FCE-zmiany

Wszystko o egzaminie FCE - First Certificate in English

Re: FCE-zmiany

Postautor: Visitor » 11 lis 2006, 20:20

Czy w ciągu kilku ostatnich lat zaszły jakieś zmiany w formule egzaminu FCE?
Słyszałem,ż…e jest generalnie trudniejszy,a oprócz tego są pewne zmiany,jeśli
chodzi o speaking.
Visitor
 


Re: FCE-zmiany

Postautor: xeo » 11 lis 2006, 20:31

ZMIANY

1 Po dokonaniu rejestracji nie jest moż…liwy zwrot opłaty egzaminacyjnej.
2 Wpłaty nie mogą być przenoszone z jednego egzaminu na inny.
3 Wpłaty nie mogą być przesuwane na następne sesje egzaminacyjne.
4 Zawiadomienia o terminach i miejscach poszczególnych części egzaminu są rozsyłane pocztą na ok. 2 tygodnie przed
rozpoczęciem sesji egzaminacyjnej.
5 Nie jest moż…liwa zmiana terminu egzaminu pisemnego.
6 Zmiana terminów egzaminów ustnych i słuchowych na First Certificate in English (FCE), Certificate in Advanced English (CAE) i Certificate in Proficiency in English (CPE) moż…liwa jest wyłącznie przed zakończeniem sesji
egzaminacyjnej i w miarę moż…liwości organizacyjnych, w przypadku:
6.1 choroby
6.2 waż…nych uroczystości rodzinnych
6.3 wyjazdów służ…bowych
6.4 wypadków losowych
Powyż…sze okoliczności powinny być potwierdzone odpowiednim zaświadczeniem.
7 Nie ma moż…liwości zmiany terminów egzaminów ustnych i słuchowych First Certificate in English (FCE), Certificate in Advanced English (CAE) i Certificate in Proficiency in English (CPE) w szczególności w przypadku:
7.1 wycieczki szkolnej
7.2 wyjazdu turystycznego
7.3 egzaminu w toku studiów na wyż…szej uczelni.
Osoby, które nie mogą z przyczyn wymienionych w punkcie 6 wziąć udziału w części słuchowej lub ustnej egzaminu w
wyznaczonym terminie proszone są o niezwłoczne zgłoszenie się do ośrodka egzaminacyjnego z następującymi
dokumentami:
* w/w zaświadczeniem
* zawiadomieniem o terminach i miejscach egzaminu (Statement of Entry)
Każ…da zmiana daty egzaminu słuchowego lub ustnego obciąż…ona jest opłatą wysokości 30 zł. Opłatę tę wnosi się w
ośrodku egzaminacyjnym w momencie dokonywania zmiany.

Osobom lub instytucjom, które wniosły opłatę egzaminacyjną za kandydatów nieobecnych z przyczyn
zdrowotnych na pisemnej części egzaminu First Certificate in English (FCE), Certificate in Advanced English (CAE) i Certificate in Proficiency in English (CPE), przysługuje częściowy zwrot tej opłaty (60% od podstawowej ceny
egzaminu). Zwolnienia lekarskie, wystawione na formularzu pobranym z ośrodka egzaminacyjnego, należ…y
składać w ośrodku w nieprzekraczalnym terminie ogłaszanym każ…dorazowo dla sesji egzaminacyjnej.
Osobom nieobecnym na egzaminie z przyczyn innych niż… zdrowotne nie przysługuje refundacja.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: FCE-zmiany

Postautor: no.name » 17 lis 2006, 23:28

Jeśli chodzi o poziom to faktycznie mówi się, ż…e z roku na rok jest wyż…szy. Jednak ja przygotowując się do FCE ze starych testów nie zauważ…yłam róż…nicy w poziomach z tym, który zdawałam.
no.name
newbie
 
Posty: 29
Rejestracja: 19 wrz 2005, 23:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości