Au Pair - rady i przestrogi

Kultura i historia krajów anglojęzycznych. Praca zagranicą. Edukacja zagranicą.

Au Pair - rady i przestrogi

Postautor: Gość » 05 lip 2008, 17:02

Jak w temacie. Zapraszam do dyskusji.
Gość
 


Re: Au Pair - rady i przestrogi

Postautor: KiciKocia » 14 sie 2008, 23:49

Jak będziesz chciała pomęczyć trochę dziecko, zbić je lub inne takie, to uważ…aj, bo niektórzy rodzice się wycwanili i instalują miniaturowe kamerki, które rejestrują wszystko, co dzieje się w living room. Gdybyś chciała się trochę powyż…ywać, to najlepiej sprowadzić bachora do piwnicy.
KiciKocia
 

Re: Au Pair - rady i przestrogi

Postautor: Sandra87 » 15 sie 2008, 0:34

jeśli chcesz coś zwinąć, to nie wsadzaj za stanik, ani w majtki. ja tak zrobiłam, schowałam zajebisty zegarek w majtki, ale mój landlord czegoś się domyślił i po dokładnym przeszukaniu mnie, znalazł go.

najlepiej wyrzucić za okno na trawnik lub do ogródka, a potem po wyjściu z domu zabrać.

hejka
Sandra87
 

Re: Au Pair - rady i przestrogi

Postautor: KaŚkA » 15 sie 2008, 0:43

Ja miałam podobny problem z moją gospodynią. Kiedyś zwinęłam komórkę i wsadziłam do staniczka, ale ona jakoś się pokapowała.

Rozebrała mnie, i dokładnie przeszukała. Oczywiście, nic innego nie znalazła, ale i tak najadłam się wstydu.

Potem już… regularnie zapraszała mnie do swojego pokoju każ…dego wieczora...


Naprawdę, radzę wam, lepiej kupować komórki w sklepie... :(
KaŚkA
 

Re: Au Pair - rady i przestrogi

Postautor: TaniaS » 15 sie 2008, 1:15

małe dzieci nie jedzą tego samego, co dorośli

jak będziesz opiekować się maluchem to nie dawaj mu np. kaszanki, flaków, tatara albo kapuśniaku, małe dzieci tego nie lubią, mogą po tym wymiotować

potem trzeba wszystko czyścić, dywan, itp. rodzice dziecka potrąca ci z dniówki, jak zostaną plamy

najlepiej dawać kaszkę manną, a jak większe to ewentualnie mussle, chleb z masłem, itp

pozdro
TaniaS
 

Re: Au Pair - rady i przestrogi

Postautor: Smarty » 15 sie 2008, 1:26

W Anglii, mało ludzi zna język polski. Większość zna język angielski. Jeśli zamierzasz tam wyjechać, to warto poznać trochę ten język. W przeciwnym razie moż…esz mieć problemy z komunikacją.
Smarty
 

Re: Au Pair - rady i przestrogi

Postautor: Kuba1222 » 15 sie 2008, 1:27

Jeśli planujesz pracować w UK jako au pair to pamiętaj, ż…e tam samochody jeż…dż…ą op lewej stronie jezdni. Jest ruch lewostronny.
Kuba1222
 

Re: Au Pair - rady i przestrogi

Postautor: Messalina1990 » 15 sie 2008, 1:32

Au pair to łatwa robota, ale moż…esz dorobić sobie też… trochę na boku jako tancerka go-go albo striptizerka w klubach nocnych, na wieczorkach kawalerskich organizowanych przez Angoli. Jest z czego wybierać, a kasa jest o wiele większa, niż… z opieki nad dzieciakami.
Messalina1990
 

Re: Au Pair - rady i przestrogi

Postautor: Ninuś » 15 sie 2008, 2:08

Smarty pisze:W Anglii, mało ludzi zna język polski. Większość zna język angielski. Jeśli zamierzasz tam wyjechać, to warto poznać trochę ten język. W przeciwnym razie moż…esz mieć problemy z komunikacją.


no właśnie, warto znać przynajmniej:

yes - tak
no - nie
help - pomocy
au pair - młoda cudzoziemka wykonująca lekkie prace domowe (w/g słownika Oxford)
kinky - perwersyjny/a
Ninuś
 

Re: Au Pair - rady i przestrogi

Postautor: Sebek11 » 15 sie 2008, 2:21

W Anglii często pada deszcz, więc jak będziesz tam jechała to lepiej miej przy sobie parasolkę.
Sebek11
 

Re: Au Pair - rady i przestrogi

Postautor: Stachu66 » 15 sie 2008, 2:37

łojezu ludziska, przecie au pair moż…na być nie tylko na wyspach, no też… w USA, co wy tak tylko o Wyspach gadata...

moja starsza pojechała do USA na au pair jakies ze dwa lata juz bedzie, to niedawno temu wrocila z brzuchem

cholera jasna te amerykańce

odradzam tem profesje
Stachu66
 

gFpCnnqnGv

Postautor: Gisselle » 23 paź 2013, 11:37

Ad Zdenek Kuhn: Ak tuto stranku cita tycpkiy cesky student, tak gratulujem.Ad Peter:): To tam dodavat netreba. To, ci to ma zaplatit farmar alebo zeleznica nevieme ani keby sme zobrali akekolvek kriteria spravodlivosti...preco? Lebo nic nevieme o pripade samotnom. Nevieme, ci farmar nie je bohatsi, nevieme kto skor postavil svoj biznis (farma ci zeleznica), nevieme kto je spolocensky "prospesnejsi" (tu mozno porusujem zero transaction cost)a nevieme, ktory typ riesenia podobnych sporov sa nam dlhodobo oplati viac vzhladom na novo nastavene motiviacie v podnikani.Ale vieme, ze v tom momente nam akekolvek riesenie (teda nech uz je "vinny" ktokolvek) prinesie rovnako drahy vysledok.
Gisselle
 

Re: Au Pair - rady i przestrogi

Postautor: wojtek_tyb » 22 gru 2014, 13:21

Ludzie kochani jesteście niezastąpieni. Prawie poplakałem się ze śmiechu czytając ten temat. To się powinno obowiązkowo dodawać każdej wyjeżdżającej au pair, niezależnie od kraju :D No coś pięknego! Aż się chce zakrzyknąć: wincyj, wincyj!
wojtek_tyb
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 30 lis 2014, 21:34

Re: Au Pair - rady i przestrogi

Postautor: Utkacy » 29 sty 2015, 19:29

Moim zdaniem podstawowa rada to zapomnieć o antykoncepcji i szukać dzieciaka z samotnym ojcem. W perspektywie ślub i obywatelstwo i zielona karta i wszystko inne też;)
Utkacy
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2015, 19:18

Re: Au Pair - rady i przestrogi

Postautor: dwojkowicz » 23 lip 2015, 22:40

Kamerki to już chyba standard podobnie jak podsłuchy montowane tam, gdzie nie ma kamery. Znajoma jako au pair miała podsłuch nawet w toalecie, co odkryła kiedyś przypadkiem. Jeśli się aż tak komus nie ufa, to po co zatrudniać opiekunkę z zagranicy.
dwojkowicz
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2015, 22:48

Re: Au Pair - rady i przestrogi

Postautor: kedrykan.kit » 17 sie 2016, 10:33

Wyjazdy au pair to fajna forma zarobku i nauki języka dla osób, które są w trakcie nauki lub studiów. Jest jednak jeden niezwykle istotny warunek - trzeba lubić dzieci! Dla kogoś, komu praca z maluchami nie straszna taki wyjazd będzie nie tylko okazją do łatwego zarobienia pieniędzy, ale także miłego spędzenia czasu i podszkolenia języka.
kedrykan.kit
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2016, 8:49

Re: Au Pair - rady i przestrogi

Postautor: molek34 » 21 lis 2016, 9:17

Pierwsze posty... no nie wiem. Mnie rozbawiły i mam nadzieję, że to właśnie takie żarty...
molek34
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2016, 9:13


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości