SM - odpowiedzi

Oprogramowanie do nauki języka. Podziel się wiedzą o programach wspomagających naukę języka angielskiego

SM - odpowiedzi

Postautor: meme » 13 maja 2008, 16:08

Jak odpowiadacie w SM extreme? piszecie tlumaczenia slowek na kartce ? bo chyba 'odpowiadanie w myslach' nie ma zbyt wielkiego sensu?
meme
 


Re: SM - odpowiedzi

Postautor: bejotka » 13 maja 2008, 18:25

meme pisze:Jak odpowiadacie w SM extreme? piszecie tlumaczenia slowek na kartce ? bo chyba 'odpowiadanie w myslach' nie ma zbyt wielkiego sensu?


Nie napisałeś, o którą bazę Ci chodzi, przecież… w pakiecie Extreme znajdują się 3, ale mniejsza o to.

W przypadku każ…dej bazy SM należ…y odpowiedzieć głośno i wyraźnie, nagrać swój głos, następnie porównać go z głosem lektora, najlepiej zrobić to kilka razy, nie mniej niż… 10. Przecież… masz nauczyć się MÓWIĆ, a nie tylko rozumieć.

Odpowiedzi pisemne sprawdziłyby się tylko w BASIC ENGLISH, w AUDIO-ADVANCED ENGLISH robiłbyś 99,99% błędów, w każ…dym przebiegu.
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: SM - odpowiedzi

Postautor: meme » 13 maja 2008, 18:52

chodzi mi o poziom advanced. Mozesz mnie nazwac klikaczem, ale na nauke wymowy przyjdzie jeszcze czas i pragnalbym bardziej skoncentorwac sie na rozumieniu.
Mam jeszcze kilka pytan. mam nadzieje ze odpowiesz, bejotka.
Co tu duzo mowic, jestem kompletnym 'newbem' w tym programie i ciezko mi go w ogole ogarnac. Wiele rzeczy w tym programie denerwuje mnie. nie wiem, moze jestem tepy/leniwy, ALE mam zapal do jezyka i dzieki temu nie wyrzucilem tego programu przez okno.
Tak wiec dzisiaj porobilem sobie troche slowek. Troche z gotowych baz, troche z wlasnych [ciekawe czy dobrze zrobilem : o ] i co z powtorkami? jak jutro wlacze program to owe powtorki od razu pojawia sie na ekranie czy trzeba je jakos wlaczyc?
Czytalem troche twoich ppostow, ale dalej mam problemy z tym programem. jest gdzies czytelna i tresciwa instrukcja, albo moze opis 'konfiguracji' SM ? tylko prosze nie odsylaj mnie do FAQ bo naprawde nie chce czytac jak rozwiazac problem np. zanikajacego dzwieku.
meme
 

Re: SM - odpowiedzi

Postautor: bejotka » 14 maja 2008, 4:21

Program SuperMemo został napisany dla inteligentnych ludzi, którym się chce czytać instrukcje, FAQi i uczyć wymowy. Nie widzę sensu po raz któryś z kolei pisać o tym programie do kogoś, kto nie chce korzystać z moich rad, i kto dopuszcza myśl, ż…e za kilka dni wyrzuci program przez okno. Wurzycaj!
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: SM - odpowiedzi

Postautor: meme » 14 maja 2008, 8:03

widze ze slabo zrozumiales moj post. nigdzie nie napisalem ze zamierzam wyrzucic SM przez okno. napisalem tylko ze tego nie zrobilem bo mam zapal do jezyka. [co z tego wynika? ze bede proboal az sie uda?] no ale zostawmy czytanie ze zrozumieniem. Po co mam czytac jakies FAQ jak tam wiekszosc pytan dotyczy spraw technicznych?; o Poza tym czytalem sporo twoich postow, niestety malo z nich jest tresciwych. Koles pyta o bazy danych a ty proponujesz mu zakup jakiegos rozmowki angielskie za 19.90zl, albo mowisz ze ktorys juz raz robisz The next step in english, albo ludziom sredniozaawansowanych proponujesz Basic English, no ale tak zadne slowko nie moze sie zmarnowac !. Nie mowie ze sie nie znasz na tym programie no ale rozni ludzie wola rozne rzeczy. Zreszta, szkoda gadac, znalazlem juz to czego potrzebowalem.
meme
 

Re: SM - odpowiedzi

Postautor: swept » 15 maja 2008, 6:14

meme pisze:...ale na nauke wymowy przyjdzie jeszcze czas i pragnalbym bardziej skoncentorwac sie na rozumieniu.


Przy takim podejściu do nauki języka, jeśli kiedykolwiek pojedziesz do kraju angielsko-jezycznego, bedziesz musiał aawiazać sobie na czole jedwabną opaskę z napisem "ZNAM ANGIELSKI" ponieważ… ani Ty nie zrozumiesz Anglika, ani Ciebie nikt nie zrozumie.
swept
 

Re: SM - odpowiedzi

Postautor: bejotka » 16 maja 2008, 6:04

meme pisze:... Poza tym czytalem sporo twoich postow, niestety malo z nich jest tresciwych. Koles pyta o bazy danych a ty proponujesz mu zakup jakiegos rozmowki angielskie za 19.90zl, albo mowisz ze ktorys juz raz robisz The next step in english, albo ludziom sredniozaawansowanych proponujesz Basic English, no ale tak zadne slowko nie moze sie zmarnowac !.


Niestety, to Ty masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, podobnie zresztą jak z pisaniem po polsku.

Ja nikomu tu nie proponowałem zakupu "jakiegos rozmowki angielskie za 19.90zł" tylko pakiet SuperMemo (na który składają się jedna z najnowszych wersji programu MSM, najlepsza dla początkujących baza SM, książ…ka i 12 tematycznych plików MP3).

"albo ludziom sredniozaawansowanych proponujesz Basic English". To wszystko zależ…y od pojęcia "Średniozaawansowany", ja uważ…am, ż…e tą bazę powinien przynajmniej dwa razy przerobić każ…dy uczący się angielskiego do poziomu FCE.

Pisałem tez kilkakrotnie, jak należ…y ja przerabiać:

1. Zainstalować w wersji English-Polish, przerobić w 3-miesiące i utrwalać (wykonywać same powtórki przez pół roku).
2. Zainstalować ją w wersji English-English i przez rok przerabiać równocześnie BASIC English-English i powtórki z English-Polish.

Nie sil się na złośliwości Zapamiętaj:

Ludzie inteligentni czasami bywają zośliwi - Ludzie złaśliwi bardzo rzadko bywają inteligentni.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2008, 10:09 przez bejotka, łącznie zmieniany 1 raz.
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: SM - odpowiedzi

Postautor: meme » 16 maja 2008, 8:53

To normalne, ze wjezdzasz mi na moja pisownie. Wyobraz sobie ze nie mam problemu ani z czytaniem ani z pisaniem. nie jestem co prawda Panem Miodkiem, ale w komputerowym swiecie odpisujac osobom twojego pokoroju, nie przywiazuje zbyt duzej wagi do pisowni. Robie bledy w jezyku polskim, jak zreszta masa ludzi z Polski. Potrafie sie do tego przyznać. Niestety nie kazdy jest tak bezbledny jak ty !

"albo ludziom sredniozaawansowanych proponujesz Basic English". To wszystko zależ…y od pojecia "Średniozaawansowany" uważ…am, ż…e tą bazę powinien przynajmniej dwa razy przerobić każ…dy uczący się angielskiego do poziomu FCE."

Czy naprawde nie uwazasz ze to strata czasu? Wlaczylem ostatnimi czasy ta twoja basic english to az sie przerazilem. nauka zaczela sie od slowek 'yes', 'no' . to chyba sporo za malo dla osob przygotowujacych sie do FCE.
Jasne, wiem ze w tej bazie znalazlo by sie pare slowek ktorych nieznam, szczegolnie w pozniejszym etapie nauki. Wole jednak wziac sie do roboty z baza advanced a niewielkie 'braki' z basic uzupelniaja sie same majac kontak z angielskim, czytajac newsy cyz ksiazki. Nie warto tracic czasu na nauke znanych juz slowek. No ale co ja bede mowil, przeciez wiesz lepiej.

"Nie sil się na złośliwości Zapamiętaj:

Ludzie inteligentni czasami bywają zośliwi - Ludzie złaśliwi bardzo rzadko bywają inteligentni."

widze ze masz duze mniemanie o sobie. az ż…al ciebie :)
meme
 

Re: SM - odpowiedzi

Postautor: bejotka » 16 maja 2008, 20:51

meme pisze:Wlaczylem ostatnimi czasy ta twoja basic english to az sie przerazilem. nauka zaczela sie od slowek 'yes', 'no' . to chyba sporo za malo dla osob przygotowujacych sie do FCE.


W każ…dej bazie i w każ…dym podręczniku znajdzie się 100-200 słów, które każ…dy zna. Dobrze jest zacząć naukę od ich szybkiego powtórzenia, moż…na też… usunąć je z bazy lub tylko zdezaktywować, to ż…aden problem.

Nie mniej jednak uważ…am, ż…e każ…dy uczący sie języka do poziomu FCE (T.zn. do zdanego FCE), powinien ją gruntownie przerobić tak jak pisałem wcześniej: Polish-English, English-English i English-English z akcentem amerykańskim. Posiadacze legalnego pakietu maja taką moż…liwość, właściciele kopii niekoniecznie.

Kończąc te dyskusję pragnę tylko dodać, ż…e nie jest to "moja baza", powstała, podobnie jak Advanced English, ok. 20 lat temu w firmie SuperMemo World. W międzyczasie obie były kilkakrotnie aktualizowane.
Ja, pisząc o nich w swoich postach, wyraż…am tylko swoją opinie i daję rady zainteresowanym uż…ytkownikom jak z nich korzystać.
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00


Re: SM - odpowiedzi

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 6:23

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości