Wypadek w pracy

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Wypadek w pracy

Postautor: zegarek11 » 22 mar 2016, 20:44

Witam wszystkich,
miesiąc temu miałem wypadek i byłem zmuszony do udania się na zwolnienie lekarskie. Pobyt w domu, to oczywiście mnóstwo wolnego czasu, więc zacząłem się zastanawiać czy skoro wypadek nie był z mojej winy i miał miejsce w pracy, to czy należy mi się odszkodowanie. Sam przypuszczam, że pewnie tak, ale bardziej zastanawia mnie kwestia gdzie się udać, by nie dostać marnych groszy? W dalszym ciągu mam problem ze zginaniem palców u prawej dłoni. Myślałem o skorzystaniu z usług https://www.tuodszkodowania.pl/odszkodo ... a-zdrowiu/. Czy ktoś z Was ma rozeznanie w tym temacie? Z góry dzięki za pomoc :)
Ostatnio zmieniony 30 mar 2016, 21:43 przez zegarek11, łącznie zmieniany 1 raz.
zegarek11
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2016, 3:02


Re: Wypadek w pracy

Postautor: piotrek5467 » 22 mar 2016, 21:27

Jeśli nie masz jakiegoś dodatkowego prywatnego ubezpieczenia, to czeka ciebie komisja lekarska NFZ, która ustali co i jak. Chyba tak się to odbywa. Jak zwolnienie się przedłuża, to po pewnym czasie przysługuje zasiłek chorobowy http://poradnikpracownika.pl/-zwolnieni ... agrodzenia
piotrek5467
junior fellow
 
Posty: 196
Rejestracja: 12 cze 2013, 17:00

Re: Wypadek w pracy

Postautor: guziol » 18 paź 2019, 9:09

Zdarzają się i takie sytuacje. Wtedy formalnościom nie ma końca, zwłaszcza w ZUS-e któremu należy zgłosić taki wypadek oraz przedłożyć zwolnienie lekarskie uprawniające, do otrzymywania świadczenia chorobowego. W takich przypadkach, trzeba ściśle przestrzegać zasad dotyczących takiego świadczenia ponieważ najmniejsze odchylenie, może spowodować wstrzymanie zasiłku lub żądanie jego zwrotu. Takie sytuacje zostały opisane na tej stronie zobacz tu. Możesz dowiedzieć się stąd, kiedy ZUS może zadecydować o wstrzymaniu wypłaty świadczenia lub nawet jego odebrania czy zwrotu.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Wypadek w pracy

Postautor: gg83 » 01 lis 2019, 23:35

Ciekawa propozycja dla Polaków pracujących w UK, którzy mieli wypadek jest tutaj https://insito-odszkodowania.uk/no-win-no-fee/ . Ta firma odszkodowawcza oferuje bowiem ciekawe rozwiązania w tym zakresie. Na ich stronie jest info, że nie pobierają wynagrodzenia, jeśli nie odzyskają odszkodowania.
gg83
junior fellow
 
Posty: 318
Rejestracja: 01 gru 2015, 0:22



Re: Wypadek w pracy

Postautor: vlord » 04 cze 2022, 23:50

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości