I'm looking for new shoes

Practice makes perfect. Let's talk in English!

I'm looking for new shoes

Postautor: Iagnes85 » 09 cze 2015, 16:56

Hello everyone, I've just moved to the small town Kartuzy, nearby Gdansk. I'm looking for new shoes, but there are not too much shops in this town. Could you please give me some usefull suggestions where can I find nice shoes, maybe online? Proszę o poprawienie błędów, generalnie chciałam zapytać, gdzie w nowym miejscu zamieszkania mogę kupić obuwie, sklep internetowy też byłby ok. Uczę się angielskiego od niedawna i robię to na własną rękę, wspomagam się trochę telewizją próbując zrozumieć coś niecoś, ale z tym trudno. Może tu ktoś zobaczy, czy to co napisałam jest chociaż w miarę ok. Proszę o opinie.
Iagnes85
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2014, 6:37


Re: I'm looking for new shoes

Postautor: IvelisseWKS71 » 09 cze 2015, 19:04

W twoim przypadku to najlepszy byłby chyba sklep internetowy, tak mi się wydaje, o, na przykład ten, który ja ostatnio odwiedziłam http://yups.pl/obuwie :-))) zobaczysz sobie tam cała ofertę, nawet taką z rabatami, nie będziesz musiała konwersować za dużo, chyba że z pytaniem o rozmiar wkładki wewnętrznej:-) ja kupuje tylko w necie i jestem zadowolona, zawsze mam taniej, poza tym już wysyłki prawie wszędzie są darmowe:-)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2015, 10:03 przez IvelisseWKS71, łącznie zmieniany 1 raz.
IvelisseWKS71
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2014, 11:54

Re: I'm looking for new shoes

Postautor: Supereligia1159 » 10 cze 2015, 8:16

Nie miałam doświadczenia z angielskim przez dłuższy czas. Jedyne co mnie lekko razi w Twojej wypowiedzi to fragment drugiego zdania i bym go zmieniła, zamiast „but there are not too much shops in this town” napisałabym „but there are not too many shops in this town”. To poprawisz mi będzie dobrze. Nieźle Tobie idzie. Butów poszukaj w sklepie internetowym.
Supereligia1159
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 06 sie 2014, 12:39

Re: I'm looking for new shoes

Postautor: Ekoandrzej85 » 10 cze 2015, 16:54

Wydaje mi sie , że to zupełnie poprawny tekst , a nawet jeśli nie zauważyłam błędu , to jest on malutki ( ja nie zauważę? Ja? ). Jeśli chodzi o butki , to ja już nie kupuję w sklepach stacjonarnych , bo i się nachodzić trzeba , i droższe mniejszy wybór...
Ekoandrzej85
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 10 wrz 2014, 18:17

Re: I'm looking for new shoes

Postautor: Kain71 » 16 cze 2015, 9:48

Ja też nie preferuję zakupów w sklepach stacjonarnych. Szkoda czasu na łażenie, jak i tak we wszystkich sklepach tego typu takie same wystawy są porobione i asortyment jest prawie identyczny... Nie lubię ubierać się jak klon, dlatego szukam oryginalnych wzorów :-) średnia opcja jest taka, jak to czasami w gazetach plotkarskich się widzi: Która aktorka wygląda lepiej w tej samej kreacji? Socha czy Mucha? O nie, to nie dla mnie... :-)
Kain71
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 27 lip 2014, 22:15



Re: I'm looking for new shoes

Postautor: vlord » 29 maja 2022, 20:36

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości