kim sa brownie

Kultura i historia krajów anglojęzycznych. Praca zagranicą. Edukacja zagranicą.

Re: kim sa brownie

Postautor: Visitor » 15 kwie 2006, 20:03



kim są brownie?
jak mozna tłumaczyc ten wyraz?
chciałabym sie dowiedziec cos o tej postaci?
gdzie zyje czym sie zajmuje? poprostu coś prosze o niej napisac?


błagam o pomoc
Visitor
 


Re: kim sa brownie

Postautor: jasiu.legutko » 30 kwie 2006, 14:48

Brownie to czekoladowe ciasteczko. Jest niesamowicie smaczne. Wygląda jak takie ciasteczka z bajek Disney'a.. Wpisz w google'a. Moż…e znajdziesz zdjęcie z brownie.
jasiu.legutko
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2006, 23:00

Re: kim sa brownie

Postautor: aggie171 » 09 maja 2006, 22:28

pewnie chodzi o skauty-dziewczynki:)) taki nasze harcerki. No, albo o pyszne ciasto.
aggie171
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2006, 0:00

Re: kim sa brownie

Postautor: seth » 11 cze 2006, 11:20

it's true, 'brownies' are girl scouts. To be a brownie you have to be a girl between seven and ten years old. They always meet together in a 'PACK'.
PACK is made up of small groups called 'SIXES'. And you have a special badge to show what SIX you belong to.

But BROWNIES are also the "good-natured, invisible brown elves or household goblins who live in farmhouses and other country dwellings in Scotland. While people are asleep, they perform their labors for them. They are known to be protective creatures and they become attached to a certain place of family. Even if the family should move to another continent, the brownies will accompany them in their migration. If offered payment for their services or if they are treated badly, they disappear and are never seen again.

The little hairy brownies, with their flat faces and pinhole nostrils, are not very attractive, but their happy smiles and extrovert characters makes up for that. The innocent nature of children allows them to see the brownies, but disbelieving adults will never get a glimpse of them. This however does not prevent the brownies from helping adults in countless minor ways." by Micha F. Lindemans

Oh, and in the film Willow there were two brownies that "helped" Willow throughout the film. Their names were Franjean and Rool.
seth
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 04 lut 2006, 0:00

Re: kim sa brownie

Postautor: Yodynka » 17 cze 2006, 14:17

7- 10 lat- czyli nasze zuchy.
Yodynka
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: kim sa brownie

Postautor: Mikosz1a » 03 sty 2017, 12:44

Tak, brownie to angielskie, czekoladowe ciastko. Raczej brownie nie odnosi się do "kogoś".
Mikosz1a
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2017, 10:59

Re: kim sa brownie

Postautor: Luqqasz9a » 14 sty 2017, 11:30

Brownie też kojarzyło mi się kiedyś z jakimś plemieniem :D ale dopiero potem zrozumiałem że nazwa oznacza ciastko czekoladowe.
Luqqasz9a
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2017, 10:47

Re: kim sa brownie

Postautor: witkana » 16 sty 2017, 9:38

tak, jak już wcześniej padło - brownies, to skautki-harcerki, a nazwa wzięła się właśnie od ciasta czekoladowego, jako że w Stanach popularne jest sprzedawanie przez skautów ciastek, żeby zbierać fundusze na różne cele.
Awatar użytkownika
witkana
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2017, 9:28

Re: kim sa brownie

Postautor: weng » 31 sty 2017, 8:31

To dla mnie coś nowego, do tej pory brownie kojarzyło mi się tylko z ciastem.
Awatar użytkownika
weng
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2017, 19:54

Re: kim sa brownie

Postautor: JulkaSzpulka » 10 lut 2017, 13:36

bardzo mi się podoba to określenie na skautki. pierwsze słysę ale jest super!
JulkaSzpulka
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:39

Re: kim sa brownie

Postautor: dinkafra » 23 sie 2019, 10:36

Dobrze wiedzieć :)
dinkafra
newbie
 
Posty: 44
Rejestracja: 18 lip 2019, 13:49



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości