Jak sie przygotowac do FCE

Wszystko o egzaminie FCE - First Certificate in English

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: czak » 26 mar 2002, 19:22

Witam.
Zamierzam w tym roku zdawac FCE.
Poszukuje jakiegos rozkladu - planu co i jak pokolei potarzac i ile na co przeznaczyc czasu. Macie cos w tym stylu ?
Dzieki
Pozdrawiam
czak@interia.pl
czak
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2005, 23:00


Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: Michał Sierpowski » 13 kwie 2002, 11:39

Mógłbym zaproponować korepetycje, chociać kilka spotkań. Ja za godzinę zegarową biorę 35zł i mógłbym przez około 10 spotkań, powtórzyć z Tobą wszystkie najważ…niejsze działy gramatyczne (wymagane do FCE) oraz najczęściej pojawiające się słownictwo. Jeż…eli masz już… pewne zasoby wiedzy w pełni opanowane, mogłoby tych spotkań być relatywnie mniej. Czy byłbyś tym zainteresowany? Jeśli tak, mój e-mail:
m.sierpowski@mas.auto.pl.
Michał Sierpowski
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: Visitor » 10 cze 2002, 17:42

heh, jaki ten świat mały (: Czaku przegraj siobie od Izabeli płytkę z testami do FCE (: i pozdrów Ją ode mnie (: moż…esz nawet ucmOkać (: powodzenia! 3mam kciuki!
Visitor
 

ja polecam TFLS

Postautor: tonterr » 12 mar 2010, 3:24

Wedlug mnie najlepiej przygotowywac sie w sprawdzonej szkole typu TFLS, ale kto co woli
tonterr
 

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: Belman » 20 gru 2010, 17:06

moż…e warto byłoby pomyśleć nad kursem do FCE ? Wtedy będziesz profesjonalnie i kompleksowo przygotowany do FCE, a z tego co wiem to takie kursy nie zabierają wiele czasu ;) praktycznie każ…da szkoła prowadzi takie zajęcia, mi np. bardzo dobrze znany jest Axon - mają bardzo duż…o placówek w całej Polsce, więc pewnie w Twoim mieście też… :)
Belman
newbie
 
Posty: 17
Rejestracja: 27 paź 2010, 19:55

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: Kasiakasienka16 » 15 lis 2011, 0:52

Ja już… jestem po kursie i egzaminie na FCE. Zdałam bez problemu (nie chwaląc się). Chodziłam na 2-semestralny kurs przygotowujący do egzaminu a dodatkowo szlifowałam swoją wiedzę przez fiszki FCE
Kasiakasienka16
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis 2011, 16:42

gwarancja zdania FCE po kursie w TFLS

Postautor: polkin678 » 07 lut 2012, 0:54

a ja moge polecic kurs przygotujący do FCE. Z doświadczenia mogę polecić szkołe TFLS. Mają świetnych lektorów+ profesjonalizm szkoły + akredytację MEN +gwarancja zdania egzaminów.
polkin678
 

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: alekxio » 08 lut 2012, 1:04

Dla mnie dosyć fajny był kurs do FCE w English For You, zajęcia mocno urozmaicone, moja Nativka MAry prowadziła cześć konwercyjną, natomiast wszelkie Magda zajmowała się aspektem konwersacyjnym, były testy, a grupa fajnie umotywowana do pracy.
alekxio
 

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: atranka » 08 lut 2012, 16:11

alekxio pisze:Dla mnie dosyć fajny był kurs do FCE w English For You, zajęcia mocno urozmaicone, moja Nativka MAry prowadziła cześć konwercyjną, natomiast wszelkie Magda zajmowała się aspektem konwersacyjnym, były testy, a grupa fajnie umotywowana do pracy.


Potwierdzam, miałam kontakt z English For You do FCE, solidnie prowadzone kursy do FCe, dobra kadra, małe grupy. Przydatne dodatkowe warsztaty.Do matury była szkoła "Ok" i też… byłam zadowolona
atranka
 

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: drabik » 08 lut 2012, 19:50

a ja chodzę na kurs do TFLS. Mała grupa, świetna lektorka. Jestem zadowolony
drabik
 

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: Graż…ynka01 » 09 lut 2012, 0:09

Zapisując sie na Firsta jakoś gramatyka nie przeraż…ała mnie aż… tak mocno, najbardziej bałam się speakingu, wiadomo w szkole nauka , mało konwersacji. Chodząc do English For You połowa kursu prowadzona była przez Nativa z Chrisa z Australii, połowa przez polską lektorkę. Dodatkowo sporo warsztatów z Nativami. To wszystko spoko zadziałało.
Graż…ynka01
 

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: filip88 » 16 mar 2012, 2:35

ja do przygotowań do FCE, CAE polecam głównie naukę słownictwa, a w tym bardzo pomocne są fiszki, czy to chodzi o angielski, niemiecki - to najlepsza opcja! (przynajmniej dla mnie)
filip88
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 15 mar 2012, 19:32

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: no.name » 16 mar 2012, 21:10

Ja się przygotowywałam do FCE głównie z Advanced Language Practice Vince'a, chociaż… z tego co pamiętam to część lekcji pominęłam i wróciłam do nich przy przygotowaniach do CAE.

Poza tym fajne są książ…eczki opisujące najczęstsze błędy na tego typu egzaminach. Na 100% znajdziesz tam przykłady błędów, które też… popełniasz ;-) Mnie dzięki temu udało się kilku z nich uniknąć.
no.name
newbie
 
Posty: 29
Rejestracja: 19 wrz 2005, 23:00

FCE

Postautor: Gość » 16 sie 2012, 21:21

Ja się przygotowywałam do egzaminu samodzielnie. Korzystałam z większości tych książ…ek:
http://www.nokaut.pl/szukaj/fce.html
Bardzo pomagają też… fiszki:
http://www.nokaut.pl/szukaj/fce-fiszki.html

Powodzenia ;)
Gość
 

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: vortex4 » 14 wrz 2012, 12:28

Tak, fiszki są fajne. Ja tez chodziłam do szkoły TFLS na kurs do FCE.
vortex4
 

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: moddi » 14 wrz 2012, 18:11

Graż…ynka01 pisze:Zapisując sie na Firsta jakoś gramatyka nie przeraż…ała mnie aż… tak mocno, najbardziej bałam się speakingu, wiadomo w szkole nauka , mało konwersacji. Chodząc do English For You połowa kursu prowadzona była przez Nativa z Chrisa z Australii, połowa przez polską lektorkę. Dodatkowo sporo warsztatów z Nativami. To wszystko spoko zadziałało.


Musze potwierdzić kursy do CAE w English FOr You na wysokim poziomie, zwłaszcza część konwersacyjna daje duż…o. Polecam
moddi
 

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: xeben » 25 lut 2013, 16:36

ja tez do TFLS. Zobaczymy mam nadzieje ze zdam. Ale mam fajnego lektora ktory duzo daj dodatkowych materiałów.


vortex4 pisze:Tak, fiszki są fajne. Ja tez chodziłam do szkoły TFLS na kurs do FCE.
xeben
 

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: gamzes » 26 lut 2013, 10:47

Dobrze zdać FCE to trudne zadanie, wymaga własnej pracy, dobrej szkoły, trochę szczęścia. Ja uważ…am English For You w Warszawie, gdzie mozna to zrobić koleż…anka zdała w zeszłym roku po ich kursie, teraz ja się do tego egzaminu szykuję. Najważ…niejszy jest w tym system oferowany właśnie w tej szkole. Duż…o punktów dostajesz za Speaking, a to właśnie ogarnia w English For You Native Speaker, polski lektor robi pozostałe sekcje gramatyka i ćwicznia ze słuchu. Szkoła organizuje takż…e MOCK test, czyli egzamin próbny, który wygląda podobnie jak ten prawdziwy
gamzes
 

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: goter » 03 mar 2013, 13:48

gamzes pisze:Dobrze zdać FCE to trudne zadanie, wymaga własnej pracy, dobrej szkoły, trochę szczęścia. Ja uważ…am English For You w Warszawie, gdzie mozna to zrobić koleż…anka zdała w zeszłym roku po ich kursie, teraz ja się do tego egzaminu szykuję. Najważ…niejszy jest w tym system oferowany właśnie w tej szkole. Duż…o punktów dostajesz za Speaking, a to właśnie ogarnia w English For You Native Speaker, polski lektor robi pozostałe sekcje gramatyka i ćwicznia ze słuchu. Szkoła organizuje takż…e MOCK test, czyli egzamin próbny, który wygląda podobnie jak ten prawdziwy


Mock test to dobra rzecz, egzamin wygląda tak samo jak w realu
goter
 

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: fokert » 21 maja 2013, 15:58

Ja moge pochwalić się ż…e mi posż…ło świetnie włąsnie po kursie w TFLS.


drabik pisze:a ja chodzę na kurs do TFLS. Mała grupa, świetna lektorka. Jestem zadowolony
fokert
 

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: ala135 » 26 wrz 2013, 9:22

Przygotowywałam się z tego kursu. Polecam! :)
ala135
newbie
 
Posty: 34
Rejestracja: 02 lis 2012, 11:24

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: monika22 » 14 lut 2014, 14:07

Ja korzystałam z testów na tych stronach poniż…ej:
http://www.ihbristol.com/
http://www.englishrevealed.co.uk/fce.php#fce
http://www.itests.com
Pozdrawiam!
monika22
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 31 gru 2013, 15:06

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: megajeri93 » 29 kwie 2014, 12:36

Jak uczyłeś się wcześniej języka to FCE jest stosunkowo prostym egzaminem. Warto poćwiczyć rozmówki z osobami również… przygotowującymi się do tego egzaminu lub z nativeami.

____________________
Lubisz oszczędzać robiąc zakupy? http://projektkoparka.webgarden.com/ Wejdź do nas!
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2014, 15:04 przez megajeri93, łącznie zmieniany 2 razy.
megajeri93
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2014, 10:44

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: FabiolaUK1797 » 26 maja 2014, 15:18

Cześć! tej metody jeszcze nie stosowałam, ale z chęcią podejmę wyzwanie. Moż…e są jakieś ebooki, od których warto zacząć? coś dla osoby na poziomie średnio zaawansowanym w mowie i dość zaawansowanym w rozumieniu.

____________________
Znaleźliście nas to sprawdźcie http://wyksztalcenie.blog4u.pl/ Myślimy ż…e warto - niepoż…ałujecie, bogata oferta .
FabiolaUK1797
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 17 maja 2014, 15:55

Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: realna12 » 24 paź 2016, 22:08

Ja myślę, że w szkole językowej najlepiej do tego przygotują. wiem, że to dodatkowe koszty, ale np w krakowskim Lincolnie jest tak, że jak nie zdasz egzaminu do którego Cię przygotowywali, to Ci oddają pieniądze za tę zabawę. A wiadomo, że raczej oni się mocno starają, żeby wszyscy te egzaminy jednak zdali. A szkoła ogółem bardzo dobra, dużo nauki ale i jest to w sumie przyjemne - człowiek czuje, że coś w końcu robi z tym językiem :D
realna12
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2016, 21:42



Re: Jak sie przygotowac do FCE

Postautor: kajacleo1 » 27 lut 2020, 16:24

ja korzystam z różnych stronek typu duolingua lub flo-joe. z tej biorę gramatykę jest poukładana poziomami: https://engxam.com/handbook/
kajacleo1
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2020, 16:14


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości