Opinie nt.nauczania jęz. obcych dzieci przedszkolnych.

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Re: Opinie nt.nauczania jęz. obcych dzieci przedszkolnych.

Postautor: emka19700 » 01 maja 2003, 21:56

Kończę właśnie studia podyplomowe Edukacja Wczesnoszkolna. Piszę pracę podyplomową na temat nauczania przedszkolaków języka angielskiego.Interesuje mnie wogóle nauczanie języków obcych małych dzieci.

Jestem nauczycielem dzieci ponad dziesięc lat. Mam swoje spostrzeż…enia , a teraz chciałabym przelać je na papier.
Bardzo jednak jestem zainteresowana opiniami osób niezwiązanych z nauczaniem. Wszelkie Za i Przeciw. Moż…e Wasze dzieci uczą się angielskiego na lekcjach prywatnych, bądź innymi metodami(np Helen Doron, ale nie tylko).Jakie są wg Was plusy, albo i munusy takiego nauczania.

Proszę o posty na forum lub na adres emailowy:"
emka1970@hotmail.com
emka19700
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00


Re: Opinie nt.nauczania jęz. obcych dzieci przedszkolnych.

Postautor: Grzegorz_21 » 02 maja 2003, 5:37

Hmmm mysle ze nauczanie dzieci mlodszych jest bardzo dobrym pomyslem. Dzieci lapia jezyk duzo szybciej niz osoby dorosle. Dziecku wystarczy tylko troche kontaktu z jezykiem, a jezeli sie je zainteresuje to pozniej bedzie mialo mniej problemow z nauka tego jezyka. Aczkolwiek nie zawsze jest to az tak bardzo dobrze, poniewaz dzieci z rodzin dwujezycznych czesto mieszaja jezyki. Mowia po zdania po angielsku i pol po polsku.
Grzegorz_21
junior fellow
 
Posty: 141
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Opinie nt.nauczania jęz. obcych dzieci przedszkolnych.

Postautor: savant » 03 maja 2003, 6:40

Minus: Ta edukacja jezykowa sporo kosztuje
Plus: Inwestycje w dzieci zwracaja sie przez dlugi czas ale za to w czyms czego nie da sie zamienic na pieniadze.
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Opinie nt.nauczania jęz. obcych dzieci przedszkolnych.

Postautor: emka19700 » 22 maja 2003, 10:08

A jak reagują wasze dzieci, czy lubią chodzić na "angielski"?
W jaki sposób najbardziej lubią się uczyć?
emka19700
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Opinie nt.nauczania jęz. obcych dzieci przedszkolnych.

Postautor: savant » 03 cze 2003, 19:43

Nie mam dzieci, wiec ci nie powiem. Jak chcesz cos wiedziec o uczeniu dzieci to pojdz na pedagogike z nauczaniem angielskiego dla dzieci. Mozesz tez sobie kupic jaies ksiazki o metodyce nauczania angielskiego
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Opinie nt.nauczania jęz. obcych dzieci przedszkolnych.

Postautor: bejotka » 11 cze 2003, 11:05

Dzieci są "zaprogramowane" na uczenie się języków. Chwytają je w lot i potrafia się nimi właściwie posługiwać. Problem z nauczaniem ich języków obcych polega na tym, by ich nie przemęczyć i nie zrazić, nauka powinna polegać przede wszystkim na zabawie.

Z moim synem chodziły do przedszkola dzieci rosyjskie. Podziwiałem je, jak łatwo potrafią przechodzić z jednego języka na drugi, gdy w szatni rozmawiały z rodzicami po rosyjsku, a z dziećmi po polsku. Mniej podziwiałem swojego syna, gdy zauważ…yłem, ze potrafi zakląć po rosyjsku.

Rozmawiając z rodzicami tych małych poliglotów dowiedziałem, ze dzieci zapominają obcego języka równie łatwo jak się go nauczyły, ale później, po latach ponowne nauczenis się go jest dla nich bardzo łatwe.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Opinie nt.nauczania jęz. obcych dzieci przedszkolnych.

Postautor: bejotka » 11 cze 2003, 22:13

Mózg dzieci w wieku do mniej więcej 16 lat jest nastawiony na naukę języka. Dzieci w tym wieku uczą się języków bardzo łatwo i bardzo szybko zapominają.

Dzieci w wieku do 12 lat należ…y uczyć raczej przez zabawę niż… przez klasyczne lekcje. Mój syn w wieku 12 latchodził na angielski i przesiaddywał lekcje na korytarzu. Uczyć się zaczął dwa lata później w szkole, gdy spodobała mu się metoda naucznia stosowana przez nauczycielkę podstawówki.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Opinie nt.nauczania jęz. obcych dzieci przedszkolnych.

Postautor: Bazia » 20 cze 2003, 13:24

nie wiem czy moj ppost okaze sie pomocny,ale moze tak:) z doswiadczenia wiem ze male dzieci sa bardzo "chlonne" i duza latwoscia ucza sie jezykow obcych.Gdy mialam 6 lat na 2 lata wyjechalam do Kanady gdzie uczeszczalam do normalnej anglo-jezycznej szkoly. Po powrocie do kraju chodzilam niby na angielski pryw ale nie byly to najlepsze lekcje. Moj akcent ktory jest bardzo dobry ( chwalony przez obcokrajowcow) mysle ze pochodzi wlasnie z tamtego okresu i pozostal we mnie pomimo uplywu 1o lat od powrotu. Owszem czasem jest problem z mieszaniem 2 jezykow,ja sama mialam dosc duze problemy, bo po powrocie do polski mowilam po polsku jednak skladnia angielska:D mysle jednak ze mozna temu jakos zaradzic. pozdrawiam
Bazia
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00



Re: Opinie nt.nauczania jęz. obcych dzieci przedszkolnych.

Postautor: vlord » 03 cze 2022, 4:08

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości