praca magisterska - wybór metody nauczania

anglistyka, lingwistyka, NKJO, prace magisterskie, prace licencjackie, uczelnie

praca magisterska - wybór metody nauczania

Postautor: MonikaCz » 08 lut 2010, 3:40

Witam,
w mojej pracy magisterskiej mam zamiar pisać o metodach nauczania języka angielskiego. Konkretnie mam wybrać jedna metodę i porównać ją z innymi, przedstawić w czym dana metoda jest lepsza od innych. Jako metodę badań mam wybrać eksperyment pedagogiczny. Mój problem polega na tym, ż…e nie wiem na jaką metodę się zdecydować :( Ma ktoś moż…e jakieś rady? Która z metod byłaby najciekawsza do opisania?
Z góry dziękuje za pomoc.
MonikaCz
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 08 lut 2010, 3:27


Re: praca magisterska - wybór metody nauczania

Postautor: xeo » 08 lut 2010, 3:57

Żeby nie mieć problemów z badaniem wybierz taką metodę, która jest popularna w polskich szkołach np. komunikatywna, gramatyczno-tłumaczeniowa. Callan i Helen Doron też… są dość popularne w szkołach językowych.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: praca magisterska - wybór metody nauczania

Postautor: MonikaCz » 08 lut 2010, 4:05

No właśnie o tych myślałam tylko ż…e te metody są raczej nie stosowane w szkołach podstawowych a właśnie w szkołach językowych. A ja mam przeprowadzić badania u dzieci w 5-6 klasie szkoły podstawowej:/
MonikaCz
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 08 lut 2010, 3:27

Re: praca magisterska - wybór metody nauczania

Postautor: xeo » 08 lut 2010, 4:42

W naszych polskich szkołach publicznych to przeważ…a metoda komunikatywna i gramatyczno tłumaczeniowa, nie ma w sumie w czym wybierać.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: praca magisterska - wybór metody nauczania

Postautor: MonikaCz » 08 lut 2010, 4:56

no właśnie tu jest problem:/ ja chciałam pisać o tym jaka jest najlepsza metoda dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym i tu chodziło mi o metodę audiowizualną ale mojej promotorce się nie spodobało (jako ż…e jestem na kierunku pedagogika a promotorka moja ogóle nie jest w temacie anglistyki:/ i stwierdziła ż…e trudno będzie przeprowadzić badania na tej grupie wiekowej:/). No nic będę coś kombinować. W każ…dym razie dzięki za odpowiedź.
MonikaCz
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 08 lut 2010, 3:27

Re: praca magisterska - wybór metody nauczania

Postautor: Asiulaaa1986 » 09 kwie 2010, 15:11

hej:)

A jakbyś wybrała sobie TPR (Total Physical Response)? To jest fajne dla dzieci bo uczą się nowych rzeczy poprzez jakąś aktywność fizyczną, ruch, dotyk itp. A przeciez przez ruch dotyk zabawę dzieci uczą się najlepiej:) Ja teraz też… zastanawiam się nad tematem pracy magisterskiej ale jeszcze nie zdecydowałam o czym będę pisała,.... w sumie mam jeszcze czas....;) pozdrawiam;)
Asiulaaa1986
 

Re: praca magisterska - wybór metody nauczania

Postautor: Milka900 » 18 mar 2016, 9:59

Zapraszam do niezbędnika na Facebooku w pisaniu pracy dyplomowej, tj. : https://www.facebook.com/Konsultacje-w- ... ych-oraz-tłumaczenia-w-języku-niemieckim-308675285831487/?fref=ts
Milka900
junior fellow
 
Posty: 111
Rejestracja: 17 mar 2016, 18:38



Re: praca magisterska - wybór metody nauczania

Postautor: vlord » 14 cze 2022, 1:53

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości