jak nauczyć się angielskiego

Informacje, pytania i wątpliwości dotyczące matury z języka angielskiego

jak nauczyć się angielskiego

Postautor: BlankaPL80 » 18 maja 2015, 19:23

Witam, nie mam kompletnie zdolności do nauki języków. W przyszłym roku matura i coś muszę zrobić z tym fantem. Mogę wyjechać na kurs do Anglii w lipcu na 6 tygodni. Proszę o poradę czy angielski w anglii lepiej wchodzi do głowy. Wiem, że jak czegoś nie zrobię, to będzie kompletne dno w przyszłym roku.
BlankaPL80
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 06 maja 2014, 22:18


Re: jak nauczyć się angielskiego

Postautor: Iestella2503 » 18 maja 2015, 20:56

jeśli masz jakieś podstawy językowe, umiesz się więcej niż tylko przedstawić to taki wyjazd będzie ok i dasz sobie na początku radę. Ale jak jesteś kompletna noga z języka i nic nie umiesz to wątpię abyś dał sobie radę.
Iestella2503
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 10 lis 2014, 21:02

Re: jak nauczyć się angielskiego

Postautor: Cathernkrk2938 » 19 maja 2015, 16:03

A ja uważam, że to najlepszy możliwy sposób i na wakacje i na kurs nauki i na nauczenie się prawdziwego, żywego języka, akcentu, zwrotów. Dzięki temu nie tylko przygotujesz się do matury, ale też zaczniesz dobrze mówić, jestem tego absolutnie pewna. Inna , dodatkowa kwestia jest taka, że w Anglii jest co pozwiedzać, a już Londyn, te wszystkie muzea...
Cathernkrk2938
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 10 sie 2014, 16:51

Re: jak nauczyć się angielskiego

Postautor: thomasinewks88 » 22 maja 2015, 8:52

Tak, dokładnie:-) angielski w Anglii ma moc - przede wszystkim przełamania bariery językowej. To najlepsza opcja, żeby szybko, skutecznie, a przede wszystkim praktycznie nauczyć się języka:-) Nikt tam się z tobą nie będzie cackał, będziesz musiał mówić, nie będzie wyboru, jak się nie dogadasz, do nie dostaniesz tego, o co prosiłeś:-) proste, ale bardzo skuteczne:-) rok kursu w Polsce zastępuje taki kurs w Anglii
Ostatnio zmieniony 25 maja 2015, 8:57 przez thomasinewks88, łącznie zmieniany 1 raz.
thomasinewks88
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 11 cze 2014, 13:40

Re: jak nauczyć się angielskiego

Postautor: MrFrederica84 » 22 maja 2015, 9:14

Wyjazd za granicę niewiele ci da. Takie kursy angielskiego nastawione są na konwersację. Ty potrzebujesz gramatyki. Lepiej skorzystać ze specjalnych kursów przeznaczonych dla maturzystów oferowanych przez szkoły językowe.
MrFrederica84
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 15 wrz 2014, 15:42

Re: jak nauczyć się angielskiego

Postautor: Greenlly » 24 lut 2016, 13:24

Już jak zobaczyłem nazwę tematu, czyli bardzo dziwne pytanie to od razu wszedłem w ten temat. Nie zawiodłem się. Cały ten temat jest niepotrzebny. Wypadałoby bardziej skonkretyzować to pytanie, a nie jak się czegoś nauczyć. No trzeba ćwiczyć...
Greenlly
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2016, 13:14

Re: jak nauczyć się angielskiego

Postautor: Gratek » 12 mar 2016, 17:21

Taki kurs to fajna sprawa, zawsze lepiej i szybciej uczy się języków obcych będąc w danym kraju.
Na początek kup rozmówki i w miasto, niezła zabawa.

--------------
Pozycjonowanie stron www
Gratek
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2016, 16:54

Re: jak nauczyć się angielskiego

Postautor: Dudziaak » 14 kwie 2016, 14:42

W ogóle ciekawe pytanie. "Jak się czegoś nauczyć?" Wiedzę i umiejętności się zdobywa poprzez próbowanie czegoś, gromadzenie informacji o tym itp. :) nie ma jednej metody jak się czegoś nauczyć.
Dudziaak
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2016, 13:09

Re: jak nauczyć się angielskiego

Postautor: Kleczko » 25 lip 2016, 11:48

Najefektywniej przez powtarzanie
Kleczko
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 lip 2016, 8:52

Re: jak nauczyć się angielskiego

Postautor: gremlinki » 26 lip 2016, 9:06

Najlepiej jest oglądać filmy, słuchac muzyki a nawet czytać angielskie ksiazki czy słuchać radia bbc
gremlinki
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2016, 13:27

Re: jak nauczyć się angielskiego

Postautor: nataliagli » 16 lis 2016, 15:14

Mi również kiedyś wydawało się,ze zupełnie nie mam głowy do nauki języków obcych. Aktualnie jednak mój angielski jest o wiele lepszy. WIele osób wmawia sobie po prostu,ze nie umie angielskiego. Że nie mają talentu . Tak naprawdę trzebas po prostu usiąść sobie codziennie i się uczyć. Jedynie regularność sprawi,ze będziecie mogli skuteczniej nauczyć się tego języka....
Warto jest również uczyć sie na kilka sposobów:
oglądać angielskie filmy
czytać angielskie ksiązki
sluchać po angielsku
oraz sprawić sobie porządną ksiązkę. W tym miejscu polecam szczególnie Matura Explorer Intermediate: http://lovebooks.pl/9788326701221/Matur ... e-DVD.html
Awatar użytkownika
nataliagli
greenhorn
 
Posty: 52
Rejestracja: 04 kwie 2016, 5:34

Re: jak nauczyć się angielskiego

Postautor: molek34 » 21 lis 2016, 9:20

Jeśli chodzi o naukę mówienia i przełamanie bariery językowej to polecam metodę Callana. Dla wielu znanych mi osób była przełomowa w nauce.
molek34
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2016, 9:13

Re: jak nauczyć się angielskiego

Postautor: Tomyjon » 28 lis 2016, 15:14

Gdyby to było takie proste. ;) Chociaż i tak jest się go łatwiej nauczyć niż innych obcych języków.
Tomyjon
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2016, 14:57

Re: jak nauczyć się angielskiego

Postautor: odmienbyc » 04 gru 2016, 17:58

Na poczatek dobrze jest ogladac filmy po angielsku, ewentualnie grac w gry ;)
odmienbyc
newbie
 
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2016, 17:30

Re: jak nauczyć się angielskiego

Postautor: moneygrabbing » 15 mar 2017, 18:03

Faktycznie, jest to całkiem dobry sposób na naukę angielskiego. Niemniej jednak nie obędzie się bez kursów, które nauczą cię poprawnej gramatyki i innych ważnych przy posługiwaniu się językiem angielskim aspektów. Na samych filmach nie stawiałbym trzonu nauki języka.
Awatar użytkownika
moneygrabbing
newbie
 
Posty: 14
Rejestracja: 24 maja 2016, 20:19

Re: jak nauczyć się angielskiego

Postautor: Inkwizytor787 » 03 lip 2019, 9:56

Najlepiej po prostu mieć prywatnego nauczyciela. To jest po prostu najlepsza opcja! Tak ja to wszytko po prostu widzę. Lekcje w grupach niewiele dają.
_____________________________
Ekonomiczne problemy
Awatar użytkownika
Inkwizytor787
junior fellow
 
Posty: 208
Rejestracja: 11 lut 2019, 9:20


Re: jak nauczyć się angielskiego

Postautor: Kazikdobry » 27 paź 2021, 16:58

Nie od dzisiaj wiemy, że każdy rodzic chce dla swojego dziecka wszystkiego co najlepszy. Chcemy jako rodzice, aby nasze dzieci szybko się rozwijały oraz miały wiele możliwości. Chcemy dla nich zazwyczaj lepiej, niż my mieliśmy w ich wieku. Zrobimy co w naszej mocy, aby było im lżej w dorosłym życiu oraz były kimś. https://www.iicd.pl/czy-warto-zapisac-d ... jezykowej/
Kazikdobry
fellow
 
Posty: 549
Rejestracja: 21 mar 2019, 10:19


Re: jak nauczyć się angielskiego

Postautor: vlord » 30 maja 2022, 21:08

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości