Nauka w Anglii

Kultura i historia krajów anglojęzycznych. Praca zagranicą. Edukacja zagranicą.

Re: Nauka w Anglii

Postautor: Visitor » 15 maja 2005, 14:31

Mam pytanie. Mam 15 lat i kończę gimnazjum. W lipcu z całą rodziną przeprowadzamy się do Anglii, dokładniej do Crewe. Chciałabym się dowiedzieć coś o edukacji w Anglii. Znacie moż…e jakieś strony z informacjami na ten temat? I jeszcze jedno. Czy mogę iść do college'u, a jeśli tak, to jak to wszystko się odbywa? Zdaje się jakiś egzamin? Jak mam wybrać szkołę? Ponoć wybiera się według jakichś specjalizacji. Jakich? W przyszłości chciałabym zostać egiptologiem. Więc jaki college mam wybrać?

Dziękuję i pozdrawiam!
Visitor
 


Re: Nauka w Anglii

Postautor: Visitor » 15 maja 2005, 16:21

Nie moż…esz iśc do collegu bo jestes za młody najpierw pójdziesz do high scholl czyli takiego naszego liceum jest od 14 do 18 lat póż…niej robisz high school diploma. odpowiednik matury i dopiero idziesz do collegu bo to studia.
Rok szkolny dzieli się na trymestry:
– trymestr jesienny:
wrzesień – grudzień
– trymestr wiosenny:
styczeń – marzec
– trymestr letni:
połowa kwietnia – połowa lipca.
Najlepsze są prywatne. Część zaajęc jest obowiązkowa a częćś fakultetywna. Układasz sam plan lekcji według swoich preferencji to taka skrótowa charakteryzacja angielskiego szkolnictwa !
Visitor
 

Re: Nauka w Anglii

Postautor: Visitor » 16 maja 2005, 8:42

Dzięki bardzo! Tak w ogóle jestem dziewczyną, ale to tylko taki szczegół ;) Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś zna stronę, gdzie jest spis wszystkich High Schools w Anglii?
Visitor
 

Re: Nauka w Anglii

Postautor: Visitor » 20 maja 2005, 22:16

JAK MOŻESZ TO NAPISZ DO MNIE NA MOJE GADU-GADU MÓJ NR TO 3109127 CHCIAŁABYM Z TOBĄ POROZMAWIAĆ NA TEMAT LICEUM W ANGLII.....Z GÓRY DZIĘ KI...........
Visitor
 

Re: Nauka w Anglii

Postautor: ewazag » 20 sty 2006, 15:09

czesc, przesylam ci stronke high schools w Crewe [http://www.schoollocator.co.uk/highschools/search.asp
ewazag
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2006, 0:00

Re: Nauka w Anglii

Postautor: Visitor » 04 lut 2006, 13:10

Hej, studiuje na drugim roku prawa, ale chce wyjechac i zaczac studia prawnicze w UK. Od czego zaczac starania? Wprzyszlym roku chcialam podejsc do TOLES, egzaminu z jezyka prawniczego, ale moze nie jest to konieczne? Jesli ktos wie cos na ten temat, prosze o kontakt: gucha99@wp.pl
Visitor
 

Re: Nauka w Anglii

Postautor: Visitor » 04 lut 2006, 13:11

albo odp na forum
Visitor
 

Re: Nauka w Anglii

Postautor: Bania » 17 lut 2006, 18:03

Witam, nazywam się Przemek Bańkowski. W tym roku kończe 16 lat i chce kontynuować moją naukę w Anglii w jednej z prywatnych szkół. Dowiedziałem się wiele o tych szkołach lecz nie wiem jeszcze wszystkiego. Byłbym bardzo zachwycony gdyby pan/pani mógł/a poświęcić mi chwile, dlatego jesli moglby/a pan/pani wyslac swoj numer gg (o ile taki jest) byloby mi i panu/pani o wiele łatwiej w moich pytaniach
Bania
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2006, 23:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości