very good/well???

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia

Re: very good/well???

Postautor: Visitor » 16 wrz 2005, 17:42

Witam,
Mam pewnie dość banalne pytanie, ale cóż…... Czy gdy jakaś np. Kate powie lub zrobi coś dobrze, to moż…emy jej powiedzieć: "Yes, very good, Kate!" czy moż…e: "Yes, very well, Kate?" ???
Wiem, ż…e GOOD to przymiotnik, a WELL to przysłówek, ale wydaje mi się, ż…e nauczyciel w szkole w takiej sytuacji mówi VERY GOOD! (czyli bardzo dobrze!)
Dziękuję za odpowiedź
Visitor
 


Re: very good/well???

Postautor: Visitor » 21 wrz 2005, 14:55

Very Good to jedyna poprawna moż…liwosc w tym przypadku (pochwały); Very well uzywa sie w innym kontekscie np.by powiedziec ze się z czymś zgadzasz, z jakąs sugestią e.g "Very well, I agree". U nas na studiach nas za to tępili jak mieliśmy microteaching ;)stąd dobrze to zapamiętałam.
Visitor
 

Re: very good/well???

Postautor: Visitor » 21 wrz 2005, 15:05

Wielkie dzięki za wyjaśnienie :)
Mam tylko jeszcze jedno pytanie - jak to się tłumaczy? Dlaczego skoro potrzebny jest przysłówek (bardzo DOBRZE) uż…ywamy przymiotnika (bo przecież… GOOD jest przymiotnikiem)???
Visitor
 

Re: very good/well???

Postautor: Visitor » 22 wrz 2005, 19:11

w dziale ekspert znajdziesz odpowiedz.
Visitor
 

Re: very good/well???

Postautor: Visitor » 12 paź 2005, 10:27

najlepiej będzie jak powiesz 'Yes. very good, Kate"
Visitor
 


Re: very good/well???

Postautor: vlord » 12 cze 2022, 15:44

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości