like, as, as if\ as though kiedy to stosujemy czy ktoś wie?!

Pytania i wątpliwości dotyczące gramatyki angielskiej

like, as, as if\ as though kiedy to stosujemy czy ktoś wie?!

Postautor: ulinek111 » 05 sty 2008, 20:22

moż…esz myśleć ż…e to proste ale tylko tak sie wydaje testowałam pomocy
ulinek111
 


Re: like, as, as if\ as though kiedy to stosujemy czy ktoś wie?!

Postautor: Gość » 05 sty 2008, 23:59

as if/as though jak gdyby - stosowane wymiennie
jeż…eli chcemy powiedzieć, ż…e coś jest takie jak coś/ktoś, wygląda jak ktoś/coś, robi jak ktoś/coś uż…ywamy zazwyczaj like
np. she looks like her mother

w porównaniach stosuje się as. róż…nica między as a like polega na tym, ż…e like łączy się z rzeczownikiem i jego określeniami a as z zdaniem podrzędnym
np. he was dressed as i was
a w języku potocznym he was dressed as me.

as uż…ywamy też… w znaczeniu jako

np. as a captain I had access to the classified files.

uż…ycie like zamiast as zmienia sens zdania

like a captain I had an access to classified files - podobnie jak kapitan, miałem dostęp do tajnych danych

as uż…ywamy też… w konstrukcach as..as

np. he is as tall as Jack

w języku potocznym as if moż…na zastąpić like

np. he walked like he was drunk
Gość
 

myślę, ż…e tu chodzi o inne AS IF ....

Postautor: przedka » 08 sty 2008, 16:40

są też… takie zdania tzw. nierealne ...

She looks as if she were the Queen. ( but she isn't the Queen).-wygląda jakby była Królową(ale nie jest)- ponieważ… nierealne nie stosujemy formy czas być WAS lecz WERE- jak w okresach warunkowych!!!!


HE behaves as If he had been Henry the VIII and had always beheaded students heads. THAT'S HORRIBLE. HOW DARE HE DO IT!!!
-zachowuje się jakby był (kiedyś) Henrykiem VIII


It seems as if it's raining!!!- wydaje się,ż…e pada- lecz tak nie jest!!!!
Ostatnio zmieniony 16 lip 2009, 20:34 przez przedka, łącznie zmieniany 1 raz.
przedka
junior fellow
 
Posty: 104
Rejestracja: 25 mar 2006, 0:00

Re: like, as, as if\ as though kiedy to stosujemy czy ktoś wie?!

Postautor: Gość » 08 sty 2008, 16:46

It seems as if it's raining!!!- jeż…eli po as if jest czas teraźniejszy to tłumaczy się to wydaje się,ż…e pada- i tak właśnie jest!!!!
Gość
 

YOU're right!!!!

Postautor: przedka » 08 sty 2008, 16:58

tu masz rację- to dotyczy teraż…niejszości!!! i zjadłam po He jest does- nie zdąż…yłam poprawić, ktoś wszedł...myślałam,ż…e to ksiądz;-teraz już… nie ma czasu idę szyć kolsze do ż…yrandola- ręczna robótka!!!!- myślę, ż…e reszta dobra, uczyłam tego ze 6 lat temu, mam prawo nie pamiętać!!!!!

:prosi: :prosi: :prosi:
przedka
junior fellow
 
Posty: 104
Rejestracja: 25 mar 2006, 0:00



Re: like, as, as if\ as though kiedy to stosujemy czy ktoś wie?!

Postautor: vlord » 30 maja 2022, 8:36

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości