Kto pomoż…e??!! :)

Ty odrabiasz, my sprawdzamy.

Re: Kto pomoż…e??!! :)

Postautor: Visitor » 19 kwie 2005, 17:36

Mam do napisania krotka prace paro zdaniową na temat : Your are a member of a Town Council. Find a solution to on an environmental issiue/problem concering your town. Nie wiem nawet jak sie za to zabrać, Proszę o pomoc w napisaniu paru zdań np. na temat oczyszczalni ścieków ze trzeba wybudować ich wiecej w mieście i mniej zuż…ywać wody coś takiego :(:(
Visitor
 


Re: Kto pomoż…e??!! :)

Postautor: mrówcia » 04 wrz 2005, 16:12

Cześć Wszystkim ! Wkońcu napisałam to wypracowanie ale nadal brakuje mi paru słów, zdań...to takie lanie wody...i nadal ciągle mało...Sami przeczytajcie i oceńcie tą pracę...jakieś podpowiedzi mile widziane...(zakres słów 150 - 250)

temat : The holiday of my dreams

There are holiday in a tropical island in the middle of the Pacific Ocean, a luxurious five star hotel hidden in the jungle, set amongst the palm trees, each room having air conditioning and cool stone floors.In the middle of the living room would be a large jacuzzi.The hotel would have own private beach with the white sand gearing under the hot sun and beautiful, clean, always warm the sea water in the coral lagoon.Morever three swimming pools, four restaurants, the tennis court and more and more different sights.I and my family, friends we would together spend nice time.We would water ski, sunbathe, scuba dive, horse ride, paraglide and dance in the disco ' until down ' The weather will be wonderful all the time.Everthing would be incredible and exciting in this holiday heaven with the nice people.The a perfect paradise.If I win in LOTTO i will go there...

Co by tu jeszcze dodać???, proszę o pomoc, jeśli są błędy tio jakaś korekta...plz pomóż…cie!!!
mrówcia
newbie
 
Posty: 27
Rejestracja: 23 mar 2005, 0:00

Re: Kto pomoż…e??!! :)

Postautor: Visitor » 04 wrz 2005, 17:12

2 linijka > among, each room has an air conditioning
3 linijka > stoned, there would be a large jacuzzi
5 linijka > Moreover
7 linijka > (szyk zdania) we would spend nice time together.
8 linijka > The weather would be wonderful
9 linijka > (ż…eby się nie powtarzać) zamiast 'nice' mogłabyś uż…yć 'outgoing'-towarzyscy
10 linijka > That's a perfect paradise.If I hit the jackpot(gdybym wygrała główną wygraną)in LOTTO I would go there.[to jest II warunek]
Przy tych czynnościach moż…esz wspomnieć o wspinaczce po skałach nad grzbietami fal, np. takie zdanko 'I would like try to climb up the rocks over the spumes' ;)

no, to by było na tyle mojej pomocy :) ż…ycze powodzenia :D!! Aśka :P
Visitor
 

Re: Kto pomoż…e??!! :)

Postautor: Visitor » 04 wrz 2005, 17:14

ż…ebym nie zapomniała, wakacje, czyli 'holiday' to liczba pojedyncza !!pa, Aśka :P
Visitor
 

Re: Kto pomoż…e??!! :)

Postautor: Masterix » 05 wrz 2005, 19:32

bingo!
Masterix
newbie
 
Posty: 48
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Kto pomoż…e??!! :)

Postautor: Masterix » 05 wrz 2005, 19:42

moż…e jeszcze zamiast "I and my family, friends we would together spend nice time" moż…e:
"My friends, my family and I would have a good time together"...
Masterix
newbie
 
Posty: 48
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Kto pomoż…e??!! :)

Postautor: Masterix » 05 wrz 2005, 20:07

Jeszcze moż…e pare moich uwag (nie mówię, ż…e słusznych):
Zamiast:
In the middle of the living room would be a large jacuzzi.
Moż…e:
There would be a large jacuzzi in the middle of the room(...)
Na pewno zamiast:
If I win in LOTTO i will go there...
musi być:
If I won ... i would go there... (choć moż…esz mieć rację... zależ…y od kontekstu :))
I na koniec. Uczono mnie, ż…e jeż…eli mówisz o czymś pierwszy raz to zawsze uż…ywasz "a" (nic w liczbie mnogiej) zamiast "the" (oprócz wyjątków). Przykład: nie uż…yłbym "the" przed "palm trees" ponieważ… słuchacz słyszy o nich po raz pierwszy i nie wie o jakie palmy dokładnie chodzi.
Coś dodać... to twoja praca więc ja nie wiem jak to sobie wyobraż…asz... :)
Masterix
newbie
 
Posty: 48
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00



Re: Kto pomoż…e??!! :)

Postautor: vlord » 10 cze 2022, 21:25

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32

Re: Kto pomoż…e??!! :)

Postautor: monika082 » 10 cze 2022, 22:22

To na prawdę trudny temat. |Sama też nie wiedziałabym jak się za niego zabrać... ;/
monika082
junior fellow
 
Posty: 365
Rejestracja: 24 paź 2016, 12:56


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości