studia w UK?

Kultura i historia krajów anglojęzycznych. Praca zagranicą. Edukacja zagranicą.

studia w UK?

Postautor: mmmmm21 » 17 lip 2008, 21:04

w tym roku uzyskałam licencjat z filologii ang. i zastanawiam się gdzie składać dokumenty na studia mgr Jednak koleż…anka podsunęła mi pomysł ż…ebyśmy spróbowały swoich sił studiując w UK. Czy myślicie, ż…e to jest dobry pomysł?? moż…e ktoś ma jakieś doświadczenia ze studiami w UK? Podobno jest tam nawet łatwiej się dostać niż… na niektóre uniwersytety w Polsce? a moż…e znacie jakiś uniwerek tam, który moglibyście polecić? Będę bardzo wdzięczna za pomoc i wszelkie odpowiedzi gdyż… jestem pełna obaw, ale z drugiej strony nie chciałabym kiedyś ż…ałować, ż…e nie spróbowałam. pozdrawiam take care
mmmmm21
 


Re: studia w UK?

Postautor: Gość » 19 lip 2008, 8:48

Wybór uniwersytetu zależ…y od tego, co chcesz studiować i ile moż…esz zapłacić.
W Szkocji rząd dopłaca do studiów, więc jest taniej.
Gość
 

Re: studia w UK?

Postautor: Gość » 26 lip 2009, 2:04

czesc,

opowiedz jest bardzo prosta,

kazdy uniwerek ma swoje wymagania i kazdy jest notowany odpowiednio, wiec mozesz zobaczyc ktore sa najlepsze
na stronie http://worldeducation.pl jest duzo linkow ktore opisuje rankingi uniwersytetow i jak je rozumiec.

Czy jest latwiej sie dostac, nie wiem; wszystko oczywiscie zalezy od tego do jakiego uniwersytetu skladasz papiery. Jesli wezmiesz po uwage najlepsze:
lse, cambridge, oxford, ucl, warwick, to sa to uniwerki do ktorych najlepsze glowy z calego swiata skladaja papiery, wiec konkurencja jest duza;
ale sa za to inne, do ktorych nie ma takiej konkurencji gdyz nie sa tak oblegane.

mam nadzieje ze pomoglem w opdowiedzi na pytanie

ps: masters=mgr trwa 1 rok, wiec zaoszczedzassz 1 rok ;-D

pdr
Gość
 

Re: studia w UK?

Postautor: Gość » 30 wrz 2009, 23:13

witam, mam pytanie czy zdecydowałyście się na studia za granicą? wybrałyście już… jakaś uczelnię?
pytam bo sama się nad tym mocno zastanawiam:)
Gość
 

Re: studia w UK?

Postautor: Thea. » 21 maja 2010, 0:13

Ja aktualnie aplikuje na studia w londynie ;P
Thea.
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2010, 23:55

Re: studia w UK?

Postautor: Gość » 18 cze 2010, 17:00

Studia w UK sa platne i trzeba zaplacic i to sporo, za magisterke tym bardziej. Ale mozesz aplikowac sie o dofinansowanie od rzadu.
W Szkocji rzad doplaca do studiow, a nawet placi za calosc.
Wystarczy skontaktowac sie z wybrana uczelnia.
A odnosnie poziomu nauki, to program jest tak dopracowany, ze mozna podczas studiow i to juz licencjackich, uczyc sie i pracowac.
Gość
 

Re: studia w UK?

Postautor: Marysia1234 » 07 paź 2010, 14:57

Czesc,
Ja tez chcialabym sprobowac swoich sil w UK. Spedzilam kilka godzin szukajac po internecie przydatnych wiadomosci. Sekcja Studenci zagraniczni na Uniwersytecie w Nottingham to dobre miejsce zeby zaczac poszukiwania jezeli ktos jest zainteresowany studiowaniem Geodezji, Technologie wodorowe, badz Elektronika.
Marysia
Marysia1234
 

Re: studia w UK?

Postautor: YouKnowWho » 23 lut 2012, 22:23

Jak tylko Cię na to stać to uderzaj śmiało. Niestety ich czesne jest dla nas kosmiczne, kiedyś myślałam o City University w Londynie, mają tam tłumaczenia angielsko-polskie, ale wiadomo kasa.
Awatar użytkownika
YouKnowWho
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 23 lut 2012, 21:58

Re: studia w UK?

Postautor: coffeenka » 17 paź 2012, 9:38

Jak Cię tylko na to stać i wiesz, ż…e sobie poradzisz, to się nie zastanawiaj tylko startuj. Takie studia to przepustka do lepszej pracy. Waż…ny punkt przetargowy, kiedy będziesz reklamowała swoją osobę na rozmowach kwalifikacyjnych.
coffeenka
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2012, 13:25

Re: studia w UK?

Postautor: Gość » 17 paź 2012, 19:57

Jeśli masz tylko moż…liwość finansowe i ambicję to startuj bez zastanowienia! Taka szansa nie trafia się często! :)
Gość
 

Re: studia w UK?

Postautor: d.b » 17 paź 2012, 19:59

Idż…, jeśli tylko dasz radę! Taki pomysł trzeba szybko realizować. Zbyt długie zastanawianie się nie wpływa pozytywnie na końcową decyzję! :)
d.b
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2012, 19:49

Re: studia w UK?

Postautor: Marek_Tuszyn » 15 lut 2016, 14:44

Jak nie teraz, to kiedy! Znam wiele osób, które zrezygnowały ze spełniania swoich marzeń bo się bały. Są też takie, które się odważyły i dziś wspominają przygodę swojego życia. Do odważnych świat należy i tego się musimy wszyscy trzymać. Gdyby ludzie tak szybko rezygnowali ze swoich marzeń, dziś nie byłoby wielu wynalazków, firm, franczyz, filmów, muzyki. I świat byłby nudny.
Marek_Tuszyn
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2016, 14:37

Re: studia w UK?

Postautor: Loftsuuny » 11 mar 2016, 10:34

Zależy co chcesz robić. :) Moim zdaniem jak chcesz tam żyć to jest sens.
Eleganckie i funkcjonalne regały skandynawskie - Loftbar
Loftsuuny
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2016, 10:28

Re: studia w UK?

Postautor: FlatOli » 24 maja 2016, 8:14

My former students from https://studybay.com studied at Franciscan University of Steubenville and they recommended it for a good educational program and cheap semester fees for studying.
FlatOli
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2016, 7:43

Re: studia w UK?

Postautor: CzarnaMagia » 30 maja 2016, 11:49

Jeśli ma ktoś takie pragnienie to bez zastanowienia polecam!! Ostatecznie można zrobić tak jak ja - pójść na studia po angielsku w Polsce a później kontynuować w innym kraju. Ogólnie życzę powodzenia :)
kruk długi - jak sobie z nimi radzić :)
CzarnaMagia
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 30 maja 2016, 11:46


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości