Przygotowanie się do FCE - czy jest moż…liwe?

Wszystko o egzaminie FCE - First Certificate in English

Przygotowanie się do FCE - czy jest moż…liwe?

Postautor: TomekZ1991 » 18 cze 2010, 6:22

Poziom mojego angielskiego oceniłbym na B1 i marzy mi się by w przyszłym roku podejść do FCE. Jestem w tym temacie trochę zielony i mam do Was pytanie czy dam radę nauczyć się materiału, którego oni tam wymagają? Przez wakacje będę się uczył sam, a w roku szkolnym chciałbym się zapisać na kurs do dobrej szkoły językowej przygotowującej do FCE.

Jeszcze takie jedno pytanie mam. Czym róż…ni się w szkołach językowych nauka języka angielskiego na poziomie B2 od przygotowywania do FCE? (Bo szkoły oferują zarówno semestralne kursy na poziomie B2 jak i roczne kursy przygotowujące do FCE - czym to się róż…ni?)
TomekZ1991
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 03 cze 2010, 21:13


Re: Przygotowanie się do FCE - czy jest moż…liwe?

Postautor: lang » 02 lip 2010, 15:09

moż…e zacznij od kursu on-line. Centrum egzaminacyjne Lang LTC wprowadziło kursy internetowe przygotowujące do FCE, CAE, CPE i PET. Są niedrogie, tylko 249 zł i zapewniają zniż…kę 40 proc. na egzamin w centrum egzaminacyjnym Lang, więcej info na: http://esol.langltc.com.pl/langcamb/
lang
 

Re: Przygotowanie się do FCE - czy jest moż…liwe?

Postautor: maciek_89 » 31 lip 2010, 19:14

podbijam temat ponieważ… zagadnienie mniej interesuje:)

Mógłby się ktoś jeszcze wypowiedzieć na ten temat?
Skuteczne metody, szczególnie w kwestii gramatyki.
Awatar użytkownika
maciek_89
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2010, 17:47

Re: Przygotowanie się do FCE - czy jest moż…liwe?

Postautor: filip88 » 21 mar 2012, 1:15

Co do gramatyki polecam książ…kę Murphy'iego, co do nauki słownictwa polecam fiszki - piszę o nich na swoim blogu, to jest naprawdę rewelacyjna sprawa! Pamiętajcie, ż…e słownictwo, phrasale i kolokacje to jedna z najważ…niejszych rzeczy jeż…eli chodzi o fce
filip88
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 15 mar 2012, 19:32

Re: Przygotowanie się do FCE - czy jest moż…liwe?

Postautor: no.name » 26 mar 2012, 19:34

"Skuteczne metody, szczególnie w kwestii gramatyki."
Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz.

Kiedy sama przygotowywałam się do egzaminów, robiłam masę ćwiczeń i w pewnym momencie nie musiałam już… się zastanawiać nad tym, czy uż…yłam danej struktury gramatycznej poprawnie czy nie. Kup albo poż…ycz z biblioteki stare zestawy z testami i spisuj sobie, z czym przy każ…dym z nich były największe problemy, ż…eby wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.
no.name
newbie
 
Posty: 29
Rejestracja: 19 wrz 2005, 23:00

Re: Przygotowanie się do FCE - czy jest moż…liwe?

Postautor: zmolexx » 06 lip 2012, 12:26

w dobrej szkole na pewno jest, niestety tfls jest tylko w Warszawie
zmolexx
 

Re: Przygotowanie się do FCE - czy jest moż…liwe?

Postautor: cleave4 » 14 wrz 2012, 12:53

Dokładnie, Ja chodzę do TFLS na kurs. Wiadomo, ż…e do głowy nikt nie nakłada i trzeba posiedziec nad książ…kami ale fajnie prowadzone są zajęcia, małą grupka, moż…na się przygotować.
cleave4
 

Re: Przygotowanie się do FCE - czy jest moż…liwe?

Postautor: moddi » 14 wrz 2012, 18:00

Kursy do FCE moż…na spoko znależ…ć w English FOr You, ja zdałam rok temu na A, zajęcia dobrze były prowadzone zarówno przez lektorkę od gramatyki , oraz Nativa. Bardzo pomogły mi w osiągnięciu sukcesu dodatkowe warsztaty konwersacyjne w małych grupkach. Ja zawsze miałam opory w mówieniu.
Dzięki tej szkole zarówno udało mi się zdać egzamin, ale przede wszystkim podszkolić mówienie, a to była zawsze największa ułomność
moddi
 

polecam z doświadczenia TFLS jako dobrą szkołę

Postautor: koletor » 21 maja 2013, 16:59

Dla mnie było ok. Miła atmosfera, mało osób w grupie, fajny lektor. Egzamin bez trudu zdany i po zmartwieniu :)


cleave4 pisze:Dokładnie, Ja chodzę do TFLS na kurs. Wiadomo, ż…e do głowy nikt nie nakłada i trzeba posiedziec nad książ…kami ale fajnie prowadzone są zajęcia, małą grupka, moż…na się przygotować.
koletor
 

Re: polecam z doświadczenia TFLS jako dobrą szkołę

Postautor: dominika999 » 27 maja 2013, 21:35

Dobrze zdać FCE to nie jest łatwe zadanie. Wymaga duż…o własnej pracy, dobrej szkoły i lektora która właśnie wie przygotuje Ciebie do takiego egzaminu. Ja chodziłam do TFLS w Warszawie. Moja koleż…anka też… zdała w zeszłym roku po ich kursie. Bardzo podobała mi się oferta tej szkoły i bezpłatne piątkowe konwersacje z nativami. Na egzaminie FCE duż…o punktów dostajesz za speaking, a to właśnie oferuje w szkole TFLS Native Speaker. Polski lektor z którymi są zajęcia w poniedziałki i środy lub wtorki i czwartki po 2 lub 3 godziny robi pozostałe sekcje: gramatyka i ćwiczenia ze słuchu. Szkoła organizuje takż…e MOCK exam, czyli egzamin próbny, który wygląda podobnie jak ten prawdziwy i wtedy moż…na zobaczyć czego jeszcze nie opanowaliśmy aby zdać jak najlepiej :)

koletor pisze:Dla mnie było ok. Miła atmosfera, mało osób w grupie, fajny lektor. Egzamin bez trudu zdany i po zmartwieniu :)


cleave4 pisze:Dokładnie, Ja chodzę do TFLS na kurs. Wiadomo, ż…e do głowy nikt nie nakłada i trzeba posiedziec nad książ…kami ale fajnie prowadzone są zajęcia, małą grupka, moż…na się przygotować.
dominika999
 

Re: Przygotowanie się do FCE - czy jest moż…liwe?

Postautor: ali888 » 26 maja 2014, 18:07

czy jest moż…liwe dobrze przygotować się do FCE?- oczywiście ż…e tak. Trzeba tylko zapisac sie na kurs przygotowujacy do dobrej szkoły plus oczywiście praca w domu. Ze szkół to tak jak mówią poprzednicy najlepsza jest TFLS
ali888
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2014, 17:39


Re: Przygotowanie się do FCE - czy jest moż…liwe?

Postautor: Kitana » 27 lip 2020, 10:00

Najlepiej sobie wziąć jakiegoś profesjonalnego korepetytora. Wówczas jest realna szansa na sukces!!
________________________
http://rzetelneprace.pl/pisanie-przemowien/
Awatar użytkownika
Kitana
junior fellow
 
Posty: 111
Rejestracja: 13 lut 2019, 15:03

Re: Przygotowanie się do FCE - czy jest moż…liwe?

Postautor: ScottPutski » 01 wrz 2020, 11:44

Dobry korepetytor na pewno pomoże. Lekcje z indywidualnym korepetytorem są po prostu najlepsze!
________________________________________
http://pisaniepracmagisterskichtorun.pl ... ynarodowe/
Awatar użytkownika
ScottPutski
junior fellow
 
Posty: 186
Rejestracja: 08 lut 2019, 11:21

Re: Przygotowanie się do FCE - czy jest moż…liwe?

Postautor: JimKredo » 30 paź 2020, 14:55

Moim zdaniem jest. Wszystko jest kwestią czasu i pieniędzy.
_____________________________________
http://www.sprytnabestia.pl/pisanie-pra ... arzadzanie
Awatar użytkownika
JimKredo
junior fellow
 
Posty: 165
Rejestracja: 30 paź 2020, 10:25


Re: Przygotowanie się do FCE - czy jest moż…liwe?

Postautor: vlord » 30 maja 2022, 2:58

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości