Dobry słownik i gramatyka

Pytania i wątpliwości dotyczące gramatyki angielskiej

Re: Dobry słownik i gramatyka

Postautor: Visitor » 24 lut 2004, 11:12

Poszukuję DOBREGO słownika pol-ang i ang-pol i dobrej gramatyki zawierającej, no wszystko co potrzeba ;-), najlepiej z ćwiczeniami, wyjątkami itd - co moż…ecie polecić? Dodam, ż…e uczę się do CAE.
Visitor
 


Re: Dobry słownik i gramatyka

Postautor: Visitor » 24 lut 2004, 13:29

Witaj Ewyka,
Tak się składa, ż…e ja też… jestem na etapie nauki do CAE i szczerze mogę Ci polecić słownik Longmana, tyle tylko, ż…e wiadomo, angielsko-angielski, gdyż… na tym etapie poradzono mi już… tylko słownik jednojęzyczny. Naprawdę jest super!!!! "Dictionary of contemporary English" . Co do gramatyki to ja korzystam z nieocenionego Swana "Practical English usage", polecam takż…e szczerze "Advanced English Grammar in Use" wydawnictwa Cambridge, wspaniała jest książ…ka "Advanced Language Practice" Michaela Vince'a oraz "Grammar and vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency". Szczerze polecam, bo moim skromnym zdaniem są to jedne z lepszych pozycji! Pozdrawiam i powodzenia w nauce! A co powiesz na jakiś częstszy kontakt???
Visitor
 

Re: Dobry słownik i gramatyka

Postautor: Visitor » 24 lut 2004, 16:33

Słownik ang-ang to ja już… mam, tylko właśnie czasem brakuje mi słownika pol-ang... A co do gramatyki to dziękuję za te pozycje, być moż…e jeszcze dziś się rozejrzę :-)
Visitor
 

Re: Dobry słownik i gramatyka

Postautor: pundit » 25 lut 2004, 11:37

Cześć, z duż…ych słowników polecam Kościuszkowski (za 240 pln dostajesz pol-ang i ang-pol plus płytę, ok. 120 tys. w każ…dą stroną). Z wielkich - trzeba poczekać na oxfordzki. Ze średnich - polecam EXETERA (ok. 60 tys. haseł w każ…dą stronę).

A tak czy siak - masz niezłe darmowe słowniki w necie, z których najwygodniejszy chyba jest reklamowany tutaj LING.pl - szybki, duż…y, w obie strony.
Awatar użytkownika
pundit
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 144
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Dobry słownik i gramatyka

Postautor: bejotka » 25 lut 2004, 12:19

W dzisiejszej Rzeczpospolitej znajduje się Płytka z Multimedialnym słownikiem angielsko-polskim.
Słownik ten zawiera ok. 30.000 pozycji ze Słownika Sngielsko-Polskiego WNT, Teresy Jaworskiej. (kosztuje 3 zł)

Podobny słownik , tylko w obie strony, jest dołączony do PC Formatu nr 3/04.
Kosztuje ok.17 zł.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Dobry słownik i gramatyka

Postautor: savant » 02 cze 2005, 22:41

Hmm...no tak.A ja myślałam ż…e wszyscy tu będą polecać słownik Oxforda "Wordpower". Moim zdaniem i wielu moich znajomych jest to najlepszy słownik. Jest godny polecenia. Jest to pol-ang i ang-pol słownik.


Slownik ten jest moim zdaniem gorszy od longmana.

A z gramatyk..."English Grammar in Use" Raymond Murphy(niebieska) i tak ajk pojawiło się wyż…ej Eastwood "Oxford Practice Grammar".


Ksiazki te to troche malo by zdac FCE, o CAE nie wspominajac.

Obie godne polecenia i duż…o ćwiczeń.


Duzo ale zbyt prostych.
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Dobry słownik i gramatyka

Postautor: bejotka » 06 cze 2005, 5:10

Jako słownik polsko angielski proponuję Ci również… Longmana "Słownik współczesny angielsko-polski polsko-angielski", któremu moż…e towarzyszyć słownika w wersji CD (dołączany jest tylko do wersji w twardej oprawie.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Dobry słownik i gramatyka

Postautor: sigdam » 07 cze 2005, 19:25

Prosze o podpowiedz
Ktora garmatyke kupic najlepiej dla osoby przebywajacej w USA?
Ktora ma najlepsze odniesienia do angielszczyzny amerykanskiej??
sigdam
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 cze 2005, 23:00



Re: Dobry słownik i gramatyka

Postautor: vlord » 30 maja 2022, 17:12

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości