przygotowanie

Informacje, pytania i wątpliwości dotyczące matury z języka angielskiego

przygotowanie

Postautor: Euler » 01 lip 2008, 14:25

Właśnie skończyłem gimnazjum. Mam zamiar zdawać rozszerzoną maturę z angielskiego, ale poziom mojego angielskiego nie jest zbyt dobry. Co polecacie zrobić, aby nauczyć się dobrze języka? Jeż…eli chodzi o szkoły językowe, to proszę o propozycje szkół na terenie Torunia. Chciałbym też… samodzielnie uczyć się, ale nie wiem z czego. Proszę o propozycje materiałów do nauki z gramatyki, pisania, słuchania, słownictwa ( czy o czymś zapomniałem?) . Bardziej chodzi mi tutaj o książ…ki typu bardzo dobry podręcznik do gramatyki o poziomie matury rozszerzonym, który dobrze, w dość prosty sposób, omawia wszystko co jest potrzebne do zdania matury na poziomie rozszerzonym lub trochę więcej (ale bez przesady :) ). Czy taka forma nauki jest dobra? Czy moż…e lepiej przerobić 3 podręczniki z róż…nym stopniem trudności ( coraz wyż…szym oczywiście ) ?? Proszę o uzasadnienie swoich wypowiedzi, najlepiej chciałbym usłyszeć wypowiedzi jakichś nauczycieli, lub bardzo dobrych uczniów, którzy wiedzą o czym piszą. Dziękuję i pozdrawiam.
Euler
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2008, 14:22


Re: przygotowanie

Postautor: Illika » 01 lip 2008, 17:32

Hmmm... Nie do końca wiem, co masz na myśli pisząc, ż…e Twój poziom nie jest zbyt dobry... Ale jeż…eli pytasz o jakieś dobre książ…ki do nauki gramatyki, to ja zdecydowanie polecam English Grammar in Use Myrphy'ego. Bardzo popularna i naprawdę dobrze skonstruowana książ…ka, ale napisana w całości po angielsku, więc jakiś poziom wiadomości musisz już… mieć, aby z niej korzystać http://www.ksiegarnia.angielska.pl/prod ... cts_id/113). Do znalezienia duż…o fajnych rzeczy - bardzo postawowe informacje, opis czasów, charakterystyczne konstrukcje, mowę zależ…ną, stronę bierną... itd. No i oczywiście fajne są wszelkie repetytoria przygotowane specjalnie do matury - znajdziesz tam wszystko: od omówienia do ćwiczeń. Warto by było też… poćwiczyć samo mówienie (rozmowy sterowane i opis obrazka - matura ustna) na gotowych zestawach i czytanie właśnie z takich specjalnie przygotowanych publikacji, bo rozumienie tekstu czytanego ma dość charakterystyczny układ pytań i warto nabrać w tym wprawy. Ja chociaż… matury nie zdawałam jeszcze, to ćwicząc to róż…nego rodzaju olimpiad korzystałam z http://www.lideria.pl/sklep/opis?nr=88909 .
Illika
newbie
 
Posty: 19
Rejestracja: 29 cze 2008, 17:22

Re: przygotowanie

Postautor: Euler » 01 lip 2008, 19:46

dzięki. Jeż…eli English Grammar In Use nie jest napisany jakimś trudnym językiem, to z małą pomocą słownika raczej sobie poradzę.
Euler
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2008, 14:22

korepetycje z angielskiego!!Wrocław

Postautor: milka-korepetycje » 24 sie 2008, 8:59

Jestem studentką filologii angielskiej, ukończyłam studia licencjackie. Udzielam korepetycji z angielskiego na wszystkich poziomach! Przygotowuję do matury podstawowej i rozszerzonej z języka angielskiego. 35 zł/ 60 min. (dojazd do ucznia). Sukces gwarantowany!
Piszę takż…e róż…nego rodzaju prace- cena do uzgodnienia:)
Kontakt: mileczka86@op.pl
milka-korepetycje
 

Re: przygotowanie

Postautor: bejotka » 24 sie 2008, 11:16

Dopiero skończyłeś gimnazjum, a już… myślisz o maturze rozszerzonej z angielskiego. To bardzo dobrze. Powinieneś korzystać z podręczników zalecanych przez twojego nauczyciela angielskiego, ale warto również… byś zaopatrzył się w repetytorium z tego języka.
Ja zalecam szczególnie repetytoria OXfordu i Repetytoria (leksykalne i gramatyczne) Donaty Olejnik Wydawnictwa PONS/LektorKlett.
Czytałem, ż…e bardzo jest repetytorium Macmillana. Zajrzyj też… na stronę www.anglista.edu.pl. Zwróć uwagę na posty Marcina, to doświadczony nauczyciel. Mam do niego pełne zaufanie.
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: przygotowanie

Postautor: Belman » 14 gru 2010, 20:06

Pochwalam poprzednią wypowiedź - gdybym sam zaczął tak wcześnie myśleć o przygotowaniach, pewnie byłbym teraz na swoich wymarzony studiach... No ale cóż… !

Co do szkoły na terenie Torunia, moż…esz zwrócić uwagę na szkołę Axon - to międzynarodowa sieć, w której naucza się języków, i nie tylko. W Polsce coraz bardziej się rozwijają, powstają kolejne placówki itp. Takż…e myślę, ż…e warto na nich zwrócić uwagę - bo oferują kursy maturalne, a dokładnie czegoś takiego moż…e być Ci potrzeba - jeśli w Twoim liceum angielski nie będzie nauczany zbyt dobrze, co niestety zdarza się dość często. Tak czy siak - powodzenia!
Belman
newbie
 
Posty: 17
Rejestracja: 27 paź 2010, 19:55

Re: przygotowanie

Postautor: Misiek321 » 26 sie 2014, 23:12

Ja przygotowywałem się z : www.chatterbox.pl i udało mi się zdać bardzo dobrze maturkę. Naprawdę mogę to polecić wszystkim :)
Misiek321
newbie
 
Posty: 28
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:11

Re: przygotowanie

Postautor: KevinNash » 27 lut 2019, 15:21

Ja tam najbardziej lubię się przygotowywać pod okiem cenionych korepetytorów.
__________________________
Prace licencjackie z marketingu
Awatar użytkownika
KevinNash
junior fellow
 
Posty: 228
Rejestracja: 06 lut 2019, 11:44

Re: przygotowanie

Postautor: teenashah » 02 lip 2019, 10:13

I was reading the provided article with a great interest! This post is useful and informative
gift card code generator and gift card code generator and gift card code generator and online video downloader
teenashah
greenhorn
 
Posty: 54
Rejestracja: 02 lip 2019, 9:26

Re: przygotowanie

Postautor: KevinNash » 12 lis 2019, 10:22

Odpowiednie przygotowanie można zrobić, wówczas gdy ma się indywidualnego korepetytora.
______________________________________
Ceny prac magisterskich
Awatar użytkownika
KevinNash
junior fellow
 
Posty: 228
Rejestracja: 06 lut 2019, 11:44

Re: przygotowanie

Postautor: Inkwizytor787 » 26 lis 2019, 13:20

Dobre przygotowanie to jest podstawa każdej działalności. Kocham regularnie uczyć się angielskiego. Dzięki temu mam potem bardzo atrakcyjne perspektywy zawodowe.
____________________
Profesjonalny portal o kosmetologii
Awatar użytkownika
Inkwizytor787
junior fellow
 
Posty: 208
Rejestracja: 11 lut 2019, 9:20


Re: przygotowanie

Postautor: KevinNash » 19 gru 2019, 11:01

Najlepiej po po prostu przygotowywać się pod okiem sprawdzonego korepetytora. To zawsze daje najlepsze efekty.
_______________________________
Prace inżynierskie - ogłoszenia w Internecie
Awatar użytkownika
KevinNash
junior fellow
 
Posty: 228
Rejestracja: 06 lut 2019, 11:44

Re: przygotowanie

Postautor: Monster948 » 26 mar 2020, 16:16

Dobre przygotowanie na pewno zawsze się przyda! Ja po prostu uwielbiam korystać z usług prywatnych korepetytorów. To mi bardzo pomaga.
__________________________
Tematy licencjackich prac z Turystyki w Poznaniu
Awatar użytkownika
Monster948
junior fellow
 
Posty: 259
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:27

Re: przygotowanie

Postautor: Inkwizytor787 » 12 sty 2021, 16:32

Dobre przygotowanie na pewno się przyda. Zwłaszcza przygotowanie fizyczne. Sport to moja pasja!!!
_____________________________________-
Prace magisterskie oraz licencjackie w Katowicach
Awatar użytkownika
Inkwizytor787
junior fellow
 
Posty: 208
Rejestracja: 11 lut 2019, 9:20


Re: przygotowanie

Postautor: vlord » 30 maja 2022, 21:40

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości