Szopka maturalna 2008

Informacje, pytania i wątpliwości dotyczące matury z języka angielskiego

Szopka maturalna 2008

Postautor: Gość » 19 maja 2008, 17:55

Co sądzicie o tym co się dzieje wokół tegorocznej matury ? Mam na myśli poprawność zadania z matematyki i sen Łęckiej z j. polskiego ? Mamy rezygnację szefa CKE (ale czy słuszną?), pani Minister Edukacji zrzuca winę na R. Giertycha, profesorowie i nauczyciele spierają się o poprawność zadań itp. itd. Nadąż…acie za tym wszystkim ?
Gość
 


Re: Szopka maturalna 2008

Postautor: Azaar » 20 maja 2008, 19:27

hm.. to dosyć trudna sprawa. matura powinna być egzaminem dojrzałości, do którego podchodzi się ze świadomością, ż…e on coś znaczy. tylko czy maturzyści naprawdę będą traktować maturę jako krok w dorosłe ż…ycie, skoro tyle w nim nieścisłości i błędów? chyba nie.
Azaar
 

Re: Szopka maturalna 2008

Postautor: Gość » 23 maja 2008, 19:17

lubiłam wszelkie innowacje, xcoraz to nowsze podręczniki, ale uważ…am, ż…e to co zostało zdrobione ze szkolnictwem tkj tylko udręką zarówno dla n-la jak i ucznia;
weźmy tak na przykład GIMNAZJA- tu odbywa się totalna 'bumelka' siedzą tam uczniowie i powtarzają treści z podstawówki z lekkim poszerzeniem- nauczyciel z lo już… siedz wściekły, ż…e oni tam ten jeden rok wegetują, a jemu tegpo roku brakuje na??? WYRÓNANIE TREŚCI
zawsze dopiero od II kl. prawdziwa nauka rozpoczynała się, a teraz ciekawe jak ma się ów n-l spr꿅yć , ż…eby przygotować do dwóch matur pisemnej i ustnej(dobrze jak uczeń jest tego świadomy i robi wszystko, aby zdobywać wiedzę)

MATURA WEWNĘ TRZNA- ile łatwiej było, gdy n-l był świadomy jakie tematy , teksty i sytuacje przygotowuje; mógł całą IV klasę uczyć gramatyki, opracowywać teksty, sytuacje i tzw. topiki;
** osobiście proszę MENIS o przywrócenie JEDNEGO roku do LO!!!!a zmniejszenie gimnazjum do 2 klas!!! -myślę, ż…e wielu n-li poparłoby tą ideę;
SZKODA, ż…e nie JESTEM PANIĄ MINISTER, albo chociaż… JEJ DORADCĄ- przewróciłabym oświatę do góry nogami !!!!- ale na dobre- i dzieciska teczek nie nosiłyby na tzw. "PLERACH"
PRZEDKA przez duż…e P[/i]
Gość
 

Re: Szopka maturalna 2008

Postautor: wiślak » 29 maja 2008, 14:49

** osobiście proszę MENIS o przywrócenie JEDNEGO roku do LO!!!!a zmniejszenie gimnazjum do 2 klas!!! -myślę, ż…e wielu n-li poparłoby tą ideę;

100% poparcia, gimnazjum to zwykłe marnowanie czasu podczas gdy programy w liceum są przeładowane i trudno wszystko zrealizować. Raz w radiu słuchałem jakąś debatę o oświacie i jakaś słuchaczka dzwoni i mówi by gimnazjum było czteroletnie a liceum dwu ż…eby uczniowie mieli lepsze podstawy i lepiej potrafili wybrać profil, a 2 lata na przygotowania do matury to naprawdę wystarczająco. I jeszcze ż…eby obowiązkowa łacina. Myślałem ż…e tam zadzwonię i powiem co o tym myślę, bo takie myślenie to obraz kompletnego braku świadomości o sytuacji uczniów.
wiślak
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości