tłumaczenie

Pytania i wątpliwości nt. wymowy angielskiej, akcentów, fonetyki itp.

tłumaczenie

Postautor: Gość » 01 lut 2010, 1:32

jak się wymawia surrounded, picturesque,sientists,administrational,boardes,estamates,20th,view,extension,
Gość
 


Re: tłumaczenie

Postautor: Gość » 07 lut 2010, 1:44

Anonymous pisze:jak się wymawia surrounded, picturesque,sientists,administrational,boardes,estamates,20th,view,extension,


Pewnie nie znasz znaków fonetycznych, bo inaczej znalazłbyś wymowę w każ…dym słowniku ang... postaram się przybliż…yć brzmienie tych wyrazów uż…ywając polskich liter:
surrounded (seraundyt-"e" nie wymawia się twardo);
"sientists"?? chyba "scientists"...? - saientysts;
administrational - admymystreiszynal;
boards - bodz (długie "o" ----> "boodz");
estamates (nie znam słowa), moż…e "estimates" - wym. estimejts;
20th - tłentit/f;
view - wju;
extension - ikstenszyn;

Mniej więcej tak się wymawia, choć za pomocą "zwykłych" liter trudno opisać dokładną wymowę.
Mam nadzieję, ż…e pomogłam...
Gość
 

Re: tłumaczenie

Postautor: Gość » 07 lut 2010, 1:45

Anonymous pisze:jak się wymawia surrounded, picturesque,sientists,administrational,boardes,estamates,20th,view,extension,


Anonymous pisze:jak się wymawia surrounded, picturesque,sientists,administrational,boardes,estamates,20th,view,extension,


Pewnie nie znasz znaków fonetycznych, bo inaczej znalazłbyś wymowę w każ…dym słowniku ang... postaram się przybliż…yć brzmienie tych wyrazów uż…ywając polskich liter:
surrounded (seraundyt-"e" nie wymawia się twardo);
"sientists"?? chyba "scientists"...? - saientysts;
administrational - admynystreiszynal;
boards - bodz (długie "o" ----> "boodz");
estamates (nie znam słowa), moż…e "estimates" - wym. estimejts;
20th - tłentit/f;
view - wju;
extension - ikstenszyn;

Mniej więcej tak się wymawia, choć za pomocą "zwykłych" liter trudno opisać dokładną wymowę.
Mam nadzieję, ż…e pomogłam...
Gość
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości