Stosunek do Polaków na Wyspach

Kultura i historia krajów anglojęzycznych. Praca zagranicą. Edukacja zagranicą.

Stosunek do Polaków na Wyspach

Postautor: Gość » 21 gru 2008, 17:13

Podzielcie się wraż…eniami z tego jak są traktowani Polacy (lub w ogóle obcokrajowcy) w UK.
Gość
 


Re: Stosunek do Polaków na Wyspach

Postautor: ArkadiuszPOLAKO » 04 maja 2009, 23:00

U nich nie ma aż… tyle rasizmu co u nas
ArkadiuszPOLAKO
junior fellow
 
Posty: 122
Rejestracja: 24 sie 2008, 18:56

Re: Stosunek do Polaków na Wyspach

Postautor: sisita » 05 cze 2009, 22:20

więc jeśli chodzi o mnie i moja rodzinkę to przyajznimy sie blizej z anglikami niz polakami...
ale nasi znajomi z miasta bardzo duzego są przemieszczani przez council gdyz zostali napadnięci przez rasistow w bialy dzien idąc z ich miesięczną coreczką na spacerze... przykra prawda....
sisita
 

Re: Stosunek do Polaków na Wyspach

Postautor: DOMINIK223 » 03 wrz 2013, 17:02

Pewnie są źli ż…e zabieramy im miejsca pracy tak samo było by w naszym kraju jeśli masowo do naszego państwa napływaliby obcokrajowcy i nam zabierali i tak skromne miejsca pracy - niestety kij ma dwa końce i w pewnym sensie ich rozumie ale niestety każ…dy patrzy na siebie i na swoje dobro :)
Ostatnio zmieniony 04 paź 2013, 10:22 przez DOMINIK223, łącznie zmieniany 1 raz.
Istnieje też… leczenie niekonwencjonalne takich chorób jak np. depresja poporodowa oraz innych z tej dziedziny.
DOMINIK223
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2013, 11:10

Re: Stosunek do Polaków na Wyspach

Postautor: Gość » 17 wrz 2013, 23:21

Ogólnie z większością anglików nie ma problemu choć jak w każ…dym narodzie zdarzają się wyjątki. Problem mogą stanowić muzułmanie jak się nie uważ…a i ci którzy ż…yją z zasiłków ba mają do nas ż…al o to ż…e podobno podbieramy im źródło utrzymania.
Gość
 

Re: Stosunek do Polaków na Wyspach

Postautor: Mackoo28 » 16 paź 2013, 8:53

W Belfaście sprawa wygląda naprawdę nieźle. Byłem tam przez sześć lat, Irlandczycy traktują tam Polaków lepiej niż… dobrze. Polaków traktuje się tam jako bardzo dobrych fachowców, nie ma więc też… problemu z zatrudnieniem :) Jedyna męcząca rzecz to to, ż…e w pubach Irlandczycy zawsze chcą robić z tobą konkursy w piciu, jak tylko usłyszą twój akcent :) Pozdrawiam.
Mackoo28
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2013, 8:43

Re: Stosunek do Polaków na Wyspach

Postautor: gilnata82 » 28 kwie 2014, 10:55

Gorsi są Polacy dla Polaków na wyspach...
Awatar użytkownika
gilnata82
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2014, 14:42

Re: Stosunek do Polaków na Wyspach

Postautor: MaricaVip2647 » 05 maja 2014, 14:08

w każ…dym kraju inaczej patrzy się na przyjezdnych- obcokrajowców zwłaszcza jak mają pracę bo nie wybrzydzają. czasem trafi się na milszych Anglików czasem nie, nie moż…na tutaj w ż…adnym wypadku uogólniać, bo wiele zależ…y od tego jaki jest nasz stosunek do Anglików.

____________________
Co to będzie, co to będzie http://madreinestycje.webgarden.com/ zauważ…yłeś już… ż…e to prawda!
MaricaVip2647
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwie 2014, 10:23

Re: Stosunek do Polaków na Wyspach

Postautor: thomasinewks88 » 20 sie 2014, 9:27

gilnata82 pisze:Gorsi są Polacy dla Polaków na wyspach...


Moż…e się wydawać śmieszne, ale niestety jest prawdziwe, choć nie ukrywam, ż…e z taką samą sytuacją moż…na się spotkać wyjeż…dż…ając na wakacje za granice. Nie chcę ładować wszystkich do jednego worka, moż…e po prostu mam niefart i trafiam na takich niedowartościowanych ludzi...
thomasinewks88
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 11 cze 2014, 13:40

Re: Stosunek do Polaków na Wyspach

Postautor: Korba123 » 21 sty 2016, 9:55

Z tego co wiem, to jest ok. Maja tam tyle narodowości, że i do Polaków są rzyzwyczajeni. Oczywiście zawsze się może trafić jakis oszołom ,ale wiekszość jest przyjaźnie nastawiona do naszych rodaków.
Korba123
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2016, 9:34

Re: Stosunek do Polaków na Wyspach

Postautor: hann » 21 sty 2016, 13:20

Mniej więcej jak u nas.. większość jest ok.. jest też część tzw. patolki i z nimi bywa różnie..
hann
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2016, 13:09

Re: Stosunek do Polaków na Wyspach

Postautor: Woookie » 22 sty 2016, 14:37

Niby nie można generalizować, ale coś w tym jest, że do jednych narodowości odczuwamy większą sympatię niż do innych. Ja w Anglii nie spotkałem się z takimi sytuacjami, ale znam historię, gdzie Polakami się gardziło a nawet kiedy anglik był agresywny w stosunku do Polaka. Przykra sprawa.
"If ju noł łat aj min" :stres:
Przeszczep komórek macierzystych w Łodzi i Sieradzu.
Awatar użytkownika
Woookie
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2016, 14:17

Re: Stosunek do Polaków na Wyspach

Postautor: mojekonto » 31 sty 2016, 18:36

Rdzenni mieszkańcy Wysp są generalnie OK. Hindusi też są w porządku. Gorzej z przypalanymi z Pakistanu itp. - w większości aroganccy, z poczuciem niewytłumaczalnej wyższości nad innymi narodowościami (przyjezdnymi).
mojekonto
newbie
 
Posty: 30
Rejestracja: 28 sty 2016, 12:28

Re: Stosunek do Polaków na Wyspach

Postautor: cezary.mroz » 10 paź 2016, 13:05

Niestety, stosunek do Polaków na Wyspach ostatnio mocno się zmienił. Czy ktoś z Was, osób mieszkających w UK, zauważył jakieś niepokojące, agresywne zachowania w stosunku do Polaków?
cezary.mroz
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2016, 12:57

Re: Stosunek do Polaków na Wyspach

Postautor: Issinay » 11 paź 2016, 10:15

Czy warto jeszcze jechać do UK za pracą? Nie chciałbym ryzykować naderwaniem relacji z rodziną i nie daj boże jeszcze bym skończył jako rozwodnik (znam takie przypadki). Czy ciągle tam jest dużo pracy i można bezpiecznie pracować?
Issinay
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2016, 10:44

Re: Stosunek do Polaków na Wyspach

Postautor: labuss » 11 paź 2016, 14:22

Stosunek do Polaków na wyspach jest jaki jest i nie zmieni się prędko. Sami wyrobiliśmy sobie taką a nie inną opinię, ale co z tym można zrobić ?
labuss
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2016, 7:54


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości