sen

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

sen

Postautor: Jamila » 22 paź 2016, 12:43

Jakie są przyczyny problemów ze snem ? Nie mogę spać ale tak realnie. Nie że pośpie 4 h i wstaje tylko 5 minut drzemki co 20 minut niespania.. jest to dość uciązliwe. :( w pracy przez te przypadłośc nie potrafię się skoncentrować. Ma ktoś pomysly jak walczyć ?
Jamila
junior fellow
 
Posty: 175
Rejestracja: 28 mar 2016, 15:52


Re: sen

Postautor: Putka » 24 paź 2016, 18:50

Zadbaj o higienę snu, wtedy powinno być lepiej!
Putka
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 27 wrz 2016, 19:07

Re: sen

Postautor: Selenaa » 28 paź 2016, 20:05

Co znaczy zadbać o higienę snu ? Mam pomysł, z tego co opisujesz to masz podobne objawy jak mój mąż ;/ przez lekarza zalecany miał ten lek http://www.vigantoletten.pl/witamina-d.html# bo miał niedobór witaminy D.. tylko on to jeszcze problem z koścmi miał więc chyba bardziej zaawansowany stopień niedoboru. Nie masz się co martwić, odpowiednie dawkowanie leku przywróci Cię do zdrowia.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2016, 20:40 przez Selenaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Selenaa
junior fellow
 
Posty: 144
Rejestracja: 28 mar 2016, 15:50

Re: sen

Postautor: marrio229 » 28 paź 2016, 21:19

Ja mam problemy ze snem.. czasem mam tak że przez 2 godziny nie mogę usnąć na łóżku..
marrio229
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:10

Re: sen

Postautor: guziol » 30 paź 2016, 17:06

ja czasem sobie sprawdzam znaczeni snów, tak z czystej ciekawości.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: sen

Postautor: Rybitwa » 05 maja 2019, 0:23

Jedną z głównych przyczyn bezsenności podobno jest stres, więc może powinnaś zadbać o siebie w tej dziedzinie. Tu znalazłam kilka wskazówek dotyczących higieny snu https://www.rp.pl/Zdrowie/190129259-Cie ... t-snu.html Uważam też, że w takim przypadku mogłabyś wypróbować jakieś naturalne środki z melatoniną. Ewentualnie zgłoś się do lekarza, ale te leki na receptę to trochę niepewne. A może do psychologa?
Rybitwa
newbie
 
Posty: 14
Rejestracja: 09 wrz 2016, 12:09

Re: sen

Postautor: coco2 » 13 maja 2019, 12:34

Ja od jakiegoś czas mam strasznie zaburzony sen, bo z tego co żona mówi to bardzo chrapie i słychać że meczę się podczas tego procesu. Znajomi ostatnio mówili mi o nich https://bezchrapania.pl że skutecznie leczą z chrapania i bezdechu sennego.
coco2
greenhorn
 
Posty: 99
Rejestracja: 26 sty 2019, 15:50

Re: sen

Postautor: Lwiątko91 » 15 maja 2019, 10:28

Moje problemy ze snem związane są ze stresem i alergią. I o ile z tym drugim tematem można poradzić sobie poprzez odczulanie i zakup takiej antyalergicznej kołdry, o tyle przestać się denerwować jest bardzo ciężko.
Lwiątko91
junior fellow
 
Posty: 158
Rejestracja: 22 gru 2016, 11:03

Re: sen

Postautor: artur123 » 11 lip 2019, 14:48

Chciałbym Wam polecic stronę psycholog białystok , na której znajdziecie pomoc profesjonalnego psychoterapeuty. Jeżeli Wy lub ktoś z Waszego otoczenia potrzebuje wsparcia, to wszelkie informacje macie na stronie.
artur123
fellow
 
Posty: 546
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:38

Re: sen

Postautor: awesome25 » 12 lip 2019, 8:50

Ja ostatnio niespokojnie śpię.
awesome25
greenhorn
 
Posty: 82
Rejestracja: 22 lip 2014, 10:12

Re: sen

Postautor: monika49 » 29 lip 2019, 1:40

Często w problemach ze snem warto zwrócic się do psychiatry. Takie zaburzenia snu mogą byc spowodowane stresem, a dobry psychiatra doradzi jak z tym walczyc i przepisze odpowiednie leki. Podobno PsychoMedic w Łodzi świetnie się sprawdza.
monika49
junior fellow
 
Posty: 232
Rejestracja: 20 sty 2017, 12:33

Re: sen

Postautor: monkanka » 30 lip 2019, 18:30

No własnie - bardzo czesto to po prostu siedzi w nas i czasami wychodzi dopiero po czasie, a wczesniej sie zbiera i zbiera... W koncu i tak wybuchnie. Wiesz co mnie po ciązy w okresie powiedzmy mojej pseudo depresji poporodowej bardzo uspokajała waporyzacja suszem cbd. Legalnie mozesz sobie zamowić stad https://konopnechmury.pl/ jesli nie lubisz samego zapachu ziol to mozesz dobrac aromatyczny wariant :)
monkanka
newbie
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:42

Re: sen

Postautor: gg83 » 17 lis 2019, 23:49

Sprawdzacie regularnie sennik? Warto wiedzieć o czym śnimy i co takie sny oznaczają. Niejednokrotnie nie pamiętamy co nam się śniło, albo nie chcemy tego pamiętać. Nie zawsze to co wydaje nam się koszmarem w rzeczywistości oznacza coś złego. Tutaj https://kobiecyswiat.pl/sennik-egipski- ... -egipcjan/ warto sobie zerknąć i rozszyfrować to co nam się śni.
gg83
junior fellow
 
Posty: 318
Rejestracja: 01 gru 2015, 0:22


Re: sen

Postautor: anianerka » 06 gru 2020, 21:12

A może problem ze snem ma podłoże psychiczne? Myślę, że warto to skontrolować, gdyż może przerodzić się to w jeszcze poważniejsze zaburzenia. Wejdź koniecznie na stronę https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ i zobacz jacy świetni specjaliści tam pracują. Myślę, że będziecie bardzo zadowoleni z wyboru tej kliniki, gdyż pracują tam świetni specjaliści, którzy pomogą każdemu.
anianerka
greenhorn
 
Posty: 74
Rejestracja: 10 wrz 2020, 18:39

Re: sen

Postautor: sokolik » 31 gru 2020, 15:47

Polecam sobie przeczytać to https://longevitas.pl/brak-snu-kosztuje ... przejmosc/, warto. Też niestety mam straszne problemy i walczę z bezsennością już kilka lat….
sokolik
greenhorn
 
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2015, 10:16

Re: sen

Postautor: Daga22 » 23 lut 2022, 23:51

U mnie problemem był stres, przez niego zaczęły się u mnie problemy ze snem, dopiero kiedy zaczęłam pić Kava Kava to zauważyłam że stres nie jest już tak obecny w mlim życiu, a sen się uregulował. Polecam też spróbować Kavy, ja mogę polecić Ci ten sklep http://www.buykava.ca/ , produkty mają bardzo dobre :)
Daga22
newbie
 
Posty: 38
Rejestracja: 18 gru 2020, 15:04


Re: sen

Postautor: vlord » 02 cze 2022, 8:23

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32

Re: sen

Postautor: actinolite » 07 cze 2022, 19:01

Warto też zagłębić się w temat: sny a podświadomość , może w Twoim życiu dzieje się coś złego, co "męczy" Cię właśnie w nocy?
actinolite
newbie
 
Posty: 25
Rejestracja: 14 kwie 2022, 21:46


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości