Rolety na okna?

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Rolety na okna?

Postautor: mop » 11 maja 2020, 11:36

Jak sądzicie, jakie rolety są najlepsze do salonu? Urządzam właśnie mieszkanie i zastanawiam się nad roletami dzień noc. Czytałam o nich trochę w artykule https://unikalnewnetrza.pl/eleganckie-w ... dzien-noc/. Myślę, że to całkiem dobry pomysł.
mop
junior fellow
 
Posty: 322
Rejestracja: 07 lis 2016, 12:49


Re: Rolety na okna?

Postautor: Angy90 » 01 wrz 2020, 10:59

Ja na przykład nie lubię firanek dlatego takie rolety dzień noc to dla mnie najlepsze wyjście. Nie musisz się wtedy martwić o jakiś karnisz i właśnie inne materiały na firanki. Gdybyś zamawiała takie rolety to ja akurat mogę ci doradzić firmę FILL o której zamawiałam takie rolety i jestem z nich naprawdę bardzo zadowolona.
Angy90
newbie
 
Posty: 25
Rejestracja: 04 lut 2020, 14:17

Re: Rolety na okna?

Postautor: FranciszekCZE » 01 wrz 2020, 12:19

Oczywiście, że rolety na okno to bardzo dobry pomysł. Ja oczywiście zdecydowałem się na wybór tych rzymskich, bo można je mieć zasłonięte nawet w ciągu dnia i dają światło :)

___
PIT zerowy
FranciszekCZE
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2020, 12:16

Re: Rolety na okna?

Postautor: guziol » 08 wrz 2020, 12:23

Ja się zastanawiałam nad roletami, ale stwierdziłam, czy są mi potrzebne, skoro mieszkam na 10 piętrze.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Rolety na okna?

Postautor: tracyvernn » 08 paź 2020, 10:39

tracyvernn
junior fellow
 
Posty: 116
Rejestracja: 08 paź 2020, 7:54

Re: Rolety na okna?

Postautor: monika082 » 18 paź 2020, 20:31

Zamawialiśmy okna w Drutexie i przy okazji zdecydowaliśmy się i na rolety. Zerknij sobie na ofertę tego producenta, maja tez dobre opinie wszystkie ich produkty. Rolety nie tylko dodają prywatności ale tez chronią przed światłem, deszczem itd. Ja nie wyobrażam sobie domu bez zewnętrznych rolet
monika082
junior fellow
 
Posty: 365
Rejestracja: 24 paź 2016, 12:56

Re: Rolety na okna?

Postautor: Kolorowa_Pani18 » 22 lis 2020, 15:20

Ja szukam dość nietypowej rolety na dach altanki, coś takiego jak tutaj http://rolostyl.pl/oferta/winter-meeting-pozna%C5%84 Wiecie, gdzie warto takie kupić? Jak Wam się podoba takie rozwiązanie? W tym roku już mi się nie przyda, ale w przyszłym na pewno, więc wolę już teraz pomyśleć :)
Kolorowa_Pani18
greenhorn
 
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 22:40

Re: Rolety na okna?

Postautor: Jamila » 28 sty 2021, 18:57

Jeśli nie wiesz jakie rolety zewnętrzne wybrać, to polecam przeczytać ten artykuł https://eurocolor.com.pl/blog/rolety-ze ... em-i-zima/. Znajdziesz w nim między innymi informacje, jaką rolę takie rolety spełniają. Myślę, że dzięki temu będziesz mógł szybciej podjąć decyzje. Osobiście uważam, że takie rolety to świetny pomysł, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo.
Jamila
junior fellow
 
Posty: 175
Rejestracja: 28 mar 2016, 15:52

Re: Rolety na okna?

Postautor: lozora123 » 15 lut 2021, 18:49

Cóż powiem tak, najlepiej zainwestowac w dobre rolety i w miare mozliwości jeszcze w pellet, zeby nam ładnie ogrzewał mieszkanie, ja mam pellet od maximer
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2021, 11:32 przez lozora123, łącznie zmieniany 2 razy.
lozora123
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 23 lut 2017, 18:09

Re: Rolety na okna?

Postautor: pawel_k19 » 12 kwie 2021, 14:38

No ja na moich oknach nie mam rolet bo ich nie potrzebuję bo mam międzyszybowe żaluzje zamontowane w oknach. Tutaj https://okna-internorm.pl/ je zamawiałem i wam powiem że to bardzo dobre rozwiązanie, jak się zastanawiacie to warto, bez dwóch zdań.
pawel_k19
junior fellow
 
Posty: 217
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:36

Re: Rolety na okna?

Postautor: stonoga » 26 kwie 2021, 13:29

A może kogoś z forumowiczów interesowałyby wysokiej jakości rolety dachowe montaż rzeszów? Jeśli tak, to zachęcam do skontaktowania się z działającą już dłuższy czas na rynku firmą Okno-Mar, która zajmuje się właśnie sprzedażą oraz profesjonalnym montażem takich właśnie rolet ;) Jestem przekonana, że to będzie dobry wybór do Waszego domu i że będziecie zadowoleni ze współpracy ;)
stonoga
junior fellow
 
Posty: 428
Rejestracja: 29 cze 2020, 21:13

Re: Rolety na okna?

Postautor: kkasiekk » 06 maja 2021, 20:49

Ja polecam rolety dzień noc np. z https://minirolety.pl/rolety-okienne-dzien-noc/ U nas sprawdzają się najlepiej! Nie dość, że chronią przed słońcem tak jak powinny to jeszcze fajnie się prezentują. Moim zdaniem to najładniejsze z dostępnych rolet.
kkasiekk
junior fellow
 
Posty: 108
Rejestracja: 13 lip 2020, 16:08

Re: Rolety na okna?

Postautor: piotrek5467 » 30 maja 2021, 20:41

Do okien można kupić np. klamki do okien z zamkiem https://simteq.pl/do/cat/211/Klamki Można pomyśleć o takim zabezpieczeniu, jeśli w domu są małe dzieci.
piotrek5467
junior fellow
 
Posty: 196
Rejestracja: 12 cze 2013, 17:00

Re: Rolety na okna?

Postautor: matyldarynkowska » 22 cze 2021, 19:06

Myślę, że zakup rolet to bardzo ważna sprawa zapewniająca większy komfort w domu. Na stronie https://ekoplast-group.com/pl/jakie-rol ... ne-wybrac/ możecie przeczytać bardzo ciekawy artykuł na temat tego na co zwracać uwagę podczas zakupu rolet wewnętrznych. Na pewno warto zastanowić się nad typem oraz kolorem. Dobrze by było jakby pasował do całości pomieszczenia i tworzył wspólnie spójną całość.
matyldarynkowska
greenhorn
 
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2021, 21:54

Re: Rolety na okna?

Postautor: qoter » 24 cze 2021, 5:55

Według mnie w salonie najlepiej sprawdzą się markizy zewnętrzne od fakro, ponieważ chronią przed słońćem i nagrzewaniem się wnętrz, a jednocześnie od patrząc od wewnątrz widzimy to co jest na zewnątrz (w drugą stronę to nie działa), dzięki temu nawet gdy markizy są całkiem opuszczone latem, to my pozostajemy w kontakcie z dworem.
qoter
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 06 sty 2019, 14:39

Re: Rolety na okna?

Postautor: status » 24 cze 2021, 11:31

Zastanawiam się czy powinienem zdecydować się na okna w salonie, które będą miały taki dodatkowy system dla alergików. Moja żona jest alergikiem ale nie jakimiś bardzo mocnym, Niemniej jednak boję się że nasza nowo narodzona córeczka będzie po mamie też alergikiem
status
junior fellow
 
Posty: 137
Rejestracja: 16 cze 2021, 9:29

Re: Rolety na okna?

Postautor: kajra » 12 lip 2021, 12:46

A pomysły na aranżację wnętrz skąd czerpiecie? Zaglądacie w tym celu do sieci? Ja bardzo lubię blogi wnętrzarskie - takie jak na przykład https://zewnetrzne-rolety.com.pl . Serdecznie Wam także polecam.
kajra
greenhorn
 
Posty: 56
Rejestracja: 12 maja 2021, 13:38

Re: Rolety na okna?

Postautor: amelkaaa » 25 sie 2021, 18:39

W sumie to niejedyny istotny element, jak należy do okien zakupić. Również trzeba zadbać o odpowiednią kwestię izolacji, ochrony przed wodą. Dlatego tutaj warto sprawdzić sobie co ma do zaoferowania chociażby firma https://budujemyonline.pl/towar/view/13 ... -do-120-mm . A z tego co wiem, to mają oni chociażby specjalne kołnierze.
amelkaaa
junior fellow
 
Posty: 388
Rejestracja: 28 lut 2019, 16:20

Re: Rolety na okna?

Postautor: Krzyszunio » 20 lis 2021, 11:30

Tak naprawdę to sam wybór właściwych rolet na nasze okna nie jest łatwą sprawą i ja pamiętam po sobie jak ciężko było mi coś w końcu wybrać. Po pewnym czasie zmieniłem zdaniem i postawiłem na żaluzje drewniane https://familyrollo.pl/sklep/zaluzje-drewniane gdyż wiem, że one są w końcu ponadczasowe.
Krzyszunio
junior fellow
 
Posty: 458
Rejestracja: 21 lut 2021, 11:58

Re: Rolety na okna?

Postautor: eska1 » 01 gru 2021, 0:20

Rolety na okna się przydają. Głównie mam tu na myśli takie zewnętrzne. U mnie są adaptacyjne z firmy Drutex, są aluminiowe. Ładne, nowoczesne i bardzo solidne. Wszystko chodzi bez problemu, zdecydowanie polecam.
eska1
junior fellow
 
Posty: 153
Rejestracja: 12 lut 2019, 20:08

Re: Rolety na okna?

Postautor: antoninaxxx » 17 gru 2021, 13:41

A może warto zdecydować się jednak na żaluzje ? My postawiliśmy na ich zakup w e-markizy. Okazały się bardzo solidne, wytrzymałe i przede wszystkim estetycznie się prezentują co jest również ważne
antoninaxxx
junior fellow
 
Posty: 207
Rejestracja: 09 gru 2021, 14:25

Re: Rolety na okna?

Postautor: birta » 05 sty 2022, 13:18

A znacie ten okna dachowe sklep? Polecacie te produkty?
Interesuje mnie głównie wybór pod względem niezawodności rozwiązania.
Tzn. mają one służyć przez lata. Czy to jest dobry pomysł?
Pokażcie, jak to wygląda u was po pewnym czasie. Da radę?
birta
newbie
 
Posty: 38
Rejestracja: 08 paź 2021, 12:06

Re: Rolety na okna?

Postautor: dominika123 » 21 sty 2022, 17:33

jak rolety to zerknijcie tu https://www.lektor.edu.pl/jak-wybrac-na ... -krakowie/
wydaje mi sie sensownie opisane
dominika123
junior fellow
 
Posty: 288
Rejestracja: 12 mar 2019, 10:29


Re: Rolety na okna?

Postautor: vlord » 02 cze 2022, 5:55

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości