Skuteczna nauka Angielskiego

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia

Skuteczna nauka Angielskiego

Postautor: ziommus » 13 gru 2010, 21:18

Witam, uczę się języka angielskiego od 4 klasy podstawówki (9 lat). Jednakż…e tradycyjne szkolne metody nie dawały satysfakcjonujących mnie rezultatów. Samodzielne wkuwanie słówek ze słownika nie rozwijały mojej umiejętności komunikacji. Kiedy byłem o coś pytany po angielsku wolałem milczeć bo nawet najprostsze zdania sprawiały mi trudność

Gdzieś 2 lata temu znalazłem stronkę pana "Jacka Tomaszczyka - wieloletniego, doświadczonego nauczyciela języka angielskiego. Według niego najlepszą metodą nauki języka jest przyswajanie krótkich zdań tzw. schematów, aby móc je zastosować w wielu sytuacjach. W tym celu udostępnił próbne zestawy fiszek (małych karteczek gdzie z 1 strony jest zdanie po angielsku, a po drugiej jego tłumaczenie). Stosując odpowiedni system powtórek moż…na znacznie poprawić swoje umiejętności językowe.

Aby dalej się rozwijać zacząłem tworzyć własne zespoły fiszek o odpowiedniej tematyce. W związku z tym chciałbym zwrócić się do uż…ytkowników tego portalu o wypróbowanie tego zestawu fiszek 1 (kartka dokumentu) i napisanie o ewentualnych błędach, niedociągnięciach. Jeż…eli podoba wam się moja metoda twórzcie też… własne zestawy fiszek również… opublikujcie je w tym temacie.
http://sharecash.org/download.php?file=1535959 to jest link do fiszek
Pozdrawiam
ziommus
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2010, 20:23


Re: Skuteczna nauka Angielskiego

Postautor: felicja usa » 21 sty 2011, 20:40

metoda dość popularna, wydaje się mieć uzasadnienie.

Ze swojej strony chciałbym polecić coś jednak bardziej praktycznego, czyli po prostu konwersacje, najlepiej z native'm. Myślę, ż…e nic innego nie rozwija językowo bardziej niż… wyjazd za granicę i przebywanie w 'obcym' środowisku.

Dobrą namiasta mogą być konwersacja w szkole językowej, czy szkole językowej on-line. Co do tego drugiego sposobu, wydaje się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych metod. Tutaj: http://www.english-by-phone.pl/ moż…na wypróbować je za darmo.

Fiszki sprawdzają się nieźle podczas nauki słówek - jeśli jednak nie są wykorzystywane w ż…ywym języku, dość szybko je zapominamy.
felicja usa
 

Re: Skuteczna nauka Angielskiego

Postautor: goody » 12 sty 2012, 5:08

Fiszki mogą być skuteczną dodatkową metodą nauki.
goody
 

Re: Skuteczna nauka Angielskiego

Postautor: aleks_andra » 12 wrz 2012, 7:05

Osobiście polecam fiszki jako metodę nauki słówek, moż…na kupić
gotowe, lub zrobić samemu, co jest oczywiście duż…o bardziej czasochłonne, ale tańsze i wydajne.
Myślę, ż…e trzeba korzystać z róż…nych metod i źródeł, ż…eby się skutecznie nauczyć języka.
aleks_andra
 

Re: Skuteczna nauka Angielskiego

Postautor: Gość » 15 wrz 2012, 21:44

Gdzieś 2 lata temu znalazłem stronkę pana "Jacka Tomaszczyka - wieloletniego, doświadczonego nauczyciela języka angielskiego. Według niego najlepszą metodą nauki języka jest przyswajanie krótkich zdań tzw. schematów, aby móc je zastosować w wielu sytuacjach. W tym celu udostępnił próbne zestawy fiszek (małych karteczek gdzie z 1 strony jest zdanie po angielsku, a po drugiej jego tłumaczenie). Stosując odpowiedni system powtórek moż…na znacznie poprawić swoje umiejętności językowe.

Właśnie na tym polega metoda: Rozmówki - Angielskie Zwroty (mp3), która przy uż…yciu nagranych w plikach mp3 statystycznie najczęściej stosowanych angielskich zdań i zwrotów oraz przy wykorzystaniu zbadanego pod względem skuteczności zapamiętywania systemie powtórek uczy przełamywania bariery w mówieniu i nad wyraz skutecznie uczy rozmawiać po angielsku.

Posłuchajcie sobie jednej z 25 lekcji tego kursu na mp3 na YouTube: Angielskie Rozmówki Mp3 i napiszcie co o tym sądzicie...?
Gość
 

Re: Skuteczna nauka Angielskiego

Postautor: Konar86 » 17 wrz 2012, 9:00

Fiszki to oczywiście dobra ale DODATKOWA metoda nauki bo na pewno nie zastąpisz fiszkami tradycyjnej nauki. Zawsze będzie Ci potrzebny ten słownik, zeszyt i długopis, ż…eby samemu coś przetłumaczyć, napisać, rozwiązać a nie tylko patrzeć na gotowe już… fiszki.
Konar86
newbie
 
Posty: 22
Rejestracja: 02 wrz 2012, 10:01

Re: Skuteczna nauka Angielskiego

Postautor: antySPAM » 04 paź 2012, 1:42

Osobniku o nickach: Konar86, ilonasz22 i wielu innych anonimowych - Przestań w końcu SPAMOWAĆ to forum ofertami z nokaut..pl!!! Bo zaczynasz być już… ż…ałosny!
antySPAM
 

Re: Skuteczna nauka Angielskiego

Postautor: maniakkk » 10 wrz 2013, 17:07

Ja uważ…am, ż…e bardzo pomocne w nauce języka, a zwłaszcza w zapamiętywaniu i poznawaniu słówek są róż…ne gry:) W sieci znajdziemy ich sporo, dla leniwych polecam np. stronę http://e-zeszyt.pl, na której znajdziemy takie gry oraz sporo przydatnych materiałów do nauki języka angielskiego:) A poza tym skuteczna nauka języka to oczywiście jak najwięcej rozmów, czytanie książ…ek czy nawet słuchanie muzyki i tłumaczenie tekstów - generalnie jak najczęstsze obcowanie z językiem:)
Skuteczna nauka angielskiego! Zapraszamy!
maniakkk
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2013, 16:46

Re: Skuteczna nauka Angielskiego

Postautor: ala135 » 12 wrz 2013, 8:42

Jeśli chcesz się uczyć słówek, to polecam kurs słówkowy na Multikurs.pl :)
ala135
newbie
 
Posty: 34
Rejestracja: 02 lis 2012, 11:24

Re: Skuteczna nauka Angielskiego

Postautor: english... » 17 sty 2014, 12:44

Osoby początkujące, naukę słówek powinny rozpocząć koniecznie od poznania 1000 najczęściej stosowanych angielskich słów, a nie przypadkowych tak jak ma to miejsce w szkołach językowych. Wybierajcie te najważ…niejsze słówka, które będą Wam potrzebne w przyszłości. Bo po co uczyć się np: słowa "strych" kiedy na co dzień w ogóle prawie go nie uż…ywamy?
___________________
Angielski przez Internet - sprawdzone serwisy do nauki angielskiego online.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Skuteczna nauka Angielskiego

Postautor: nsuker » 28 sty 2014, 15:11

Ucz się angielskiego takż…e oglądając duż…o filmów bez lektora - nabierzesz wprawy co do akcentu


przedszkole zabrze
nsuker
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:04

hFQXCAAlEwNmhfdCCC

Postautor: Open » 04 lut 2014, 3:15

MariaTo wspaniala dfcniieja. To cala sentencja prawdy zyciowej. Jestem pewna ,ze wdziecznosc jest kluczem do sukcesu. Jest zrodlem radosci. Dziekuje ci za pojawienie sie na sciezce mego zycia.Maria
Open
 

Re: Skuteczna nauka Angielskiego

Postautor: mkoreczek » 27 lip 2014, 20:08

Fiszki są na pewno dobre do nauki języka. Szczególnie te, które robimy samodzielnie. Natomiast co do programów które uczą słówek to trzeba podchodzić ostroż…nie. Najlepiej bowiem uczyć się słów, które są potrzebne. i to nie na podstawie widzimisię, ale na podstawie badań. Takie badania zrobili na stronie http://www.ultratext.pl. Polecam tam zajrzeć.

Nic jednak moim zdaniem nie zastąpi własnego rejestru słówek, pozyskiwanych samodzielnie z czytanych tekstów. Pamiętajmy jednak by nie wkuwać słówek bezuż…ytecznych, a tylko te naprawdę potrzebne!
mkoreczek
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 26 lip 2014, 8:10



Re: Skuteczna nauka Angielskiego

Postautor: vlord » 12 cze 2022, 4:45

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości