Słownictwo na maturę rozszerzoną

Informacje, pytania i wątpliwości dotyczące matury z języka angielskiego

Słownictwo na maturę rozszerzoną

Postautor: diffuser » 27 gru 2007, 19:39

jakie słownictwo na maturę rozszerzoną? Czy opanowanie słownictwa z książ…ek English vocabulary in use pre-intermediate, intermediate i upperintermediate daje świetne przygotowanie z vocabulary?
diffuser
 


Re: Słownictwo na maturę rozszerzoną

Postautor: kosir bttg » 21 sty 2008, 22:38

jeśli je świetnie umiesz
zajrzyj na stronę
www.t4tw.info/angielski/słownictwo
tam znajdziesz opracowany przez nauczycieli zestaw słów potrzebnych do matury rozszerzonej. Słówka są pogrupowane tematycznie
kosir bttg
 

Re: Słownictwo na maturę rozszerzoną

Postautor: Volvo » 23 lut 2008, 23:59

Slyszalem ze matura rozszerzona jest pomiedzy FCE a CAE... polecam wiec np. slowka z angielski.edu.pl na te poziomy:D A poza tym... slownictwo nie jest na zasadzie "wkuj te xx slowek i bedziesz wymiatac"... to wlasnie sprawdza twoja bieglosc, jezeli mowisz po angielsku plynnie, to matura nie bedzie problemem, ale jezeli podchodzisz do sprawy na zasadzie "czy slowko xx musze znac" to daleko nie zajdziesz... duzo czytaj po angielsku i jakos to bedzie :D
Volvo
newbie
 
Posty: 48
Rejestracja: 12 mar 2007, 0:00

Re: Słownictwo na maturę rozszerzoną

Postautor: Marko13 » 06 maja 2008, 7:01

matura rozszerzona dla mnie nie dobiega do FCE, jest zdecydowanie prostsza. Zdawałem FCE i takie mam odczucia
Marko13
 

Re: Słownictwo na maturę rozszerzoną

Postautor: nit-picker » 06 maja 2008, 15:19

Wiele osob, ktore pisaly FCE, CAE i mature, twierdzi, ze poziom matury to pomiedzy wlasnie FCE i CAE. Niektore transformacje na maturze sa trudniejsze niz gramatyka na FCE.
nit-picker
 

słówka z tamtej strony

Postautor: marek212121 » 29 lis 2008, 10:31

kosir bttg pisze:jeśli je świetnie umiesz
zajrzyj na stronę
www.t4tw.info/angielski/słownictwo
tam znajdziesz opracowany przez nauczycieli zestaw słów potrzebnych do matury rozszerzonej. Słówka są pogrupowane tematycznie


Nie weszła mi strona, którą podałeś. Weź zobacz, ż…eby dało się wejść na tą stronę.
marek212121
 

Re: Słownictwo na maturę rozszerzoną

Postautor: xeo » 29 lis 2008, 13:07

Zamień "ł" na "l". Ale i tak ż…aden link na tamtej stronie nie działa w tej chwili.
Chyba prościej skorzystać ze słownika tematycznego: http://www.angielski.edu.pl/slownik_tematyczny.html
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości