praca lic.- potrzebna dobra rada

anglistyka, lingwistyka, NKJO, prace magisterskie, prace licencjackie, uczelnie

Re: praca lic.- potrzebna dobra rada

Postautor: Visitor » 02 lip 2005, 12:19

Witam Przystępuję do pisania pracy licencjackiej z j. angielskiego. Myślę o wyborze tematu z literatury amerykańskiej. Czy ktoś moż…e mi doradzić w wyborze tematu? Moż…e ktoś pisał pracę z lit. amer. i posiada stosowne materiały. A moż…e wybrać inną dziedzinę? Bardzo proszę o pomoc. ozol@neostrada.pl
Visitor
 


Re: praca lic.- potrzebna dobra rada

Postautor: Jenny21 » 02 lip 2005, 13:28

Hej!Ja właśnie kończę pisac swoją pracę licencjacką. Jeż…eli chodzi o wybór tematu to musisz zastanowić się co lubisz, co Cię interesuje. ja piszę z metodyki. Mam straszny temat. Straszny bo nikt na ten temat nie pisał. "Metody nauczania uczniów z ADD i ADHD". Temat musi Cię jakoś interesować i waż…ne ż…ebyś wcześniej sprawdziła czy są jakieś materiały na ten temat bo ja się bardzo nacięłam. W każ…dym razie pisz o tym co lubisz inaczej będziesz się męczyła z tą pracą. Moż…esz też… poradzić się swojego promotora, on/a moż…e Ci podać przykładowe tematy prac.
Życzę powodzenia i w razie gdybyś pisała z metodyki to mogę Ci cośtam pomóc.
Ściskam
Gosia
Jenny21
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: praca lic.- potrzebna dobra rada

Postautor: xeo » 02 lip 2005, 15:32

Jenny, sprobuj skupic sie na tzw. active methods jesli nie masz juz o czym pisac, sa to metody wykorzystywane w nauce dzieci z roznymi disabilities, moze znajdziesz cos ciekawego odnosnie ADHD albo przynajmniej cos wpleciesz w ta prace.

Co do literatury, najdziwniejsza prace z literatury o ktorej slyszalem to bylo cos: Zjawiska paranormalne w literaturze/wybranym wieku/u jakiegos pisarza czy jakos tak, czyli pewnie te wszystkie zjawy, duchy itp. Ludzie takze wybieraja np. murzynow czyli np. rasizm i np. niewolnictwo,
albo moze rola kobiet (np. feminizm), rola przyjazni, albo rola milosci, poczucie winy w utworach (sumienie), postac samotnika, spiski, mozna tutaj wymyslac w nieskonczonosc ;), wazne co lubisz i w czym jestes oczytana, jesli lubisz jakiegos autora to wybierz autora i jego utwory, tutaj chodzi o to zebys miala o czym pisac i na czym sie opierac, bo wszystko trzeba samemu wypocic, na metodyce wszystko masz napisane, badania przeprowadzisz wiec dane tez masz, wszystko trzeba tylko ladnie opracowac i potem wnioski wyciagnac samemu. W literaturze trzeba umiec lac wode, interpretowac i analizowac i ogolnie trzeba umiec pisacc (polski sie klania, pisanie esejow, wypracowac), uwazaj tez bo na niektorych uczelniach jest tak ze jezeli piszesz licencjat z literatury a na mgr chcesz zmienic dziedzine np. na metodyke to moze ci byc trudno sie dostac gdyz komisja sadzi ze ten kto pisal licencjat z metodyki wie wiecej niz ktos kto w tym nie siedzial i na odwrot, ale tak jak mowie zalezy od uczelni i komisji.
Moze podaj co cie interesuje to sie wymysli jakies tematy-propozycje.

Pozdrawiam
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: praca lic.- potrzebna dobra rada

Postautor: Visitor » 02 lip 2005, 16:57

... moze pomysl jakie ksiazki interesuja ciebie o kt chcuialbys pisac a temant nasunie sie sam ... ona
Visitor
 

Re: praca lic.- potrzebna dobra rada

Postautor: Visitor » 16 wrz 2005, 22:31

Hej.I jak sobie poradzilas z ta praca?trudno bylo z materialami,bo wlasnie zamierzam pisac na ten temat.bylabym wdzieczna za wszelkie informacje.
Visitor
 



Re: praca lic.- potrzebna dobra rada

Postautor: vlord » 14 cze 2022, 17:19

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości