stawki za nauczanie

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

stawki za nauczanie

Postautor: dude13 » 31 mar 2008, 22:11

Jakie mniej więcej są stawki za 60 minut nauczania w szkołach językowych? Czy 40 zł netto/h to duż…o? Czy native speakers zawsze dostają więcej?
dude13
 


Re: stawki za nauczanie

Postautor: Gość » 31 mar 2008, 22:54

40 zł/h to bardzo duż…o. Ja w mojej szkole (jednej z najdroż…szych w moim mieście) płacę 17 zł.
Gość
 

Re: stawki za nauczanie

Postautor: dude13 » 31 mar 2008, 23:19

Anonymous pisze:40 zł/h to bardzo duż…o. Ja w mojej szkole (jednej z najdroż…szych w moim mieście) płacę 17 zł.


Ale mi chodziło o duż…e miasta typu Wrocław, Warszawa.
17 zł to pewnie małe miasteczko.
Zresztą chyba nie pchałbym się do szkoły za 17 zł jak prywatnie moż…na spokojnie brać 25/30.
Byc moż…e mniej godzin, ale ja wole mniej zarobić, ale za lepszą stawkę, a nie na odwrót.
dude13
 

Re: stawki za nauczanie

Postautor: Gość » 06 kwie 2008, 12:30

17 PLN/60 min? To jest stawka glodowa... Skoro to najdrozsza szkola, to taka stawka jest nie do zaakceptowania. 40 PLN / 60 min, to stawka w miare przyzwoita, ale tez nie dla doswiadczonego lektora...
Gość
 

Re: stawki za nauczanie

Postautor: dude13 » 06 kwie 2008, 17:51

Anonymous pisze:17 PLN/60 min? To jest stawka glodowa... Skoro to najdrozsza szkola, to taka stawka jest nie do zaakceptowania. 40 PLN / 60 min, to stawka w miare przyzwoita, ale tez nie dla doswiadczonego lektora...


2 lata doświadczenia + CELTA. Czy mogę liczyć na coś więcej (w większych miastach oczywiście-Wrocław, Warszawa) niż… 40 zł netto/60 min.???
dude13
 

Re: stawki za nauczanie

Postautor: Gość » 17 kwie 2008, 13:55

dude13 pisze:
Anonymous pisze:17 PLN/60 min? To jest stawka glodowa... Skoro to najdrozsza szkola, to taka stawka jest nie do zaakceptowania. 40 PLN / 60 min, to stawka w miare przyzwoita, ale tez nie dla doswiadczonego lektora...


2 lata doświadczenia + CELTA. Czy mogę liczyć na coś więcej (w większych miastach oczywiście-Wrocław, Warszawa) niż… 40 zł netto/60 min.???


moż…emy zaproponowac duż…o więcej:)
advocem.edu.pl/index.php/praca
Gość
 

Re: stawki za nauczanie

Postautor: NewSpeak.pl » 10 wrz 2008, 11:35

jezeli chodzi o stawki za lekcje jezyka angielskiego, to wszystko zalezy zwykle od liczebnosci grupy, w ktorej mamy zajecia. Im wiecej uczniow w grupie, tym taniej wychodzi jednostka lekcyjna.
Rowniez miasto ma duze znaczenie - np ceny w szkolach jezykowych w Warszawie czy Poznaniu znacznie roznia sie od cen w moim miescie - Zielonej Gorze.
Prawda jest, ze za lekcje z native speakerem trzeba zaplacic wiecej. Lektorow polskich jest mnostwo, lektorow obcojezycznych wciaz nie dosc. Procz tego proponowane im stawki musza byc dla nich atrakcyjne w przeliczeniu na ich rodzime zarobki w krajach, z ktorych pochodza.
Mysle jednak,ze zaplacic warto; szczegolnie za dobrych nauczycieli.
w zielonej gorze polecam goraco swietnych nauczycieli ze szkoly jezykowej www.newspeak.pl
Na stronie znajduje sie pelna oferta i cennik, a nawet zdjecia lektorow;)
NewSpeak.pl
 

Re: stawki za nauczanie

Postautor: zac » 08 sty 2009, 13:11

Ja troszeczkę inaczej interpretuję pytanie : "czy 17zł to duż…o?" Pytanie dotyczy według mnie ceny kursu a nie stawki lektora w szkole językowej. 17zł razy 60 godzin lekcyjnych (45min) daje 1020zł. Jestem lektorem w Warszawie i 1020 za semestr to raczej przeciętnie. Są kursy za 750 zł i kursy za 2000 zł semestr.
Jeż…eli chodzi o stawki lektorskie to nie znam doświadczonego lektora w dobrej warszawskiej szkole który by brał mniej od szkoły niż… 45zł za 45 min. Ja osobiście nie schodzę poniż…ej 50 zł za 45 min. I uważ…am, ze to i tak mało - takie stawki były już… 10 lat temu. A jak w innych branż…ach się płace zmieniły to nie musze wspominać. U nas lektorów niestety od dawna nie rosną.
17 zł za 60 min to fajna prowokacja. Policzmy: Lektor który jest pracoholikiem i ma cztery grupy dziennie od pon. do piątku. Pracuje dziennie 45x8lekcji daje nam 360minut = 17zł x 6=102 zł. razy 5 dni i razy 4 tygodnie daje razem= 2040zł miesięcznie. Nie w każ…dym miesiącu wszystkie lekcje się odbywają, są ferie, święta i przerwy semestralne. Licząc dwa semestry w roku z 8 grupami mamy 720 godzin zegarowych nauczania w roku czyli 12240zł rocznie czyli 1020 zł miesięcznie. Jest to duż…o pracy no bo 8godzin lekcyjnych dziennie plus przygotowania do zajęć, sprawdzanie prac, sprawdzianów i wypracowań, a moż…e jeszcze zebrania metodyczne i administracyjne sprawy. Więc zostaje 1020 zł misięcznie, nie wiem czy netto czy brutto, bo nie podał pytający czy 17zł to na rękę, czy jeszcze minus podatek. No ale bez ubezpieczenia i emerytalnego zabezpieczenia pracować nie moż…na zbytnio, więc trzeba dziłalność gospodarczą założ…yć, około 800zł miesięcznie.
Zostaje 220zł miesięcznie. Jak w weekendy ulotki szkoły poroznosi to moż…e nawet i na obiady będzie miał taki lektor.
Dobra prowokacja te 17zł. Hahahahahaha.
zac
 

Re: stawki za nauczanie

Postautor: Gość » 09 sty 2009, 17:09

Zgadza się, ż…e 17 złotych - nawet netto - to kpina. Więcej za godzinę zarabia się w szkole państwowej, gdzie pensja jest stała, składki opłacone itd. itp.
Gość
 

Re: stawki za nauczanie

Postautor: Gość » 23 sty 2009, 19:41

To jest przecież… nieporozumienie.

Gość napisał, ż…e za godzinę lekcji płaci 17zł JAKO KURSANT.
On nie zrozumiał pytania, wy odpowiedzi.
Gość
 




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości