Supermemo Basic, Advanced, transkrypcja

Oprogramowanie do nauki języka. Podziel się wiedzą o programach wspomagających naukę języka angielskiego

Re: Supermemo Basic, Advanced, transkrypcja

Postautor: artfo » 16 kwie 2005, 19:29

Witam Wszystkich i przepraszam jeż…eli to już… było, ale nie mogę znaleść na forum.

Mam dwa pytania dotyczące Supermemo.

1) Po zakonczeniu nauki SM Basic English kolej na SM Advanced English.
Moje pytanie to, co dalej z SM Basic, już… nie uż…ywać, uż…ywać oddzielnie (niezaleznie od SM Advanced), czy moż…e scalić te dwie bazy (jak).

2) Transkrypcja w SM Advanced. Przeglądnąłem stronę supermemo.pl i nic z tego niewiem. Niby jest zainstalowane tak jak piszą. Rozumiem, ż…e transkrypcja nie obejmuje całego słownictwo, ale po przeglądnięciu ok. 100 słów nie było transkrypcji tylko pytajniki, wykrzykniki itp.

Jeż…eli ktoś będzie miał ochotę mi odpowiedzieć, z góry dziękuje.
artfo
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00


Re: Supermemo Basic, Advanced, transkrypcja

Postautor: bejotka » 17 kwie 2005, 13:06

1) Po zakonczeniu nauki SM Basic English kolej na SM Advanced English.
Moje pytanie to, co dalej z SM Basic, już… nie uż…ywać, uż…ywać oddzielnie (niezaleznie od SM Advanced), czy moż…e scalić te dwie bazy (jak).


Na to pytanie zawsze proponuję, ż…eby nie przechodzić od razu do SM Advanced tylko popracować jeszcze z Basic 3-6 miesięcy, oraz zainstalować Basic w wersji Eng-Eng i uczyc się równocześnie z tych dwóch baz. Dopiero po przerobienu całej bazy Basic Eng-Eng moż…na przejść do SM Advanced. Nie napisałeś wprawdzie o jaką bazę Ci chodzi: Speedup! Proficiency! czy antykwaryczną Audio Advanced English, ale to nie ma znaczenia.

2) Transkrypcja w SM Advanced. Przeglądnąłem stronę supermemo.pl i nic z tego niewiem. Niby jest zainstalowane tak jak piszą. Rozumiem, ż…e transkrypcja nie obejmuje całego słownictwo, ale po przeglądnięciu ok. 100 słów nie było transkrypcji tylko pytajniki, wykrzykniki itp.

Jeż…eli ktoś będzie miał ochotę mi odpowiedzieć, z góry dziękuje.


To nie jest kwestia bazy, tylko fontów w Twoim systemie. Wejdź na stronę www.supermemo.pl i poszukaj odpowiedzi na swoje pytanie w FAQ. Ja jakoś nigdy transkrypcją nie interesowałem się, w programach, w których mam nagrania dźwiękowe.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Supermemo Basic, Advanced, transkrypcja

Postautor: artfo » 17 kwie 2005, 16:11

Dziękuje

Twoja odpowiedź natchneła mnie i transkrypcja działa.
Wystarczyło wybrać w opcjach/...... /Phonetic transcription czcionkę "Supermemo IPA" a nie poszukiwać czcionki "IPA".
Przekopiowałem podkatalog "phonetic" z katalogu "SM AE Speed Up!" do katalogu SM Basic English i mam transkrypcje w SM Basic (nie wiem czy dla całości).

Dlaczego próbowałem włączyć transkrypcje? Przydaje mi się tam gdzie nie wiem czy jest k czy g, t czy d oraz prz trudniejszych wyrazach.

Dziękuje również… za radę dotyczącą kontynuowania nauki.
artfo
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Supermemo Basic, Advanced, transkrypcja

Postautor: bejotka » 18 kwie 2005, 14:36

Cieszę się, ż…e udało mi się pomóc Ci. Życzę powodzenia w dalszej nauce.

BJK
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Supermemo Basic, Advanced, transkrypcja

Postautor: Hanso » 01 lip 2014, 13:09

Do szybkiego i skutecznego wspomagania nauki polecam http://hepika.pl/szybka-i-skuteczna-nauka-jezyka-obcego - 200% szybsza nauka już… w 2 tygodnie
Hanso
greenhorn
 
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2013, 9:51


Re: Supermemo Basic, Advanced, transkrypcja

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 11:03

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości