luźne pytania

Pytania i wątpliwości dotyczące gramatyki angielskiej

luźne pytania

Postautor: -A_s_i-a » 31 paź 2009, 0:13

Mam pytanie jeśli chce powiedzieć,ż…e w przyszłości będe pracowała za granicą(to tylko taki przykład moż…e być inny-chodzi mi tu o długą czynność)to jakiego mam uż…yć czasu?Future Continuous.?
z góry dziękuję...
dopiero zaczynam się uczyć angielskiego,dlatego mam mnóstwo pytań,a Pani w szkole,jak to mówi nie ma czasu zajmować się tylko mną;)
-A_s_i-a
 


Re: luźne pytania

Postautor: eveline01 » 31 paź 2009, 5:29

-A_s_i-a pisze:Mam pytanie jeśli chce powiedzieć,ż…e w przyszłości będe pracowała za granicą(to tylko taki przykład moż…e być inny-chodzi mi tu o długą czynność)to jakiego mam uż…yć czasu?Future Continuous.?
z góry dziękuję...
dopiero zaczynam się uczyć angielskiego,dlatego mam mnóstwo pytań,a Pani w szkole,jak to mówi nie ma czasu zajmować się tylko mną;)



Moż…e dokładnie poczytaj gramatykę na tej stronie. Uważ…am, ż…e jest całkiem jasno napisana.

Co do pytania, form wyraż…ania przyszłości jest wiele i to zależ…y od kontekstu.

Moż…esz powiedzieć: I will work abroad in the near future. Albo: I am going to work abroad in the future.... to jest już… zamiar, wcześniej to zaplanowałaś.

Powodzenia !!
eveline01
newbie
 
Posty: 34
Rejestracja: 20 lut 2007, 0:00



Re: luźne pytania

Postautor: vlord » 30 maja 2022, 12:50

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości