CPE + studia - porady?

Wszystko o egzaminie CPE - Certificate of Proficiency in English

CPE + studia - porady?

Postautor: Czolo78 » 18 lis 2011, 22:03

Za kilka miesięcy będę podchodził do egzaminu CPE, o zdanie jestem raczej spokojny, przykładowe testy rozwiązuję średnio na 75-85%, do tego obecnie przebywam w Wlk. Brytanii i mam kontakt z językiem na co dzień. Z powodu faktu, iż… jestem jeszcze dosyć młody, chciałbym po powrocie do Polski zdobyć wyż…sze wykształcenie, najlepiej w kierunku języków obcych. Zdałem kiedyś rok w NKJO, w specjalizacji angielskiego, ale nie mam zamiaru ponownie przez to przechodzić, gdyż… uważ…am, ż…e nie za wiele już… bym się nauczył i nie satysfakcjonują mnie dalsze moż…liwości pracy. Myślałem, raczej o czymś w rodzaju Lingwistyki Stosowanej, ale niestety ani na stronie Gdańska, ani na stronie Poznania nie znalazłem wzmianki o certyfikatach językowych. Nie chciałbym natomiast jeszcze raz przechodzić przez konieczność poprawiania matury (mam ang. rozszerzony na 79pisemny i 75ustny; niemiecki podstawowy 80 pisemny i ustny) co niestety jest za mało, aby myśleć o lingwistyce. To nie tak, ż…e boję się matury, ale wymagałoby to ode mnie przyjazdu 2x do Polski (deklaracja maturalna i matura) co nie do końca mi się uśmiecha.
Myślałem takż…e, o pójściu na filologię niemiecką/NKJO niemiecki, ale nie wiem do końca jaką moc na rynku pracy miałbym z CPE + dyplomem filologicznym z niemieckiego. Z tego co się orientuję jednak, do kolegiów na ogół przyjmuje się wszystkich jak leci, więc oszczędziłoby mi to zmartwień. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Czolo78
 


Re: CPE + studia - porady?

Postautor: Monster948 » 27 lut 2019, 15:41

CPE to jest fascynująca sprawa. Uwielbiam uczyć się tego języka, bo jest wspaniały i bardzo interesujący.
__________________________
Zarządzanie - profesjonalny portal
Awatar użytkownika
Monster948
junior fellow
 
Posty: 259
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:27

Re: CPE + studia - porady?

Postautor: teenashah » 02 lip 2019, 10:05

I was reading the provided article with a great interest! This post is useful and informative
free gift card codes generator and free gift card codes generator and free gift card codes generator and online video download
teenashah
greenhorn
 
Posty: 54
Rejestracja: 02 lip 2019, 9:26

Re: CPE + studia - porady?

Postautor: ScottPutski » 04 lip 2019, 13:38

Te studia na pewno mają sens. Jak dla mnie to jest coś niesamowitego, ponieważ widzę olbrzymie perspektywy dla osób, które biegle władają angielskim.
______________________
Praca licencjacka z marketingu - pomoc
Awatar użytkownika
ScottPutski
junior fellow
 
Posty: 186
Rejestracja: 08 lut 2019, 11:21

Re: CPE + studia - porady?

Postautor: Loipeld » 01 sie 2019, 2:32

Ja od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym aby złożyc papiery tutaj https://www.sp.edu.pl/ucas/ . Chciałam się was zapytać co wy o tym sądzicie? Czy waszym zdaniem to dobre rozwiązanie i warto się tym zainteresować?
Loipeld
junior fellow
 
Posty: 168
Rejestracja: 19 mar 2019, 16:22


Re: CPE + studia - porady?

Postautor: ChokeSlam » 16 lut 2021, 13:38

CPE to jest coś wspaniałego moim zdaniem. Otwarcie go daje wspaniałe perspektywy zawodowe!!!
___________________________
Pisanie prac licencjackich z Informatyki
Awatar użytkownika
ChokeSlam
junior fellow
 
Posty: 396
Rejestracja: 06 lut 2019, 10:53

Re: CPE + studia - porady?

Postautor: ScottPutski » 30 mar 2021, 14:57

Te teksty są naprawdę świetny.Muszę pomyśleć o zakupie takich rzeczy. CPE to jest wspaiała sprawa
_________________________________________________
Turystyka i Rekracja - tematy prac
Awatar użytkownika
ScottPutski
junior fellow
 
Posty: 186
Rejestracja: 08 lut 2019, 11:21


Re: CPE + studia - porady?

Postautor: Killersmile » 17 maja 2022, 14:24

awesome post i love it keep posting more! painters redding ca
Killersmile
junior fellow
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 maja 2022, 14:04

Re: CPE + studia - porady?

Postautor: vlord » 29 maja 2022, 7:37

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości