supermemo basic english - co jest grane ?

Oprogramowanie do nauki języka. Podziel się wiedzą o programach wspomagających naukę języka angielskiego

Re: supermemo basic english - co jest grane ?

Postautor: Visitor » 26 sie 2007, 17:59

Hej,
mam program Supermemo Basic English i ucze sie od jakichs 2 tygodni slowek. Codziennie mialem jakies powtorki i to dosyc duze. Aktualnie przerobilem ok 700 slowek i ostatnio w powtorce mialem tylko 3 slowka do utrwalenia. Dzis juz nie mam zadnego do utrwalenia. Wlaczylem tryb zaawansowany i widze ze najblizsza powtorka bedzie dopiero za 11 dni :? Zrobilem test, wlaczylem nauke i na slowko ktore sie wyswietlilo dalem odpowiedz "Brawo", a na nastepne "Zero" i w powtorce tego slowka co dalem najpierw "zero" tez zero i zero a pozniej slabo az w koncu "dobrze" (tak zeby wiedzial ze mialem z nim problem). Przelaczam na tryb zaawansowany i widze ze powtorka slowka na ktore dalem ocene "Brawo" jest we wczesniejszym terminie (3 dni wczesniej) niz powtorka slowka ktore sprawialo mi trudnosc i dalem ocene "Zero". Malo tego powtorka tego drugiego ("zero") wyznaczona jest dopiero za 23 dni.

Czy cos sie pokopalo w tym programie czy jak ?
Visitor
 


Re: supermemo basic english - co jest grane ?

Postautor: bejotka » 04 wrz 2007, 14:08

Ucząc się z SM powinieneś oceniać nie tylko znajomość znaczenia danego słówka, ale przede wszystkim umiejętność jego wypowiedzenia maksymalnie zbliż…oną do wypowiedzi lektora. Gdybyś tak oceniał, to musiałbyś wstawiać sobie oceny z całego przedziału 0-5. Wtedy sytuacja taka jak opisana przez Ciebie nie miałaby miejsca. Poza tym, to nie jest opisane w ż…adnej instrukcji, ale dla słówek po raz pierwszy wprowadzanych do nauki NIE WOLNO WSTAWIAĆ OCEN ZERO I BRAWO. Przecież… jeśli po raz pierwszy widzisz lub słyszysz jakieś słowo, to nie masz prawa go znać. Dlatego, słowa dopiero wprowadzane do nauki należ…y oceniać mniej więcej tak:

wstawiasz sobie:
4 jeśli potrafisz poprawnie wypowiedzieć dane słowo po 3-5 próbach,
3 - jeśli potrzebujesz na to co najmniej 10 prób;
2 - jeśli nawet po 10 próbach nie potrafisz go poprawnie wymówić.
Ocen 0, 1 i 5 nie należ…y wystawiać sobie przy wprowadzaniu nowych słówek, wyraż…eń i zdań.

Teraz powinieneś zresetować bazę i uczyć się wg powyż…szych wskazówek (jednak nie więcej niż… 30 nowych słówek dziennie.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: supermemo basic english - co jest grane ?

Postautor: Visitor » 18 lis 2007, 2:06

hmm niby jest to odpowiedź ale nie na moje pytanie ...

Co do wymowy to akurat tę część omijam. Mój wybór. Poza tym WOLNO wstawiać oceny ZERO I BRAWO :)

ZERO - jeśli nigdy w ż…yciu nie widziałem tego słowa i nie kojaż…y mi się w ogóle z niczym

BRAWO - jeśli znam to słowo :) Zaczynając naukę znałem około 500 słów i wiele znałem ale zapomniałem więc nie mogę dać mniej niż… brawo skoro doskonale znam słowo "yes" :) i tak samo nie mogę dać ZERO jeśli słówko znałem ale np. popełniłem drobny błąd w pisowni.
Visitor
 

Re: supermemo basic english - co jest grane ?

Postautor: bejotka » 18 lis 2007, 8:14

Co do wymowy to akurat tę część omijam. Mój wybór.


Niby tak, ale auka języka, to przede wszystkim nauka wymowy.

Poza tym WOLNO wstawiać oceny ZERO I BRAWO :)
ZERO - jeśli nigdy w ż…yciu nie widziałem tego słowa i nie kojaż…y mi się w ogóle z niczym
BRAWO - jeśli znam to słowo :)

Jak byś nazwał nauczyciela, który zacząłby lekcję tak:
Dzisiaj będziemy omawiać romantyzm polski. Kowalski do tablicy i powiedz z pamięci Inwokacje do Pana Tadeusza. Nie umiesz, dwója!!! - idiota, prawda?

Zaczynając naukę znałem około 500 słów i wiele znałem ale zapomniałem więc nie mogę dać mniej niż… brawo skoro doskonale znam słowo "yes" :) i tak samo nie mogę dać ZERO jeśli słówko znałem ale np. popełniłem drobny błąd w pisowni.


Przy wprowadzaniu nowych słówek do cyklu nauki powinny obowiązywać tylko dwie oceny "JUŻ UMIEM" - 4 i "CHCĘ  SIĘ  NAUCZYĘť" - 3.

Oczywiście nie musisz korzystać z moich rad, ale skutki są takie jakie otrzymałeś. To też… jest Twój wybór.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00


Re: supermemo basic english - co jest grane ?

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 5:51

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości