First Steps... czy słówka z SuperMemo?

Oprogramowanie do nauki języka. Podziel się wiedzą o programach wspomagających naukę języka angielskiego

Re: First Steps... czy słówka z SuperMemo?

Postautor: lukesh » 09 gru 2004, 18:12

Witam!

Obecnie na supermemo.net.pl znajdują się dwa kursy godne uwagi: Angielsi - słownictwo podstawowe oraz First Steps in English dra Krzyż…anowskiego. Zastanawiam się, czy przerabiając kurs dra Krzyż…anowskiego opłaca się równocześnie przerabiać kurs ze słownictwem? Zależ…y mi tutaj przede wszystkim na oszczędności czasu, którego ostatnio mam BARDZO MAŁO. Słownictwo mam ustawione na 100 nowych słówek dziennie, a First Stpest in English na 200. Wolałbym uczyć się na SuperMemo tylko z kursu dra Krzyż…anowskiego, z większą ilością materiału na dzień. Czy duż…o stracę rezygnując z kursu słownictwa? Później naukę z SuperMemo chciałbym kontynuować wykorzystując kurs Next Steps in English.

Pozdrawiam,
Łukasz
lukesh
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2005, 0:00


Re: First Steps... czy słówka z SuperMemo?

Postautor: bejotka » 09 gru 2004, 21:52

First Steps in English jest adaptacją kursu kasetowego pod tym samym tytułem, zawiera ok 2.500 wyraż…eń typu:

- between Rome and Prague;
- a Norwegian journalist from Oslo;
- an actress from New York City;
...........................................
- Do you expect your neighbours to visit you every day?; w 24 lekcjach.

Jednak każ…da lekcja składa się z 10 minut czytania tych wyraż…eń (po pi*drzwi 100 w jednej lekcji) i 30 minut innych ćwiczeń. Bazy zawierają równiez te ćwiczenia.

Kurs Dr Krzyż…anowskiego ma tę przewagę nad słowkami podstawowymi, ż…e opracował go naukowiec zajmujący się praktycznym nauczaniem języka i autor trudnej do zliczenia ilosci testów olimpijskich. Słownictwo opracowywał student uczacy się języka angielskiego i dobierał słowka pod katem własnych potrzeb. Dlatego ja wyż…ej oceniam First Steps in English, ale skoro ustawiłes sobie słownictwo na 100 słówek dziennie, to opanowanie wszystkich słowek z tej bazy zajmie Ci raptem 1 miesiąc. Potem zostaną Ci tylko powtórki, ale to będzie "pestka".

Potem moż…esz zabrać się do Firsta, jak jednak bedziesz robił swoje 200 jednostek, gdy po pierwszych 110 przyjdą ćwiczenia 3-10 minutowe?

Ale wybór należ…y do Ciebie.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00


Re: First Steps... czy słówka z SuperMemo?

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 8:28

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości