Egzamin gimnazjalny z języka obcego

egzaminy językowe, olimpiady, konkursy

Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: hanails » 20 mar 2008, 17:35

Ma ktoś moż…e info co do punktacji na teście gimnazjalnym z języka ? Chodzi mi o pierwszy rocznik ('93),który będzie to pisał . Słyszałam ,ż…e pierwszy rocznik pisze to po to aby tylko wprowadzic ,a licea nie podwyż…szą progów . Mogą jedynie przy rekrutacji zwrócic uwage na wynik testu np.jeśli klasa ma miec rozszerzony język . Moż…e ktoś wie dokładnie i mnie upewni ? :)
hanails
 


Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: HowsAnnie » 20 mar 2008, 19:00

ja wam mogę tylko powiedzieć "współczuję" przy ówczesnym poziomie nauczania języka w gimnazjach:]
Always look on the bright side of life!;]
btw. I'm FEmale:]
Awatar użytkownika
HowsAnnie
junior fellow
 
Posty: 152
Rejestracja: 24 sty 2008, 15:44

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: Danae21 » 20 mar 2008, 21:58

maks.50

odbiór tekstu słuchanego -10

czytanego -20

reagowanie językowe -20
Danae21
greenhorn
 
Posty: 93
Rejestracja: 08 lut 2005, 0:00

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: hanails » 21 mar 2008, 16:07

Ok ,ale chodzi mi o to czy pierwszemu rocznikowi będzie się liczył ten test tak jak pozostałe ,czy będzie się liczył do liceum ? Moż…e pierwszemu odpuszczą i będzię się liczył tylko w ekstremalnych przypadkach np. do klasy z rozszerzonym językiem .

Widziałam kilka testów próbnych i nie są takie trudne . Przynajmniej dla mnie .
Chcę poprostu wiedziec jak mam się kierowac pod względem języka do liceum ;p
hanails
 

Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: mod » 22 mar 2008, 20:10

Właśnie też… się zastanawiam, czy to się będzie liczyć...
Językowo ten egzamin jest BANALNY, ale często po prostu nawet po polsku nie wiadomo o co chodzi...
Wg. mnie powinien zwalniać z niego zdany First, ale mam pojęcia czy tak jest.
Niech się wypowie ktoś kto coś wie, bo to się robi męczące... :?
mod
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2008, 0:24

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: Danae21 » 22 mar 2008, 21:18

zdany FCE nie zwalnia z egzaminu gimnazjalnego,zwolnieni są jedynie laureaci olimpiad,egzaminu nie moż…na oblać gdyż… nie ma minimalnego progu punktowego
Danae21
greenhorn
 
Posty: 93
Rejestracja: 08 lut 2005, 0:00

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: xeo » 17 kwie 2008, 20:14

Egzamin gimnazjalny z języka angielskiego - informator
http://www.angielski.edu.pl/egzamin_gim ... ielskiego/
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

egzamin

Postautor: monikaxx » 23 kwie 2008, 9:37

czy moglby mi ktos przeslac jakies strony na te testy bo kompletnie nic nie moge znalezc.. prosze!!!
i dziewkuje.. :papa: :papa: :papa:
monikaxx
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: HowsAnnie » 24 kwie 2008, 13:51

http://www.cke.edu.pl/index.php?option= ... &Itemid=32

http://www.egzaminy.edu.pl/index.php?op ... e&Itemid=8

tu masz troche informacji, ale to w angielskim ci raczej nie pomoż…e, bo z tego co się orientuję to angielski dopiero w tym roku po raz pierwszy. ehh szczęściara ze mnie ż…e rok temu zdawałam:D
a nie macie z anglika próbnego?:? to ci powinno dac wyobraż…enie prawie,ż…e idealnie o teście:)
Always look on the bright side of life!;]
btw. I'm FEmale:]
Awatar użytkownika
HowsAnnie
junior fellow
 
Posty: 152
Rejestracja: 24 sty 2008, 15:44

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: VolvoPL » 28 kwie 2008, 21:59

mod, nie wiem czym argumentujesz swoje rozwazania, FCE jest w kazdym calu trudniejszy od tego testu gimnazjalnego i dlatego powinien zwalniac z pisania. W koncu by sie moze ten certyfikat do czegos przydal mlodym osobom.

Tak jak już… ktoś napisał, z tej czesci egzaminu bedzie 50 pkt, 10 ze sluchania i 40 z czytania/pisania. Nie ma speakingu. Egzamin bedzie sie normalnie liczyl do liceum. Potraktuja was ulgowo? Chyba snisz, z jakiej racji? 1. rocznik kiedy wchodzil egzamin z mat i hum nie zostal w zaden sposob wyrozniony. I tutaj tak nie bedzie. Mozna sie przygotowac, dali w tym informatorze sporo przykladow. Poziom oceniam na sredni - z jednej strony robi go spokojnie moja siostra z 6. klasy podstawowki, z drugiej znam osoby, ktore w gimnazjum za Chiny by nie napisaly na pozytywny wynik.
VolvoPL
 

egzamin z jezyka

Postautor: grupa » 29 kwie 2008, 22:06

Tego egzaminu nie moż…na nie zdać- przynajmniej na razie.Jego wynik nie będzie mieć wpływu na nic. To dotyczy pierwszego rocznika, który będzie zdawać w 2009r.A FCE? Nad czym się tu zastanawiać. W większości gimnazjów nie ma uczniów z tym egzaminem, a jeśli są to jednostki. I nie porównujcie egzaminu FCE do gimnazjalnego bo to zupełnie inna bajka
grupa
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: HowsAnnie » 05 maja 2008, 18:17

Volvo naucz się czytać ze zrozumieniem:

mod napisał/a tak:
Językowo ten egzamin jest BANALNY, ale często po prostu nawet po polsku nie wiadomo o co chodzi...
Wg. mnie powinien zwalniać z niego zdany First, ale mam pojęcia czy tak jest.


"ten egzamin jest BANALNY" - czyli egzamin gimnazjalny!
"powinien zwalniać z niego zdany First" - no jakby FCE miało zwalniać z FCE, zastanów się chyba logiczne ż…e chodziło tu o to, ż…e z gimnazjalnego powinien zwalniać FCE
:hahaha:
Always look on the bright side of life!;]
btw. I'm FEmale:]
Awatar użytkownika
HowsAnnie
junior fellow
 
Posty: 152
Rejestracja: 24 sty 2008, 15:44

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: Gość » 07 maja 2008, 20:39

Danae21 pisze:maks.50

odbiór tekstu słuchanego -10

czytanego -20

reagowanie językowe -20
Gość
 

Ksiązki z testami gimnazjalnymi z j. angielskiego

Postautor: Agulaaa » 06 cze 2008, 22:26

Hej!!!!
Mam takie pytanko wiecie moż…e czy zostały już… wydane jakieś książ…ki z testami z angola na koniec gimnazjum??
Jak moż…ecie podajcie mi linki albo nazwy książ…ek
Dzięki :)
Agulaaa
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 cze 2008, 22:13

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: xeo » 06 cze 2008, 22:36

http://www.egis.com.pl/index.php?id=144 - ćwiczenia przygotowujące + 5 zestawów egzaminacyjnych

repetytoria:
http://www.anglisci.pl/nowosci-wydawnic ... jalne.html
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: Gość » 13 cze 2008, 13:53

Ktoś się chyba pytał dlaczego FCE nie zwalnia z egzaminu.
Otóż… dawniej FCE zwalniał już… z rozszerzonej matury !!!, tylko ż…e pan Giertych zniósł to coś.
Jest jednak nadzieja, ż…e moż…e ktoś mądry przywróci to z powrotem. Póki co jednak FCE nie zwalnia z egzaminu.
Pozdrawiam.
Gość
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: Gość » 13 cze 2008, 21:13

Nie Giertych to zniósł- już… wcześniej egzaminy Cambridge przestały zwalniać z matury.
Z egzaminu gimnazjalnego powinien zwalniać już… PET- ale pewnie nici z tego.
Gość
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: Gość » 28 cze 2008, 22:37

Nie wiem dlaczego robicie taki problem z tego, ż…e FCE nie zwalnia z egzaminu. Jeśli ktoś ma FCE to nie powinien też… mieć problemów na olimpiadzie przedmiotowej. Laureat olimpiady jest zwolniony z egzaminu (ma automatycznie 50 pkt).
Gość
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: Gość » 29 cze 2008, 16:18

Anonymous pisze:Nie wiem dlaczego robicie taki problem z tego, ż…e FCE nie zwalnia z egzaminu. Jeśli ktoś ma FCE to nie powinien też… mieć problemów na olimpiadzie przedmiotowej. Laureat olimpiady jest zwolniony z egzaminu (ma automatycznie 50 pkt).


Olimpiada z angielskiego w gimnazjum? Hmm, ciekawe...

FCE powinien zwalniac z egzaminu gimnazjalnego, bo jest od niego trudniejszy (przynajmniej jak dotąd takie są wytyczne).
Gość
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: Illika » 29 cze 2008, 17:55

Tiaa... FCE jest nieporównywalny do egzaminu gimnazjalnego, za to już… olimpiada, przynajmniej ta w woj. małopolskim była na prawdę... dość nieciekawa. Nie narzekam, ale moja nauczycielka w szkole nie była pewna rozwiązania zadania z idiomami na przykład... :bezradny: Ale właściwie ten egzamin nie będzie taki straszny, a jak pójdzie kiepsko to raczej wszystkim. Ja się tylko obawiam sytuacji analogicznej do lektur - czyli róż…nic w omawianych zagadnieniach, na przykład ze słownictwa, bo z gramatyki to raczej nie...
Illika
newbie
 
Posty: 19
Rejestracja: 29 cze 2008, 17:22

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: xeo » 29 cze 2008, 18:03

Zakres słownictwa jest szczegółowo opisany w informatorach.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

???

Postautor: teacher 11 » 17 paź 2008, 14:53

czy wie ktos moze gdzie sa odpowiedzi do egzaminu z anglika 2008 bo na Śląsku juz został napisany dawno!! z gory dzieki pozdro:)
teacher 11
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: xeo » 17 paź 2008, 15:05

Przecież… próbny egzamin z języka obcego jest dopiero we wtorek (21 października).
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

POMOCY!

Postautor: tczkrjo77 » 19 paź 2008, 15:34

Chciał bym prosić pilnie o link jakis z arkuszem testu gimnazjalnego bo chciał bym sobie wypełnic i sprawdzić swoje moż…liwości ponieważ… mam za 2dni tzn we wtorek próbny egzamin gimnazjalny
tczkrjo77
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2008, 15:25

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: Magda937 » 20 paź 2008, 14:49

Egzamin rocznika '93 jeszcze nie liczy się przy naborze do liceów. Jest on tylko po to aby sprawdzić nasze umiejętności i przypisac nas do odpowiedniej grupy językowej w liceum. Nie wiem jak bedzie za rok i później ale wiem, ż…e nam sie nie wlicza do rekrutacji xD :)
Magda937
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: xeo » 20 paź 2008, 14:51

Ta informacja nie jest oficjalna, narazie ci꿅ko się nad tym wszyscy zastanawiają. Być moż…e tak będzie, być moż…e nie.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Testy

Postautor: Gibsson » 20 paź 2008, 17:10

Witajcie

Nie wiecie moze, gdzie w internecie są strony z Egzaminami z Angielskiego do rozwiazania?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Gibsson
 

masakra

Postautor: MalutkaZałamana » 20 paź 2008, 17:24

ja jutro pisze egz. a kompletnie nic nie kumam....pomozcie!!!
MalutkaZałamana
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: Illika » 21 paź 2008, 9:15

I już… po. Moim zdaniem test był... baaaardzo prosty. Momentami moż…e podchwytliwy, ale generalnie spodziewałam się czegoś duż…o gorszego. :D
Illika
newbie
 
Posty: 19
Rejestracja: 29 cze 2008, 17:22

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: xeo » 21 paź 2008, 15:59

Tutaj jest arkusz i klucz (na samym dole)
http://www.angielski.edu.pl/egzamin_gim ... ielskiego/
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: Gość » 21 paź 2008, 18:26

Ja też… myślę, ż…e było całkiem proste ;) Obliczyłam sobie wstępnie punkty i powinnam mieć przynajmniej 45, więc jest dobrze :D
Jak to ogłosili w zeszłym roku to troche panikowałam, ale teraz już… całkiem się uspokoiłam - jeśli taki będzie ten w kwietniu to spoko, jakoś się to napisze ;)
Gość
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: julius » 12 lut 2009, 21:58

Widzę ż…e większość z was jest bardzo dobrze obeznana w tych egzaminach więc mam takie pytanie czy róż…nią się egzaminy FCE od tych tutaj http://pearsonpte.com/polish/Pages/Exams.aspx LTE
julius
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 08 lut 2009, 17:16

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: pablokonczessa93 » 24 kwie 2009, 2:31

oczywiscie ze nie bedzie sie liczyl! ani przez kolejne 2 lata... albo i 3. piszemy ten egz. z ang. zeby go napisac... moze anglisci poczuli sie ponizeni i ominieci :hahaha:
pablokonczessa93
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: paolkisia » 24 kwie 2009, 20:55

U mnie ten test z języka się nie liczy jest to tylko taka próba, a wliczać będzie się najprawdopodobniej za trzy lata, ale w tej kwestii doinformowana nie jestem. Ale co do tego, ż…e nie będzie się liczył jestem przekonana. Ponadto musieliby robić nowy próg, od jakiego przyjmują uczniów do danej klasy.
Ale mimo tego, ż…e się nie wlicza myślę, ż…e będą patrzeć co tam kto popisał. No a te testy są po to, ż…eby na wejściu do szkoły ich nie pisać. :spoko:
paolkisia
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: xeo » 24 kwie 2009, 21:32

Do 2012 roku egzamin gimnazjalny z języka angielskiego nie będzie się liczył przy rekrutacji, moż…e (ale nie musi) jedynie być podstawą przy podziale na grupy zaawansowania w szkole średniej.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: ewciasta1 » 19 sty 2010, 17:02

Czy w roku 2010 na egzaminie gimnazjalnym będą zadania otwarte? W ubiegłym roku nie było, a nie mogę znaleźć informatora na rok szkolny 2009/10. Czy ktoś ma pewne informacje?
ewciasta1
 

Język Angielski

Postautor: extreme740 » 10 lut 2010, 0:43

Witam.. ;) ja chciałem się spytać, moż…e ktoś wie czy egzamin z języka angielskiego będzie się liczył do rekrutacji sql. I czy będzie to miało wpływ na przyjęcie do szkoły.. ? rocznik 95. ;)
Dziękuje.
extreme740
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: xeo » 10 lut 2010, 1:22

Przeczytaj trzy posty wyż…ej.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

.

Postautor: fuleryn000000000000000000 » 13 wrz 2010, 21:34

czy na testach gimnazjalnych 2011 angielski bedzie sie liczyl?
Bo slyszalam dwie sprzeczne wersje, jedna ze tak, bedzie sie liczyl i punktacja sie zmieni na 250 punktow, a druga ze nie( chyba ze tam w lo oni sami beda brali pod uwage).
Jest ktos zorientowany? bo jednak te wiadomosci z lutego mi nie pomoga,
fuleryn000000000000000000
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: xeo » 13 wrz 2010, 21:38

Narazie nic się nie zmieniło, wszystko po staremu.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: Krysia013 » 13 mar 2011, 15:48

Witam! Czy ktoś wie, czy CAE zwalnia z egzaminu gimnazjalnego?
Krysia013
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: Gość » 14 mar 2011, 2:17

Nie zwalnia.
Gość
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: Gość » 02 mar 2012, 2:13

Krysia013 pisze:Witam! Czy ktoś wie, czy CAE zwalnia z egzaminu gimnazjalnego?


A po co chcesz się zwalniać mając wiedzę która pozwoli spełnić twoją próż…ność :)
Gość
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: Gość » 02 mar 2012, 2:15

Krysia013 pisze:Witam! Czy ktoś wie, czy CAE zwalnia z egzaminu gimnazjalnego?


A po co chcesz się zwalniać mając wiedzę która pozwoli spełnić twoją próż…ność :)
Gość
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: Konar86 » 15 wrz 2012, 16:08

Max punktów to 50, ktore moż…esz zdobyc. Tak jak ktoś wyż…ej napisał, współczuję Ci nauki bo przy obecnym systemie nauczania języka w szkole będzie Ci ci꿅ko zdać z dobrym wynikiem. Polecam więc naukę z repetytorium.
Konar86
newbie
 
Posty: 22
Rejestracja: 02 wrz 2012, 10:01

Re: Testy

Postautor: apter2 » 30 wrz 2012, 21:13

a mnie mama zapisała na dodatkowy kurs angielskiego do szkoły TFLS. Mają dobrą opinię.

Gibsson pisze:Witajcie

Nie wiecie moze, gdzie w internecie są strony z Egzaminami z Angielskiego do rozwiazania?

Z góry dziękuję za odpowiedź
apter2
 

Egz.

Postautor: anakofa » 17 sty 2013, 15:33

Nam wczoraj pokazali ten film http://www.youtube.com/watch?v=YlhW19KiVPE o pisaniu na egzaminie. Bardziej do mnie to trafia niż… to ciągłe tłuczenie książ…ki.
anakofa
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: Gość » 20 mar 2013, 14:21

a widziałaś trzeci odcinek? Fajny, bo mówia też… po holendersku. Spodobało się to bardzo moim uczniom. Na stronie nowej ery są też… do tego karty pracy http://www.youtube.com/watch?v=UpkjdsiQr_w
Gość
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: giminka » 24 kwie 2013, 11:19

Tutaj znajdziecie darmowy test jeśli chcecie się trochę sprawdzić PRZED http://www.sprachcaffe.com/polski/study ... e_test.htm :)

Powodzeeennia! :)
giminka
 

Re: Egzamin gimnazjalny z języka obcego

Postautor: daniela87 » 12 lip 2015, 0:38

A nie jest teraz przypadkiem już tak że egzamin z języka będzie sie zdawało też w szkole podstawowej czy tylko w gimnazjum to wprowadzili jako wynik coś znaczący? Gdzieś coś słyszałam tylko nie jestem pewna gdzie a nie chciałabym nikogo w błąd wprowadzać
daniela87
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2015, 0:35


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości