Gdzie założyć konto studenckie

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: piter2 » 07 gru 2015, 9:34

Witam, jestem osobą młodą i chciałam założyć sobie swoje pierwsze konto studenckie w banku. W jakim banku znajdę najlepsze oferty dla siebie? Proszę o pomoc, gdyż ze stron internetowych banków mało mogę się dowiedzieć...
piter2
newbie
 
Posty: 37
Rejestracja: 16 paź 2014, 5:30


Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: samoludek26 » 07 gru 2015, 12:17

Ja polecam mbank
samoludek26
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 07 gru 2015, 11:44

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: guziol » 07 gru 2015, 14:11

ja też polecam mBank, mam tam swoje konto które wcześniej było studenckim i byłam i jestem bardzo zadowolona z tego banku.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: jkary » 07 gru 2015, 14:57

Ja również jak szukałem konta studenckiego nie mogłem niczego konkretnego wybrać. Wszystko wydawało mi się bardzo skomplikowane ale to jedynie pozory. Obecnie wiele banków ma całkiem korzystne oferty w tym zakresie.

Jeśli się pospieszysz to skorzystasz jeszcze z promocji oferowanej przez mbank. Widzę,ze trwa ona do 11 stycznia 2016 roku. Przy założeniu sobie tam konta można dostać premię 300 z.
jkary
newbie
 
Posty: 33
Rejestracja: 30 paź 2014, 5:50

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: Jarolo » 08 gru 2015, 14:53

Polecam ING. :) Dla studenta idealne, samo korzystam. :)
Jarolo
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2015, 14:48

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: koriko » 12 gru 2015, 10:32

W raiffeisen banku masz konto oprocentowane + pakiet ubezpieczeń więc też fajna opcja :)
koriko
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2015, 10:29

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: kasia24o » 14 gru 2015, 13:48

Ja również jestem zdania,że warto jest sobie takie konto załozyć. Chociażby z uwagi na to,ze ma o wiele więcej bonusów niż zwykłe konto osobiste. Najlepsze konta studenckie mają banki internetowe czyli mbank czy smart bank. Można je bez problemu załozyć w sieci ( co nie bylo dla mnie problemem bo obecnie wszystko w zasadzie robi się w internecie).
Zerknij sobie tutaj:
http://www.kontadlastudenta.pl/ranking- ... udenckich/ - masz dokladnie opisane jakie są zalety oraz wady poszczgólnych kont studenckich, co można na nich zyskać . ING wcale nie jest takie dobre. Jak sobie poczytasz to zobaczysz,ze lepszą ofertę konta studenckiego ma mbank.
Awatar użytkownika
kasia24o
greenhorn
 
Posty: 78
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:43

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: annaas » 12 lut 2016, 15:14

Musze przyznać, że jeszcze nie dawno miałam ten sam problem ... Nie miałam bladego pojęcia w jakim banku założyć konto. Pomocy zaczęłam szukać w necie, bo tak najprościej. Tak też konto bankowe dla studenta zobacz otworzyłam w Getin banku.
annaas
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 gru 2015, 20:47

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: cukremin » 13 lut 2016, 12:04

może bank smart:

bezpłatne konto osobiste
wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe
nowoczesna aplikacja mobilna
cukremin
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2016, 20:45

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: Liara » 23 lut 2016, 10:08

Warto zapoznać się również z oferta Nationale nederlanden, to bank z wieloletnim doświadczeniem i renomą na rynku. Co prawda nie wiem, czy oferuje on konta studenckie, ale takie fundusze inwestycyjne o niskim wkładzie minimalnym to również dobre rozwiązanie, na pomnażanie naszych finansów.
Liara
greenhorn
 
Posty: 61
Rejestracja: 04 sty 2016, 12:58

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: Angeli » 23 lut 2016, 13:43

Ja polecam taki bank jak "Bank spódzielczy". Dobra oferta.
Angeli
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2016, 13:39

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: baska2 » 01 mar 2016, 20:27

Ciężko wybrać ten jeden bank, wiem cos o tym. Osobiście konto posiadam w Raiffeisen Polbank i dotychczas nie miałam z nim żadnych problemów. To konto posiadam od zaledwie kilka miesięcy, i trochę o bankach się naczytałam. Ale super sprawą jest takie porównywanie kont bankowych. Mi to na przykład w jakiś sposób pomogło.
baska2
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2016, 20:25

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: biedny-anglista » 08 kwie 2016, 12:59

Niektóre dobre są te konta, o ktorych wspominają lecz ciągle banki zmieniają oferte dla nowych kliettów. Jak chcesz najświeższa i rzetelną analize kont BEZ UKRYTYCH OPŁAT to spróbuj na prywatnych blogach poszukać. Moja zonka dzieki Rekinowi Finansów otworzyło super konto z premią i bez opłąt za kartę, także polecam jego ranking kont bez opłat: http://rekinfinansow.pl/konta-bankowe-bez-oplat/ bo jest rzeletny, w porównaniu to innych g*wnianych porównywarek i rankingów kont.

Jeśli szukasz kont walutowych np. w euro warto także spojrzeć na te rzetelne analizy: http://rekinfinansow.pl/najlepsze-konto-euro/

Pozdrówka !
biedny-anglista
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2016, 12:51

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: martysienka555 » 12 kwie 2016, 9:06

Ja ci polecam Get In, szczególnie, jeśli będziesz otrzymywać jakiekolwiek stypendium. Gdy wpływa ci jakiś gannt z uczelni, oni dają 50 zł ekstra a potem co miesiąc po kilka % ekstra do stypendium.
martysienka555
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2016, 8:57

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: grochal » 16 kwie 2016, 9:14

Całkiem sporo moich znajomych, którzy studiują ma konto w mBanku. Trzeba się pilnować, żeby nie pobrali pieniędzy na jakieś dodatkowe usługi, ale samo prowadzenie konta jest za 0 złotych, no i są darmowe wypłaty z bankomatów BZ WBK i Euronetu.
grochal
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2014, 4:52

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: Parsi » 26 kwie 2016, 12:29

Studenci mają korzystne opcje w większości banków, ale najlepszy i tak jest Smart bo całkowicie darmowy. Przed wyborem konta warto zapoznać się z aktualnymi promocjami bo oferty banków zmieniają się co jakiś czas.
Parsi
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2009, 18:14

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: domidominiczka » 03 maja 2016, 20:08

Dla studenta idealny będzie ING
domidominiczka
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwie 2016, 16:35

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: nemonika » 21 lip 2016, 9:21

domidominiczka pisze:idealny będzie ING


Zależy, czy ktoś płaci kartą i ile, bo tam jest warunek min 300 zł transakcji kartą w miesiącu, a jak nie to jest opłata. Jest też ograniczenie co do wypłat z bankomatów obcych - pierwsza w miesiącu jest darmowa, a potem jest opłata, ale ogólnie są dobre opinie o kontach w ING http://antyhaczyk.blogspot.com/2016/03/ ... irect.html

Konto w Ing ma też bardzo fajną aplikację mobilną.
nemonika
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 21 lip 2016, 9:13

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: majkarola » 30 wrz 2016, 15:12

Millennium Konto 360 Student. To aktualnie najlepsza oferta na rynku. Dodatkowo biorąc udział w promocji, można zgarnąć kilka dodatkowych stówek. Dokładny opis oferty dostępny na stronie oszczednoscionline.pl.
majkarola
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2016, 15:10

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: weko » 12 gru 2016, 17:54

Jak wiadomo studentowi będą odpowiadać tylko wybrane rachunki bankowe. Tylko takie, gdzie albo opłat nie ma w ogóle, albo też da się ich uniknąć lub będą niewielkie. Do tej grupy zakwalifikował bym kilka banków wartych uwagi.
Jednym z nic jest moim zdaniem ING Bank Śląski, w którym możesz z instrukcją opinierum.pl/jak-otworzyc-konto-ing-bank-slaski/ dość łatwo otworzyć konto elektronicznie. Wybierając zakładanie konta Direct kurierem, czyli w nowoczesny sposób. Polecany dla ludzi, posiadających awersję do placówek, gdzie zwykle tylko stracisz kilka godzin na kolejki. Teraz bankowość przeniosła się do internetu.
weko
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 21 wrz 2016, 13:49

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: osel » 28 maja 2017, 18:03

Rachunków bankowych dedykowanych studentom niestety ubywa. Jednak wśród pozostałych, uniwersalnych produktów są ciekawe oferty kont osobistych. Takich, które nie obciążą przyszłego posiadacza rachunku nadmiernymi opłatami. Moją uwagę przykuło tutaj http://wniosek.org/raiffeisen-polbank-opinie-konto wymarzone konto w Raiffeisen Polbanku. Charakteryzujące się ciekawymi warunkami dla indywidualnego klienta. :P

Wiem, że opinie o tym banku na forach i różnych stronach w Internecie są chyba wiarygodne. Przeważają w tej kwestii zdecydowanie pozytywne recenzje na temat banku. Tutaj trzeba dodać, iż wcześniej były to dwa oddzielne podmioty. Po konsolidacji połączono nazwy i tak powstał Raiffeisen Polbank. Ten pierwszy był nakierunkowany na zamożnych klientów indywidualnych. Drugi zaś był oddziałem greckiego banku EFG. Obecnie po scaleniu jest to już bank w pełni podlegający pod polskie prawo bankowe z depozytami gwarantowanymi przez BFG.
osel
newbie
 
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2016, 7:21

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: gg83 » 21 lut 2018, 11:32

Tutaj http://bankowe-konta.info/porownanie-dla-studentow/ jest porównanie różnych kont. Warto sobie tam zerknąć, sprawdzić propozycje różnych banków i wybrać najkorzystniejszą dla siebie. Nie da się ukryć, że w ten sposób można naprawdę wiele zaoszczędzić i to nie tylko pieniędzy, ale również czasu.
gg83
junior fellow
 
Posty: 318
Rejestracja: 01 gru 2015, 0:22

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: Laura_682 » 21 lut 2018, 13:46

Najlepiej w banku, gdzie jest mała prowizja.
Laura_682
junior fellow
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 cze 2016, 8:59

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: Parsi » 11 kwie 2019, 12:17

Obecnie darmowy jest Nest Bank, ale także mBank kusi i ING dla osób do 26 rż. więcej: https://www.niepoddawajsie.pl/ranking-kont-osobistych-i-firmowych/
Parsi
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2009, 18:14

Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: mojekonto » 10 cze 2019, 10:01

Dla studenta, to przede wszystkim tanie i nowoczesne. Np. Nest lub Getin, które zajmują czołowe miejsca w tym rankingu https://centrumbankowosci.pl/darmowe-konto-internetowe/, ciekawą opcją może być także Konto 360 Student.
mojekonto
newbie
 
Posty: 30
Rejestracja: 28 sty 2016, 12:28


Re: Gdzie założyć konto studenckie

Postautor: vlord » 31 maja 2022, 18:12

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości