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości